17 Nisan 2018 Salı

Bahar Mevsimine Ailecek Hoş Geldin Dedik

Bu hafta sonu Pazar günü hava sıcak, güneşli ve ılık idi.

Engelsiz renkler kişisel web yolculuğu takipçilerim,
Motivasyonun gücü kategorisinin konusu bahar mevsimine ailecek hoş geldin dedik post yazımı siz değerli okurlarıma aktarmak istiyorum.

Bu hafta sonu Pazar günü hava sıcak, güneşli  ve ılık idi. Annemin de ısrarı üzerine ailecek bahçemize gidip piknik yapmaya karar verdik. Bahçemize gitmeden önce elma ağaçlarının çiçek açma zamanın biraz daha vaktinin olduğunu sanıyordum.

Yeşilin ve beyazın o güzel birlikteliğine bahçemize girerken o an şahit olduk. Ağaçlar çiçek açmış dalları pamuk pamuk olmuş. 

Ağaçların etrafında otlar topraktan fışkırmış yeşile bürünmüş. Bu manzara hem benim için hem de ailem için güzel bir sürpriz oldu.

Böylece bahar mevsimine ailecek hoş geldin demiş olduk. Bahar mevsimin ilk günlerinde toprak enerjili ve bol oksijenli güzel dolu dolu bir gün yaşadık. 

Güneş ışınlarında ellerimin, yüzümün ve boynumun üzerinde hemen etkisini göstermiş olsa gerek. Eve geldiğimde vücudum bazı bölgelerinin yandığını hem hissetmeye hem de gözlemeye başladım. Adeta hafif kızarmış bir pilice dönmüşüm.

Bu şekilde uzmanların dediği gibi D vitamini ihtiyacımın bir bölümünü güneşten almış oldum. Sürekli ev ortamında yaşamını sürdüren insanlar için ilkbahar ve yaz mevsimleri çok değerli ve kıymetlidir.

Özellikle gün ışığına ve güneşe çıkıp, dolaşmak hem fiziksel hem de ruhsal ve zihinsel açıdan gelişimimize önemli bir etkisi olduğunu yaşan ve deneyimleyen bir kişi olarak açık yüreklilikle söyleyebilirim.

Bu mevsimde şimdiye kadar hava kararıncaya dek ne bahçemizde nede dışarıda oturmuş değilimdir. Sıcak güneşli bir hava yerine serin ve akşamın karanlığına bırakırken bile doğanın dinginliğini, sakinliğini, enerjisini bizlere yansıtmaya devam ediyordu.

Hafta sonumuzu bahar havasında değerlendirip güzel bir aile ortamında gerçekleştirmiş olduk. Bu ambiyansa küçük bir resim ile taçlandırmak istedim.


Yola devam ♿: Güneşli sıcak ve ılık hava, açan çiçekler, yeşeren otlar, bol oksijenli bir havada nice sağlıklı, huzurlu, bereketli ömürler dilerim herkese... Bir önceki yazımı okumak isterseniz yaşamın ötesinde kavrayışı okuyabilirsiniz.

Bu içerik Engelsiz Renkler-Kişisel Web Yolculuğu tarafından hazırlanmıştır.
Abdullah Tığ
Abdullah Tığ

Ben Abdullah Tığ. Ben kimim diye merak edenler için, kendimle alakalı kısa bir bilgi vermek istiyorum. 1980 yılında güller diyarı Isparta'nın yedi renkli doğa harikası olan Eğirdir ilçesinde doğdum.

3 yorum:

 1. Ne iyi yapmışsınız ,havalar biraz değişken ilerliyor dikkat etmek de lazım:) Güzellikleriniz daim olsun canım sevgilerimle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hatice Ablam, bahar mevsimine bu şekilde başlamak istedik. Gerçekten havalar değişkenlik gösteriyor. Gündüzleri sıcaklıklar hissedilir derecede artı. Geceleri hala serinliğini koruyor. Mümkün oldukça dikkat etmeye çalışıyorum. Yorumunuz ve güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Umarım hepimiz için güzellikler daim olur.
   Saygılarımla.

   Sil
 2. KLIK HERE VISIT NOW AND GET YOUR LUCKY ! ! !

  BONUS LEBARAN JOIN NOW AND GET BONUS ! ! !

  KLIK PROMO MEMBER BARU BONUS FREEBET

  YanıtlaSil


1. Engelsiz renkler kişisel web yolculuğunun kuruş amacı iletişimi yazarak, konuşarak ve deneyimlerimizin birimi sonucunda doğru bilinen yanlışlıkları hep beraber görmemize sağlamasıdır.
2. Söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğinin kuruşu amacı ise kendinize vereceğiniz bir söz, paylaşacağınız bir konu, yapacağınız bir öz eleştiri, kendinize neler kattığınıza bildirir.
3. Özelden veya blog sayfalarında sormuş olduğum ve yapmış olduğum yorumlara cevap vermeyenlere yada gelişi güzel cevap verenlere ben de dikkate almıyorum.

4. Sevdiğiniz veya sevmediğiniz her konuya dilediğiniz ölçüde öz eleştiri yapma hakkınızın var olduğunu sakın unutmayın !
a. Kendi özgün yorumunuz sizinle iletişim kurmamızı sağlar.
b. Rica ediyorum yorum bölümüne veya özelden ben size takibime aldım size de blog sayfama beklerim demenize gerek yok !
c. Karşılıklı yorum yapalım, takip edelim hem gelişimimizi hem de büyümemizi katkı sağlayalım demenize gerek yok ! Tanımak, iletişim kurmak ve okuma isteği olanlar zaten gereğini yapar.
d. Demem o ki ilk önceliği blog sayfası olanlara, takip etmek için takip edenlere, yorum yapmak için yorum yapmaya arzulayan veya başka bir düşüncesi olan kişilerle mümkün oldukça iletişime geçmiyorum.
e. Böyle düşüncesi olanlara saygı duyuyorum ! Kendi adıma kusura bakmayın diyorum ! Belkide blog dünyasında böylelerine ihtiyaç vardır onu bilemiyorum ! Herkese blog yaşamında başarılar diliyorum.
Saygılarımla.