20 Mart 2018 Salı

20 Mart Dünya Mutluluk Gününüz Kutlu Olsun

 Mutluluğunuzu Seçimlerimiz Belirler

Engelsiz renkler kişisel web yolculuğu takipçilerim,
Motivasyonun gücü kategorisinin konusu bu postumda 20 Mart Dünya Mutluluk Gününüz Kutlu Olsun içeriğini kısaca ele almak istiyorum.

Motivasyon gücümüz mutlu olmamızın temelini oluşturuyor. İnançlarımız, hedeflerimiz, hayallerimiz, doğaya, insanlara, hayvanlara, bitkilere ve en önemlisi dünya ve ahirete olan bakış açımızı belirliyor. Güzel ve iyi olan şeyleri isterken neleri dikkat etmemiz konusunda ne kadar bilinçliyiz ?

Hz.Mevlana’nın şu sözleri kısaca buna işaret değil midir ? Mutlu olmak istiyorsan gururu bırak, gönüller almaya bak. Gönül almayı bilmeyen mutlu olmayı da bilemez.


Mutluluğunuzu Seçimlerimiz Belirler


Yani başkalarını mutlu edemeyen kendine de mutlu edemez. Kendini mutlu edemeyenden başkalarını da mutlu etmesi beklenemez. Tercihlerimiz ve seçimlerimiz bizi ya mutlu eder ya da mutsuz hepsi bu kadar net ve açık aslında.

İyi ve doğru şeyler yapmayı kendimize ilke edinemez isek mutlu olma şansını elde edemeyiz. Bu iki durum bir biri ile doğru orantıda hareket eder. Mutluluk konusunda sevdiğim bazı yazarlarımızın şu güzel sözlerine siz okurlarıma aktarmak istiyorum.


Başkalara mutluluk sağlayabilen adam, mutludur.
Denis Diderot

İnsan, kendi saadetinin mimarıdır.
Henry David Thoreau

İnsanın kavuşabileceği en büyük mutluluk, kendi durumundan hoşnut olmasıdır.
Thomas Mann

Alçak gönüllü, gösterişsiz, iddiasız bir mutluluk: mutluluğun en iyi biçimidir.
La Fontaine


Mutluluk Yolu İçimizde Bulunur


Velhasıl kelam ne yaparsak yapalım, nasıl düşünürsek düşünelim, nereye varmak istiyorsak isteyelim, her şeyin gönül çizgimizin götüreceği yere gideriz. Bu yolda paylaştıklarımızı gönülden vermedikten sonra mutluluğu içimizde değil ancak rüyamızda görürüz.

20 Mart Dünya Mutluluk Gününüz Kutlu Olsun. Mutluluğunuz bir gün değil her gün olmasını dilerim.

Yola Devam ♿: Mutluluğu hepimizin içinde yaşamasını ve ayna gibi çevresine yaymasını temenni ederim. Bir önceki yazımı okumak isterseniz yaşamanızdan sevgiyi asla eksik etmeyin başlığı altında okuyabilirsiniz.

Bu içerik Engelsiz Renkler-Kişisel Web Yolculuğu tarafından hazırlanmıştır.
Abdullah Tığ
Abdullah Tığ

Ben Abdullah Tığ. Ben kimim diye merak edenler için, kendimle alakalı kısa bir bilgi vermek istiyorum. 1980 yılında güller diyarı Isparta'nın yedi renkli doğa harikası olan Eğirdir ilçesinde doğdum.

3 yorum:

 1. Sana da kutlu olsun Abdullah. Ne renkli yayın hazırlamışsın. Eline sağlık oğlum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ece Teyzem, hepimizin mutluluk günü daim olsun. Mutluluğu renk katıp, yüreklerimizin ışıl ışıl olmasını ve ayna gibi parlamasını istedim. Yorumunuz ve ilginiz için teşekkür ederim.
   Saygılarımla.

   Sil


1. Engelsiz renkler kişisel web yolculuğunun kuruş amacı iletişimi yazarak, konuşarak ve deneyimlerimizin birimi sonucunda doğru bilinen yanlışlıkları hep beraber görmemize sağlamasıdır.
2. Söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğinin kuruşu amacı ise kendinize vereceğiniz bir söz, paylaşacağınız bir konu, yapacağınız bir öz eleştiri, kendinize neler kattığınıza bildirir.
3. Özelden veya blog sayfalarında sormuş olduğum ve yapmış olduğum yorumlara cevap vermeyenlere yada gelişi güzel cevap verenlere ben de dikkate almıyorum.

4. Sevdiğiniz veya sevmediğiniz her konuya dilediğiniz ölçüde öz eleştiri yapma hakkınızın var olduğunu sakın unutmayın !
a. Kendi özgün yorumunuz sizinle iletişim kurmamızı sağlar.
b. Rica ediyorum yorum bölümüne veya özelden ben size takibime aldım size de blog sayfama beklerim demenize gerek yok !
c. Karşılıklı yorum yapalım, takip edelim hem gelişimimizi hem de büyümemizi katkı sağlayalım demenize gerek yok ! Tanımak, iletişim kurmak ve okuma isteği olanlar zaten gereğini yapar.
d. Demem o ki ilk önceliği blog sayfası olanlara, takip etmek için takip edenlere, yorum yapmak için yorum yapmaya arzulayan veya başka bir düşüncesi olan kişilerle mümkün oldukça iletişime geçmiyorum.
e. Böyle düşüncesi olanlara saygı duyuyorum ! Kendi adıma kusura bakmayın diyorum ! Belkide blog dünyasında böylelerine ihtiyaç vardır onu bilemiyorum ! Herkese blog yaşamında başarılar diliyorum.
Saygılarımla.