5 Şubat 2019 Salı

İlham Veren Slayt Video

Openshot ve Point Power Slayt Video Programı

Engelsiz renkler kişisel web yolculuğu okurlarım,
Haftanın yorum kategorisini geçen hafta itibari ile haftanın yorumu ruhunu ve zihnini temizle post yazımla stant vermiştim.

Bu paylaşımla da haftanın yorum kategorisini ele alıp uzun bir süre devam ettirmeye hedefliyorum. 

Yaklaşık 2 seneye önce düşündüğüm bu projemi bu yazımla hayata geçirdiğim için mutluyum ve bir o kadarda yorgunum.

Bu projenin ismini ilham verici slayt videosu olarak taçlandırmak istedim. Hayatta karşı gülümsemenin, mücadele etmenin, inanç ve isteklerimizin her zaman bir karşılığı olacağını inanıyorum. 

İnançlarımıza ilham veren hayata karşı verdiğimiz mücadeleleri belirliyor. Hiç kimse oturduğu yerde maalesef ki bir kazanım elde edemiyor.

Bir hafta önce Salı günü paylaşmış olduğum post yazımdan itibariyle geceleri 03.00 ile 04.00 aralıklarına kadar ilham veren bir slayt video oluşturmak için çaba gösterdim. 

Slaytımın ismini belirledikten sonra çekmiş olduğum slaytın yeni bakış açımı ve beni yansıtmasına mümkün oldukça özen gösterdim.

Openshot ve Point Power Slayt Video Programı


Yeni başlayacağım için slayt video programlarının alt seviyesinden başladım. İnternette bu yönde araştırmalar yaptım.

Openshot slayt video programı ile öğrenmeye karar verdim. Bir hafta boyunca openshot programının yanı sıra point power programıyla eş zamanlı gece gündüz demenden çalışmalarımı sürdürdüm.

Son halini kontrol edip son küçük dokunuşlarımı yaptıktan sonra bu post yazımı yazdım. An itibari ile post yazımı yazdıktan sonra slayt video paylaşımımı siz değerli okurlarımın yorumlarına sunacağım.

Yeni başlayan veya ilk defa bir slayt video oluşturmaya çalışan bir kişi için normal midir yokta anormal midir bilemiyorum ?

Bir haftadır elimden gelenin en iyisini yapamaya çalışarak 1.19 saniyelik bir video ulaştırmaya çalıştım.

İlham veren slayt videonun içeriğinde neler var ?

1.İlham veren bir fon müziği var.
2.8 tane resim görselleri var.
3.Görseller arasında geçişlerde ilham ve mücadele veren mesajlar var.
4. Slayt video uzunluğu 1.19 saniye uzunluğundan oluşuyor. 

Bu içerik Engelsiz Renkler-Kişisel Web Yolculuğu tarafından hazırlanmıştır.
Abdullah Tığ
Abdullah Tığ

Ben Abdullah Tığ. Ben kimim diye merak edenler için, kendimle alakalı kısa bir bilgi vermek istiyorum. 1980 yılında güller diyarı Isparta'nın yedi renkli doğa harikası olan Eğirdir ilçesinde doğdum.

4 yorum:

 1. Çok güzel bir çalışma Abdullah oğlum. Fon müziği harika.Sözler birbirinden anlamlı. Başta ise bloğunun teması var. Seni kutlarım. Bu yenilik çok uğraş ister.Eline emeğine sağlık. Sevgilerimle oğlum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ece Teyzem, beğenmiş olmanıza sevindim. Gerçekten çok uğraş istiyormuş, hepsini düzene sokmak belli bir periyodik cetvel oluşturmak gerekiyor. En ufak bir detayı atladınız mı sil baştan yapıyorsunuz. Bu konuda elimden geldiği kadar çalışmalarımı devam ettirmeye düşünüyorum. Bakalım ortaya ne gibi sonuçlar çıkacak çok merak ediyorum.
   Saygılarımla Ece Teyzem :)

   Sil
 2. Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin.
  Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

  NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışı yapmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sayın kendini bilmez Lutheran Hospital ısrarlı ve düzenli bir şekilde beni, blog sayfamı ve okurlarımı meşgul etmekten ne alıyorsunuz anlamadım.
   Benim amacım blog sayfam üzerinden engelli ve engelsiz bütün okurlarıma bilgi ve tecrübelerimi aktarmaktır.
   Benim için özel ve değerli olan post paylaşımlarım altına lütfen gereksiz yorumlarda bulunmayınız.
   Benim blog sayfamı nasıl ulaştınız veya ne gibi bir şey elde etmeyi planlıyorsunuz bilemiyorum. Bu ısrarınızı artık bir son vermenizi rica ediyorum.
   Not : Sağlık gibi hayatı önem taşıyan konular hakkında izin almadan yorumlar yapıyorsunuz. İnsanların sağlıkları kazanmaları için para konusunu açmanız ne kadar üzücü… Yani siz neye hizmet ediyorsunuz. İnsan sağlığına mı ? yoksa paraya mı ?
   Saygılarımla.

   Sil


1. Engelsiz renkler kişisel web yolculuğunun kuruş amacı iletişimi yazarak, konuşarak ve deneyimlerimizin birimi sonucunda doğru bilinen yanlışlıkları hep beraber görmemize sağlamasıdır.
2. Söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğinin kuruşu amacı ise kendinize vereceğiniz bir söz, paylaşacağınız bir konu, yapacağınız bir öz eleştiri, kendinize neler kattığınıza bildirir.
3. Özelden veya blog sayfalarında sormuş olduğum ve yapmış olduğum yorumlara cevap vermeyenlere yada gelişi güzel cevap verenlere ben de dikkate almıyorum.

4. Sevdiğiniz veya sevmediğiniz her konuya dilediğiniz ölçüde öz eleştiri yapma hakkınızın var olduğunu sakın unutmayın !
a. Kendi özgün yorumunuz sizinle iletişim kurmamızı sağlar.
b. Rica ediyorum yorum bölümüne veya özelden ben size takibime aldım size de blog sayfama beklerim demenize gerek yok !
c. Karşılıklı yorum yapalım, takip edelim hem gelişimimizi hem de büyümemizi katkı sağlayalım demenize gerek yok ! Tanımak, iletişim kurmak ve okuma isteği olanlar zaten gereğini yapar.
d. Demem o ki ilk önceliği blog sayfası olanlara, takip etmek için takip edenlere, yorum yapmak için yorum yapmaya arzulayan veya başka bir düşüncesi olan kişilerle mümkün oldukça iletişime geçmiyorum.
e. Böyle düşüncesi olanlara saygı duyuyorum ! Kendi adıma kusura bakmayın diyorum ! Belkide blog dünyasında böylelerine ihtiyaç vardır onu bilemiyorum ! Herkese blog yaşamında başarılar diliyorum.
Saygılarımla.