20 Şubat 2018 Salı

Moral Gücüm Dalga Gemisini Yüzdürür

Dalgalarda Yüzdürürüm Gemimi

Engelsiz renkler kişisel web yolculuğu takipçilerim,
Motivasyonun gücü kategorisinin konusu moral gücüm dalga gemisini yüzdürür başlığı altında devam ediyor. Yazı yazmaktan çok yazılarımı görsel eklemeye ve görselleri iconlar seçip, amatör ruhla birleştirip, yazılarımla bütünlük kazandırmasını seviyorum. 

Bir yazı için icon seçip görsel oluşturmak yazı yazmaktan daha zor olduğunu düşünüyorum. Nedense yazı yazmaktan daha çok görsel oluşturmaya önem verip, zaman ve emek harcamaya devam ediyorum.

Özellikle de bu yazımda amatör ruh ile bir tasarım yapmaya ve bu şekilde görsel olarak yazımı paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz. Daha fazla lafı uzatmadan lafı kısa keseyim sadede geleyim.

Dalgalarda Yüzdürürüm Gemimi 


Dalga benim, yürek benim, moral benim, tasa benim, sevda benim, aşk benim, umut benim, kardeş benim, ey postumu serdiğim dostum benim. Dalgalarda yüzdürürüm gemimi, rüzgara yelken açarım, güneşe umudumu yakarım, bu dünyada yaşarım.

Bir Garip Yolcuyum


Ey dalgalı deniz götür gönlümün gemisini, dostumun dostluğundan icabet almaya... Bir garip yolcuyum… Açılırım okyanusa… Bir yakarım, bir yıkarım, bir ortalarım belki de yaparım gönlünün rotasına… Sonra çizerim boş olan hoş dünyaya.

Doldurmak gerek sevgiyi saygıyı, adaleti, merhameti. Moral gücüm dalga gemisini yüzdürür. Demir gönlüm okyanusta süzülür. Raks ederim turkuazın üstünde…


Gecede Gezer Gündüzde Yüzerim


Açık denizlerde güneşin doğusu değil batışı güzeldir. Gecede gezer gündüzde yüzerim. Acıyı kederi bir kürek gibi çekerim. Fırtına öncesin de neden hep yorgun ve durgunum bilen var mı ?

Özgürlük için, gökyüzüne satın almanıza gerek yok ruhunuzu satmayın yeter diyen Nelson Mandela’ nın sözüne kulak veririm. 

Ömrün kısalığında vaktin azlığında bazı şeyleri anlamak için hep kaybetmek mi gerek ?

Kimse senin dalgalarla nasıl boğuştuğuna bakmaz. Gemiye limana getirip getiremediğine bakar diyen  Victor Hugo… Ölümü yendim soğuk denizlerde biliyor musun ?

Hedefi Olmayan Gemiye Hiçbir Rüzgar yardım etmeyeceğini ifade  eden Montaigne şimdiki rüzgarları görse neder ? Poyrazı, lodosu, kara yeli başka eser…

Umudu yitirme cebindeki son anahtar belki de kilidi açacak. Benjamin Franklin. Kişilik yürekte değilse cepteki anahtar hangi kilidi açar ?


Yola Devam♿ : Motivasyonumuzun gücü bazen kendi denizimizin rehberi olabilir. Bir önceki yazımı okumak isterseniz ?  hayat bugün boş durmadı gönüllere imzasını attı.

Bu içerik Engelsiz Renkler-Kişisel Web Yolculuğu tarafından hazırlanmıştır.
Abdullah Tığ
Abdullah Tığ

Ben Abdullah Tığ. Ben kimim diye merak edenler için, kendimle alakalı kısa bir bilgi vermek istiyorum. 1980 yılında güller diyarı Isparta'nın yedi renkli doğa harikası olan Eğirdir ilçesinde doğdum.

4 yorum:

 1. Eline yüreğine sağlık Abdullah, çok güzel bir yazı olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hatice Ablam, ilginiz, yorumunuz ve beğeniniz için teşekkür ederim. Saygılarımla.

   Sil
 2. Merhaba, yazınız için teşekkürler. Blog yazarlarının sosyal paylaşım ve buluşma noktasına sizleri de bekleriz. Böylelikle içeriklerinizi diğer blog yazarlarına tanıtabilir ve diğer blog yazarlarıyla kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz. İyi çalışmalar. http://blogworld.com.tr.ht/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, takibe alıp, yazımı okuyup, yorum yaptığınız için bende teşekkür ederim. Blog sayfanızı inceleyeceğim. Umarım dediğiniz kadar şeffaf ve güzel bir ortamdır. Size de iyi çalışmalar.
   Saygılarımla.

   Sil


1. Engelsiz renkler kişisel web yolculuğunun kuruş amacı iletişimi yazarak, konuşarak ve deneyimlerimizin birimi sonucunda doğru bilinen yanlışlıkları hep beraber görmemize sağlamasıdır.
2. Söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğinin kuruşu amacı ise kendinize vereceğiniz bir söz, paylaşacağınız bir konu, yapacağınız bir öz eleştiri, kendinize neler kattığınıza bildirir.
3. Özelden veya blog sayfalarında sormuş olduğum ve yapmış olduğum yorumlara cevap vermeyenlere yada gelişi güzel cevap verenlere ben de dikkate almıyorum.

4. Sevdiğiniz veya sevmediğiniz her konuya dilediğiniz ölçüde öz eleştiri yapma hakkınızın var olduğunu sakın unutmayın !
a. Kendi özgün yorumunuz sizinle iletişim kurmamızı sağlar.
b. Rica ediyorum yorum bölümüne veya özelden ben size takibime aldım size de blog sayfama beklerim demenize gerek yok !
c. Karşılıklı yorum yapalım, takip edelim hem gelişimimizi hem de büyümemizi katkı sağlayalım demenize gerek yok ! Tanımak, iletişim kurmak ve okuma isteği olanlar zaten gereğini yapar.
d. Demem o ki ilk önceliği blog sayfası olanlara, takip etmek için takip edenlere, yorum yapmak için yorum yapmaya arzulayan veya başka bir düşüncesi olan kişilerle mümkün oldukça iletişime geçmiyorum.
e. Böyle düşüncesi olanlara saygı duyuyorum ! Kendi adıma kusura bakmayın diyorum ! Belkide blog dünyasında böylelerine ihtiyaç vardır onu bilemiyorum ! Herkese blog yaşamında başarılar diliyorum.
Saygılarımla.