6 Mart 2018 Salı

Kahvelerim Pişti Gel

 Eski İmkanlarınızı Kaybetmeye Başlamak

Engelsiz renkler kişisel web yolculuğu takipçilerim,
Motivasyonun gücü kategorisinin konusu " kahvelerim pişti gel  " başlığı altında devam ediyor. Bu postumu bir şarkı sözleri ve videosu ile birleştirmek istedim.

Yağız’ın seslendirdiği şarkının bazı sözlerini sizlerle paylaşmak istiyorum. " Kahvelerim pişti gel, köpükler taştı gel, iyi günün dostu, kötü günüm geçti gel... "

" 18 yıldır düzensizlik benim ve ailemin yaşam biçimimizi nüfus etti. " Ne zaman bir düzen kursak yıllara fazla dayanamıyor ve motivasyon gücümüze yansıyordu.

Belli bir temelin üzerine kurmuş olduğumuz düzenimiz her seferinde ikaz ediyor, sinyal gönderiyor ve bu temelin kolonlarının fazla dayanamayacağını adeta söylüyordu.

Durum böyle olunca yaşam şekliniz, ihtiyaçlarınız, ilginiz, algıladığınız her şey farklılaşıyor. Çevreniz, arkadaşlarınız, dostlarınız, değişiyor. İletişim kurmada, sosyal olmada yaşadığınız sorunlar işinize, geçimizi, alım gücünüze doğal olarak olumsuz etkiliyor.


Eski İmkanlarınızı Kaybetmeye Başlamak


Eski imkanlarınızı kaybetmeye başladıkça sıkıntılar, zorluklar, sorunlar başlıyor. İnsanların yada çevrenizde bulunan tanıdığınız ve tanımadığınız kişilerinde yavaş yavaş davranışlarının da değiştiğini gözlemliyorsunuz.

Bedeniniz ve ruhunuz yıpranıyor, günlük kullandığınız eşyalarınızın kullanılamaz hale dönüşüyor... Sizi taşıyan ulaşımınızı sağlayan araçlar birer birer hurda haline gelip, şekli, biçimi, rengi değişiyor.

Ezilmiş, büzülmüş, çürümüş, paslanmış, yamulmuş yeni görümüne bürünüyor. Sizinle olan beraberliği birlikteliği bitiyor.

Eliniz-ayağınız olan eşyalar artık ömrünü tamamlarken siz yeni yol arkadaşları seçmeye, bulmaya, araştırmaya ve onunla yaşamaya alışmak zorunda kalıyorsunuz.

Gelen Gideni Hep Aratır


Hani bir söz vardır ya, gelen-gideni hep aratır derler… Yeni eşyalarda hep eski eşyaları hatırlatıyor. Onunla yaşadığınız durumları, olayları zaman zaman anımsatıyor.

Sizde geçmişte hangi güçlüklerle mücadele ettiğinizi, ne gibi zorluklara meydan okuyup yedi düvenin hakkından geldiğinizi yıllar sonra bile unutmuyorsunuz.

Bugünlerde ailecek yine yeni bir düzen oluşma çabasında ve mücadelesinin içerisindeyiz. Şuana kadar düşüncelerimizin ilk etabını çok şükür hayata geçirmiş durumdayız. Diğer düşüncelerimizi en kısa zamanda inşallah hayata geçirebileceğimizi düşünüyorum.

Bu durum ne hikmetse çevremizdeki kişilerin bakış açılarını, davranışlarını etkilemeye başladı. Bir sevgi seli oluşmaya, bir yakınlaşma, önemseme, düşünme ortamı oluşmaya başladı ki sormayın gitsin.

Neyi, ne kadarını, nasıl anlatacağım konusunda şuan da gerçekten zorlanıyorum. Sadece şunu ifade etmek istiyorum tam bir komedi filimi seyrediyorum. Komedi... Komedi... Komedi...

Onun için okurlarıma sadece bu yazıyı yazmaya ve bu şarkının sözlerini bilen yada bilmeyenlere aktarmaya çalıştım. Kısaca " kahvelerim pişti gel, köpükler taştı gel, iyi günün dostu, kötü günüm geçti gel… " Bütün okurlarıma, bu şarkıyı hediye ediyor ve keyifli dinlemeler diliyorum.

Yola Devam ♿: Yeni bir düzen ve yeni bir yaşam şekli için sağlıklı, huzurlu, mutlu, bereketli günler hepimize o zaman ne diyelim durmak yok yola devam... Bir önceki yazımı okumak isterseniz blog etkinliği nereye kadar bir tık kadar yakında...Bu içerik Engelsiz Renkler-Kişisel Web Yolculuğu tarafından hazırlanmıştır.
Abdullah Tığ
Abdullah Tığ

Ben Abdullah Tığ. Ben kimim diye merak edenler için, kendimle alakalı kısa bir bilgi vermek istiyorum. 1980 yılında güller diyarı Isparta'nın yedi renkli doğa harikası olan Eğirdir ilçesinde doğdum.

4 yorum:

 1. Bir gece kahveni içmeye geldim öyleyse :)) Zira anca bir kahve beni kendime getirebilir.Gelen gideni her zaman aratır.İster eşya olsun ister bir insan.Zaman da öyle, gün geçtikçe özlediğimiz geçmiş yıllar gibi..
  Hayırlı geceler diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sibel Ablam, hoş geldiniz sefa getirdiniz. Her zaman beklerim başımın üzerinde yeriniz var. Hele bir de dost ile içilen kahvenin tadı başka olur. Hem kendinizi getirir hem de daha zinde tutar. Maalesef hep böyle oluyor. İnsanlar, eşyalar, zaman geçmişte kalıyor. Sonra özlem içerisinde anıyoruz. Gününüz aydın, gönlünüz huzurlu, ruhunuz sağlıklı olması dileğimle...
   Saygılarımla.

   Sil
 2. Bir kahve kokusu aldım buradan geliyormuş.:)))
  Ne kötü bir şey ama gerçek keşke tersi olsaydı neden böyle bir enerji yükleniyoruz anlamış değilim ,kaldı ki hep daha iyiyi özler ve çağrışım yaparız.Bir terslik var ama nerede kim bilir.:))
  Kolay gelsin ,güzel bir hafta sonu diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar

  1. Hoş geldiniz Hatice Ablam, demek size de geldi dostluğun kahve kokusu afiyet olsun. Tersi olmasını ben de çok isterdim. Sanırım daha iyiyi ve güzeli bulalım derken kendimizi kaybediyoruz. Sanırım o terslik içimizde. Yorumunuz ve güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. Bende güzel ve sağlıklı hafta sonları diliyorum.
   Saygılarımla.

   Sil


1. Engelsiz renkler kişisel web yolculuğunun kuruş amacı iletişimi yazarak, konuşarak ve deneyimlerimizin birimi sonucunda doğru bilinen yanlışlıkları hep beraber görmemize sağlamasıdır.
2. Söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğinin kuruşu amacı ise kendinize vereceğiniz bir söz, paylaşacağınız bir konu, yapacağınız bir öz eleştiri, kendinize neler kattığınıza bildirir.
3. Özelden veya blog sayfalarında sormuş olduğum ve yapmış olduğum yorumlara cevap vermeyenlere yada gelişi güzel cevap verenlere ben de dikkate almıyorum.

4. Sevdiğiniz veya sevmediğiniz her konuya dilediğiniz ölçüde öz eleştiri yapma hakkınızın var olduğunu sakın unutmayın !
a. Kendi özgün yorumunuz sizinle iletişim kurmamızı sağlar.
b. Rica ediyorum yorum bölümüne veya özelden ben size takibime aldım size de blog sayfama beklerim demenize gerek yok !
c. Karşılıklı yorum yapalım, takip edelim hem gelişimimizi hem de büyümemizi katkı sağlayalım demenize gerek yok ! Tanımak, iletişim kurmak ve okuma isteği olanlar zaten gereğini yapar.
d. Demem o ki ilk önceliği blog sayfası olanlara, takip etmek için takip edenlere, yorum yapmak için yorum yapmaya arzulayan veya başka bir düşüncesi olan kişilerle mümkün oldukça iletişime geçmiyorum.
e. Böyle düşüncesi olanlara saygı duyuyorum ! Kendi adıma kusura bakmayın diyorum ! Belkide blog dünyasında böylelerine ihtiyaç vardır onu bilemiyorum ! Herkese blog yaşamında başarılar diliyorum.
Saygılarımla.