13 Şubat 2018 Salı

Hayat Bugün Boş Durmadı Gönüllere İmzasını Attı

 Ağaçlarda İnsanlara Benzer

Engelsiz renkler kişisel web yolculuğunun sessiz takipçilerim,
Motivasyonun gücü kategorinin konusu hayat bugün boş durmadı gönüllere imzasına attı…
Bugün ben duyguları anlatırken geri kalacağım… bugün ben ne anlatsam ne yazsam boş… duyguları soğukluğunda, yüzlerin donukluğunda, mantığın durduğu, kalbin dindiği, yüreğin küt küt attığı bir evrende yaşıyoruz.


Ağaçlarda İnsanlara Benzer

Ağaçları biliyor musunuz insanlarla birçok benzerlikleri vardır. Mesela çınarlık insanlar vardır kökleri ile gizemleri ile yürüyüp giderler hayatımızdan. Yoklukları ömürlük sürer…


Kuşlarda İnsanlar Gibidir

Kuşları bilir misiniz kuşlarda insanlara benzer daima gökyüzünde uçarlar hemde süzüle süzüle uçarlar. Kanatları düşmeye görsün, hızları kesilir, bir bakmışsınız yuvasından yöresinde uçup gitmişler.
Kilometrelerde uzaklıktaki arkadaşlarımız-dostlarımız için. Bugün zaman ve mekan akmıyor. Su yolunu bulmuyor. İnsan olmak ve insanca yaşamak duygu selinde yüzüyor.
Bugün hava güzel günlerden yalnızlık, gönüller yoksun, yanımızda yöremizde kayıplar var. Zaman durdu bugün sessiz çığlık atıyor… Moral motivasyon gücü tükendi… Yürek ne konuştuğunu bilmiyor… mantık bozuk saat gibidir günde iki defa doğruyu gösteriyor…


13 Şubat Tarihe Geçiyor

Hayat bugün yine boş durmuyor… takvimlerdeki yerini, saatini, dakikasını, hal ve haletine imzasına atıyor.. 13 Şubat tarihe geçiyor. " Hayat bugün boş durmadı gönüllere imzasını attı…" " 13 Şubat'a destanlarını yazdı. "

Hayat bugün boş durmadı yıldızlı imzasıyla ağlarını ilmik ilmik yüreklere ördü… Bizlere de sadece bu duyguları paylaşmak kaldı. Sevgi yüreğinizden hiç eksik olmasın güzel dostlar…

Yola Devam♿ : " Mevlana der ki ayakta duracak halin yokken hayatta duracak nedenlerim varsa, korkma düşmezsin. " Onun için sevgiyle, saygıyla, birliktelikte, destekle paylaşalım hayattı... Unutmayalım " Sevgi en güzel ilaç... "

Bir önceki yazımı okumak isterseniz geriye kalan eser yorumu insanca yaşamak başlığı altında okurlarını bekliyor.
Bu içerik Engelsiz Renkler-Kişisel Web Yolculuğu tarafından hazırlanmıştır.
Abdullah Tığ
Abdullah Tığ

Ben Abdullah Tığ. Ben kimim diye merak edenler için, kendimle alakalı kısa bir bilgi vermek istiyorum. 1980 yılında güller diyarı Isparta'nın yedi renkli doğa harikası olan Eğirdir ilçesinde doğdum.

10 yorum:

 1. Abdullah oğlum, mükemmel bir düşünce ve aktarım olmuş. Eline, paylaşan yüreğine sağlık. Gözlerinden öperim oğlum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ece Teyzem, elimden geldiğince düşüncelerimi aktarmaya çalıştım. Yorumunuz ve ilginiz için ben teşekkür ederim. Bende elinizden öperim.
   Saygılarımla.

   Sil
 2. Senin yazını Twitter,da paylaşmak istediğimizde içinde hiç yazı yok yayına dair Abdullah. Ona bir bakar mısın oğlum?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ece Teyzem, Twitter paylaşım butonunu ben düzeltiyorum o bozuluyor. Bende anlayamadım gittim. En iyisi sosyal ağ butanlarını değiştirmek gibi geliyor en kısa zamanda değiştirmeye çalışacağım. Yorum ve paylaşımlarınız için ayrıca teşekkür ederim.
   Saygılarımla.

   Sil
  2. Rica ederim oğlum. Sevgi günümüz kutlu olsun. İki gündür giremedim bilgisayara. Yeni gördüm. Bakalım twitter butonu işleyecek mi?

   Sil
  3. Ece Teyzem, sevgi günümüz kutlu olsun. Bugün sabah biraz uğraştım yine yapamadım. Başka sosyal ağ butonları eklemeye çalıştım oda olmadı :) Bu konuda araştırmalarım devam ediyor.
   Saygılarımla.

   Sil
 3. Hayat her gün gönüllerimize imzasını atıyor.Bazen bastırarak,gönlümüzü acıtırcasına yazılmış bir imza bazen de belli belirsiz acıtmadan yazılmış imza gibi...
  Duygularını çok güzel kaleme almışsın Abdullah kardeşim.Tebrik ederim.Seni üzen,kıran ne var ise hayatında senden uzak olsun.Her şey gönlüne göre olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sibel Ablam, öncelikle güzel dilekleriniz için teşekkür ederim. O bastırarak attığı imzalar gönüllerimizi dağlıyor gerçekten. Sizde çok güzel ifade etmişsiniz hayatın gönüllerimizi attığı imzaları.
   Sibel Ablam, canı gönülden bil mukabele sizin içinde her şeyin hayırlısını gönlünüze göre olsun.
   Bu vesile ile " sevgililer gününüz kutlu olsun. " " O güzel yüreğinizde sevginiz hiç eksik olmasın... Sevenleriniz-sevdikleriniz bir ömür yanınızda olsun.
   Saygılarımla.

   Sil
 4. Diğeceğim o kadar çok şey varki. Ben sadece şunu diyorum eline koluna yüreğine sağlık. Hayat gerçekten de çok acımasızdı gün geçtikçe daha çok acımasız oluyor teşekkürler
  Saygılar

  YanıtlaSil
 5. Efebakan, hoş geldiniz elimden geldiği kadar diyeceğimiz çok şeyden bazı önemli şeyleri aktarmaya çalıştım. Ben de teşekkür ederim yorumunuz ve ilginiz için...
  Saygılarımla.

  YanıtlaSil


1. Engelsiz renkler kişisel web yolculuğunun kuruş amacı iletişimi yazarak, konuşarak ve deneyimlerimizin birimi sonucunda doğru bilinen yanlışlıkları hep beraber görmemize sağlamasıdır.
2. Söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğinin kuruşu amacı ise kendinize vereceğiniz bir söz, paylaşacağınız bir konu, yapacağınız bir öz eleştiri, kendinize neler kattığınıza bildirir.
3. Özelden veya blog sayfalarında sormuş olduğum ve yapmış olduğum yorumlara cevap vermeyenlere yada gelişi güzel cevap verenlere ben de dikkate almıyorum.

4. Sevdiğiniz veya sevmediğiniz her konuya dilediğiniz ölçüde öz eleştiri yapma hakkınızın var olduğunu sakın unutmayın !
a. Kendi özgün yorumunuz sizinle iletişim kurmamızı sağlar.
b. Rica ediyorum yorum bölümüne veya özelden ben size takibime aldım size de blog sayfama beklerim demenize gerek yok !
c. Karşılıklı yorum yapalım, takip edelim hem gelişimimizi hem de büyümemizi katkı sağlayalım demenize gerek yok ! Tanımak, iletişim kurmak ve okuma isteği olanlar zaten gereğini yapar.
d. Demem o ki ilk önceliği blog sayfası olanlara, takip etmek için takip edenlere, yorum yapmak için yorum yapmaya arzulayan veya başka bir düşüncesi olan kişilerle mümkün oldukça iletişime geçmiyorum.
e. Böyle düşüncesi olanlara saygı duyuyorum ! Kendi adıma kusura bakmayın diyorum ! Belkide blog dünyasında böylelerine ihtiyaç vardır onu bilemiyorum ! Herkese blog yaşamında başarılar diliyorum.
Saygılarımla.