13 Mart 2018 Salı

Yaşamınızdan Sevgiyi Asla Eksik Etmeyin

Ruh Halim Ruhlar Aleminde Geziyor

Engelsiz renkler kişisel web yolculuğu takipçilerim,
Motivasyonun gücü kategorisinin konusu yaşamınızdan sevgiyi asla eksik etmeyin başlığı altında devam ediyor. Bir önceki post yazımı takip eden okurlarım hatırlarlar kahvelerim pişti gel içeriğini ele almıştım.

Ruh Halim Ruhlar Aleminde Geziyor


O yazımdan da anlaşıldığı gibi bu günlerde ruh halim ruhlar aleminde geziyor. İnsanların yaşam şeklimizdeki üstünlüğü sevgi gücümüzle adeta savaşıyor. 

Ve Lao Tzu şu sözlerini anımsıyorum.
Eğer düşüncelerini düzene sokarsan hayatında geri kalan her şey yerini bulur.

Ne kadar doğru bir söz olduğunu kendi hayatımda birkaç kere deneyimledim. Bugün burada hala yazıyor isem sanırım düşüncelerimi yavaş yavaş düzene sokmaya başarabildiğim içindir.


Düşüncelere Düzene Sokmak


Özellikle 4 yıl önce başlayan bu serüven gücüne güç katarak değişime ve gelişime ayak uydurarak bu konuma kadar geldi. İlk meyvelerini verdi.

Saygı, sevgi ve kararlılık üçgeninde olgunlaştı. Buraya kadar gelmek tabi ki benim için önemli idi.

Sıkıntılı ve dar bir boğazdan geçerken sevgini, umudunu, hayallerini, isteklerini gözlerinin önüne sermek çokta kolay olmuyordu. Lakin Jancari Campi’nin dediği gibi,

Umudum var,
Göreceksiniz…
Bir gün yaptıklarınız gerçekten işe yaramış,
Dilediğiniz her şey gerçekleşmiş…
Dönüp bakacaksınız geriye ve güleceksiniz başınızdan geçenlere…
Ve kendinize : “ Bunların hepsini nasıl anlattım ? “ diye soracaksınız.
Sadece, umudunuzu asla kaybetmeyin!
Sadece, hayal kurmaktan vazgeçmeyin!
Ve asla eksik etmeyin yaşamınızdan
SEVGİYİ !

Evet yüreklerinizi sevgiyi açın ve kapı arasında sıkışanları bakın… Bir gün sevgi onlara da belki nasip olur ne dersiniz ?


Yola Devam ♿: Post yazımın başında dediğim gibi ruh halim ruhlar aleminde dolaşıyor. Motivasyonun gücü sol yanımda çiçek açıyor. Tıpkı bugünlerde penceremin önündeki erik ağacının dalları gibi karşılıklı çiçek açıyor.

Bu içerik Engelsiz Renkler-Kişisel Web Yolculuğu tarafından hazırlanmıştır.
Abdullah Tığ
Abdullah Tığ

Ben Abdullah Tığ. Ben kimim diye merak edenler için, kendimle alakalı kısa bir bilgi vermek istiyorum. 1980 yılında güller diyarı Isparta'nın yedi renkli doğa harikası olan Eğirdir ilçesinde doğdum.

8 yorum:

 1. Para ,pul karşılık ,etiket hiç bir şeye gerek kalmadan sahip olacabileceğimiz ve korkmadan ,samimiyetle dağıtılacak tek duygudur.
  Her konu da olduğu gibi dikkat edeceğimiz bunun da sahtekarları çok onlar da hepimizden uzak olmak :)
  Teşekkürler yüreğine sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hatice Ablam, ne güzel özetlemişsiniz samimiyetle dağıtılacak tek duygu sevgi alanı mutlu ettiği gibi verene de mutlu ediyor. Bir de dediğiniz gibi dikkat etmemiz gerekiyor sizi çok seviyormuş gibi yapan sahtekarlara hepimizin onlardan uzak olması dileğim ile… Yorumunuz ve ilginiz için teşekkür ederim.
   Saygılarımla.

   Sil
 2. Abdullah oğlum. Çok ilerleme kaydettiğini elbette biliyorsun. Ben senin en çok da kararlılığını ve özgür ruhunu seviyorum. Allah yolunu açık etsin oğlum. Çok güzeldi yazın. Sevgiyle gözlerinden öperim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ece Teyzem, geldiğim noktanın tarifi gerçekten zor. Her şeye rağmen ilerleme kaydedeceğime inanıyorum. Silkinmem, kendimi tekrar toparlamam yıllarımı aldı. Bu nokta da da en çok kararlılığım ve özgür ruhum her zaman ilhamım oldu. Amin. Cümlemizin yolu açık olsun. Sanırım bu yazdıklarım ilerde yaptıklarıma anlatırken daha iyi rehber olacak. Umutlarımı ve hayallerimi yapma yolunda bir adım daha attım. Artık gerisi nasip… Her şeyin hayırlısı olsun. Ece Teyzem ben de elinizden öperim.
   Saygılarımla.

   Sil
 3. Sevgi,saygı rehberimiz olduğu sürece hayatı en güzel şekilde yaşayacağımızdan şüphem yok.Lakin yapmacık sevgi tüccarları da var ki işte onlarla yaşamak en zoru sanırım.
  Güzel bir yazıydı.Teşekkürler Abdullah kardeşim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sibel Ablam, sevgi, saygı rehber olduğu sürece hayatımız güzel olur. O yapmacık sevgi tüccarları da güzel hayatımızın tuz, biberi olsun… Bunlara yapacak başka bir şey yok. Yorumunuzu ve ilginiz için teşekkür ederim.
   Saygılarımla.

   Sil
 4. Herşeyin sahtekarı olduğu gibi sevginin saygının hatta aşkın bile sahtekarının olduğunu tatmış biri olarak hepimize bizlerin kıymetini bilecek ve bizlerinde kıymetini bileceğimiz insanlar çıkarsın karşımıza ki sevgi çevremizden eksik olmasın :) Sevgiler <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ruhsadan İnciler öncelikle hoş geldiniz. Dediğiniz gibi sevgi, saygı günden güne eriyor sanki yok oluyor. Bu durumda aşkın var olmasına adeta engel oluyor. Şimdiki aşklar çıkar ve menfaat üzerine kuruluyor. Maalesef sevgi ve saygı üzerine kurulmuyor. Sizde bunları yaşamış biri olarak çok güzel ifade etmişsiniz. Güzel dileklerinize katılıyor ve yorumunuz için teşekkür ediyorum: )
   Saygılarımla.

   Sil


1. Engelsiz renkler kişisel web yolculuğunun kuruş amacı iletişimi yazarak, konuşarak ve deneyimlerimizin birimi sonucunda doğru bilinen yanlışlıkları hep beraber görmemize sağlamasıdır.
2. Söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğinin kuruşu amacı ise kendinize vereceğiniz bir söz, paylaşacağınız bir konu, yapacağınız bir öz eleştiri, kendinize neler kattığınıza bildirir.
3. Özelden veya blog sayfalarında sormuş olduğum ve yapmış olduğum yorumlara cevap vermeyenlere yada gelişi güzel cevap verenlere ben de dikkate almıyorum.

4. Sevdiğiniz veya sevmediğiniz her konuya dilediğiniz ölçüde öz eleştiri yapma hakkınızın var olduğunu sakın unutmayın !
a. Kendi özgün yorumunuz sizinle iletişim kurmamızı sağlar.
b. Rica ediyorum yorum bölümüne veya özelden ben size takibime aldım size de blog sayfama beklerim demenize gerek yok !
c. Karşılıklı yorum yapalım, takip edelim hem gelişimimizi hem de büyümemizi katkı sağlayalım demenize gerek yok ! Tanımak, iletişim kurmak ve okuma isteği olanlar zaten gereğini yapar.
d. Demem o ki ilk önceliği blog sayfası olanlara, takip etmek için takip edenlere, yorum yapmak için yorum yapmaya arzulayan veya başka bir düşüncesi olan kişilerle mümkün oldukça iletişime geçmiyorum.
e. Böyle düşüncesi olanlara saygı duyuyorum ! Kendi adıma kusura bakmayın diyorum ! Belkide blog dünyasında böylelerine ihtiyaç vardır onu bilemiyorum ! Herkese blog yaşamında başarılar diliyorum.
Saygılarımla.