3 Nisan 2018 Salı

Yeni Bir Araba Yeni Hayallerin Umudu Olacak

Salı Günleri Hayatımla Bütünleşti

Engelsiz renkler kişisel web yolculuğu takipçilerim,
Motivasyonun gücü kategorisinin konusu yeni bir araba yeni hayallerin umudu olacak içeriğini kendimce ele almaya çalışacağım.

Evet günlerden yine Salı ve güzellikleri bizlere sunmaya devam ediyor. Salı günleri nedense gönlümde her anında ayrı bir yeri ve ayrı bir önemi olmaya devam ediyor.

Salı Günleri Hayatımla Bütünleşti


Yani Salı günleri artık yaşamım üzerinde bir sembol olmaya başladı. Hayatımla sanki bütünleşti. Sadece bir gün insanın hayata bakışını, zamanını, gelişimi, nasıl katkı sağladığını yaşayarak deneyimleyerek ve gözlemlemek bu olsa gerek diye düşünmeden edemiyorum.

Zor olanların zamanla nasıl kolaylaştığını, hatta ve hatta imkânsız gibi görünen olaylar ve durumların bir anda yer değiştirip olumlu ve güzel şeylere dönüştüğünü zamanla görebiliyorsunuz.

Düşünme gücü ile başarıya ulaşmak biraz zaman alsa da inançlı ve kararlı olmak bu yolda önünüze çıkan engelleri aşmanıza sağlıyor. 

Her şey zamanını bekliyor ve olması gereken ne varsa hayata dair hemen her şey şıp diye oluyor. Yada bunun adına saklı mucizeler demek daha doğru mu olur acep ?

Bugün ailemle ve sevdiklerimle bir araba gezintisi yaptık. Bu seferki öncekilerden çok farklı idi. Bir engellinin ulaşımında bindiği aracın önemi ve değeri kuşkusuz önem taşıyor.


Uzaktan Çalan Davulun Sesi Hoş Gelir


Bunu ancak bir engelli ve engelli aileleri anlayabilir. Bu durumu ne kadar çevresindeki kişilere anlatsanız anlamsız ve önemsizdir. Tıpkı uzaktan çalan davulun sesi hoş geldiği gibi çevrenizde yaşayan gören, duyan, duymayan, bilen, bilmeyenler için bu durum hep hoş gelir.

Ama o davula bir yaklaşmaya görün sesi öylesine sert gelir ki kulağınız adeta sağır eder. Kafanız uyuşturur ve beyninizin düşünme gücünü yavaş yavaş zayıflatır.

Bugün Salı güneşli ve sıcak bir havada sıkı sıkı bir birine sarılmış dört insan. Yaşanmışlıkları ve yaşadıklarını anlatması zor iken yaşayacakların neler olacağını bilmeden yaşanacak güzel mucizelere inanarak hayata bakıyor.

Yola Devam ♿: Yeni bir araba yeni hayallerin umudu olacak hayata paylaşmak için inşallah. Bir önceki yazımı okumak isterseniz dünya bu dostum alıcısı belli.

Bu içerik Engelsiz Renkler-Kişisel Web Yolculuğu tarafından hazırlanmıştır.
Abdullah Tığ
Abdullah Tığ

Ben Abdullah Tığ. Ben kimim diye merak edenler için, kendimle alakalı kısa bir bilgi vermek istiyorum. 1980 yılında güller diyarı Isparta'nın yedi renkli doğa harikası olan Eğirdir ilçesinde doğdum.

6 yorum:

 1. Yüreğinde dilediğin ne varsa gerçekleşsin inş .Ülkemizde de ayırım yapmaksızın hayatı kolaylaştıracak adımlar atılmasını dilemekten vazgeçmiyorum 2018 lere gelmişiz bunu diliyor olmak çok acı ama dile getirmek s,söylemek yazmak lazım. Sevgilerimle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hatice Ablam, güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Bilmukabele ülkemizin ve hepimizin hayatları kolaylaşmasını temenni ediyorum. Gerçekten de geldiğimiz bu nokta acı inşallah güzel, mutlu, huzurlu, günler yaşarız. İnce düşünceleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim.
   Saygılarımla.

   Sil
 2. Dilerim ki, bütün diledikleriniz gönlünüzce olsun. Herkes için de aynı dileklerimi belirtmek isterim bu vesileyle. :)

  YanıtlaSil
 3. Halil Amcam, öncelikle güzel dilekleriniz ve yorumunuz için teşekkür ederim. Umarım hepimiz için en güzelleri ve en hayırlıları olur :)
  Saygılarımla.

  YanıtlaSil


1. Engelsiz renkler kişisel web yolculuğunun kuruş amacı iletişimi yazarak, konuşarak ve deneyimlerimizin birimi sonucunda doğru bilinen yanlışlıkları hep beraber görmemize sağlamasıdır.
2. Söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğinin kuruşu amacı ise kendinize vereceğiniz bir söz, paylaşacağınız bir konu, yapacağınız bir öz eleştiri, kendinize neler kattığınıza bildirir.
3. Özelden veya blog sayfalarında sormuş olduğum ve yapmış olduğum yorumlara cevap vermeyenlere yada gelişi güzel cevap verenlere ben de dikkate almıyorum.

4. Sevdiğiniz veya sevmediğiniz her konuya dilediğiniz ölçüde öz eleştiri yapma hakkınızın var olduğunu sakın unutmayın !
a. Kendi özgün yorumunuz sizinle iletişim kurmamızı sağlar.
b. Rica ediyorum yorum bölümüne veya özelden ben size takibime aldım size de blog sayfama beklerim demenize gerek yok !
c. Karşılıklı yorum yapalım, takip edelim hem gelişimimizi hem de büyümemizi katkı sağlayalım demenize gerek yok ! Tanımak, iletişim kurmak ve okuma isteği olanlar zaten gereğini yapar.
d. Demem o ki ilk önceliği blog sayfası olanlara, takip etmek için takip edenlere, yorum yapmak için yorum yapmaya arzulayan veya başka bir düşüncesi olan kişilerle mümkün oldukça iletişime geçmiyorum.
e. Böyle düşüncesi olanlara saygı duyuyorum ! Kendi adıma kusura bakmayın diyorum ! Belkide blog dünyasında böylelerine ihtiyaç vardır onu bilemiyorum ! Herkese blog yaşamında başarılar diliyorum.
Saygılarımla.