27 Şubat 2018 Salı

Blog Etkinliği Nereye Kadar

Blog Dünyasında Yarayan Kana

Engelsiz renkler kişisel web yolculuğu takipçilerim,

Blog haritam kategorisinin konusu, blog etkinliği nereye kadar başlığı altında yazılı ve sözlü olarak devam ediyor.

Blog dünyasında bu günlerde yeni bir etkinlik düzenleniyor. Ben de bu etkinlik hakkında daha yolun başında iken yaşadığım bir durumdan dolayı bir şeyler aktarmak istiyorum.


Blog Dünyasında Yarayan Kana


Ayrıca blog dünyasının devamlı yarayan kanasına kendimce, kendi çapımda tuz-biber basmak istedim. Hep aynı olaylar, hep aynı şeyler hem de hep aynı kişiler tarafından olaylar ve durumlar bir çiğ gibi büyüyor sonra bir balon gibi sönmeye başlıyor.

Sanırım bu etkinlikte diğerleri gibi ileride bir çok blog yazarlarının gündeminde yer alacağa benziyor. Bu öngörümden dolayı sözlü ve yazılı bir post yazısı yayımlamaya çalıştım. Umarım videoyu seyrederek daha detaylı bir bilgi alabilirsiniz.


Yola Devam ♿: Blog dünyasında sözlü ve yazılı paylaşımlar yapmaya ara sıra özen göstermeye çalışıyorum. Bir önceki yazım okumak isterseniz moral gücüm dalga gemisini yüzdürür.

Bu içerik Engelsiz Renkler-Kişisel Web Yolculuğu tarafından hazırlanmıştır.
Abdullah Tığ
Abdullah Tığ

Ben Abdullah Tığ. Ben kimim diye merak edenler için, kendimle alakalı kısa bir bilgi vermek istiyorum. 1980 yılında güller diyarı Isparta'nın yedi renkli doğa harikası olan Eğirdir ilçesinde doğdum.

24 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. Yürüyen Balık, sorun için özür dilerim. İlginiz ve yorumunuz için teşekkür ederim. Şimdi video açılıyor.
   Saygılarımla

   Sil
 2. Merhaba
  Yürüyen Balık, blog sayfamda videoyu şuanda kontrol ettim gayet güzel açılıyor. Neden video sizde açılmıyor onun için bir fikrim yok. Umarım şu şekilde linki tıklayınca seyredebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederim.
  Saygılarımla.

  YanıtlaSil
 3. Üzgünüm Video Yayından Kaldırılmış yada gözükmüyor..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sezer Bey, gerçekten bende üzüldüm. Şimdi tekrar videoyu yükledim. Umarım bu sefer bir sorun olmaz. Olmazsa tekrar video çekimi yapacağım. İlginizi için teşekkür ederim.
   Saygılarımla.

   Sil
  2. Sezer Bey, tekrar özür dilerim. Video şimdi açılıyor. İlginiz ve yorumunuz için teşekkür ederim.
   Saygılarımla

   Sil
 4. Abdullah kardeşim sanırım video URl'sinde sorun var.Açılmıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sibel Ablam, videoyu tekrar yükledim. Umarım bu sefer çalışır. Sorun neden oluyor anlamadım. Çünkü benim blog sayfamda video açılıyor. Sorun için özür dilerim.
   Saygılarımla.

   Sil
  2. Tekrar denedim iki tarayıcıdan da açılmıyor.İlginç bir durum.Bana videonun linkini Facebook'dan özelden atabilirsin.Bakayım sorun nedir.

   Sil
  3. Tamam Sibel Ablam, hemen linki atıyorum.

   Sil
  4. Sibel Ablam, çok teşekkür ederim. İlginiz ve yardımlarınız sayesinde bir sorunu daha çözdük.
   Saygılarımla.

   Sil
  5. Rica ederim.İlk sözlü video sanırım.Oldukça başarılı buldum.Bence bu şekilde devam etmelisin kardeşim.Hayırlı geceler.

   Sil
  6. Sibel Ablam, bu ikinci sözlü video paylaşımım idi. Düşünceleriniz her zaman benim için kıymetli olmuştur. Videoya başarılı bulmanıza ve beğenmenizi sevindim. Bu şekilde bende mümkün oldukça devam etmeyi amaçlıyorum. Tekrar ilginiz, yardımlarınız ve yorumlarınız için teşekkür ederim.
   Saygılarımla

   Sil
  7. Youtube kanalının ilk abonesi oldum.Youtube kanalında tek bu video görünüyor.Sanırım diğer video da benzer sebepten görünmüyor.Yolun açık olsun kardeşim.

   Sil
  8. Sibel Ablam, ben youtube kanalı açmadım ki, daha doğrusu nasıl açılıyor onu da bilmiyorum. Bilgisayarımdan çektiğim videolar 5 dakikanın üzerinde olduğu zaman blogger editör bölümüne yükle yemediğim için youtube'den videonun boyutlarını küçültmeye çalıştım onu da başaramadığımı gördüm.

   İlk videoyu 5 dakikalık çektiğim için youtube küçültmeye gerek duymadım. Sanırım o video çalışıyor.

   Geriye Kalan Eser Yorumunun Soruları Neler yazım ilk videom idi. Bir bakarsanız sevinirim.

   Youtubeye bir tane video ekleyince otomatik olarak youtube kanalım mı oluyor. Bu konuda bir bilgim yok. Merak ettim nasıl üye oldunuz ve yotube kanalım nasıl oluştu. Yarın müsait olursanız bir bilgi almak isterim. Sibel ablam, tekrar ilginiz ve yorumunuz için çok teşekkür ederim.

   Saygılarımla.

   Sil
  9. Merhaba Abdullah
   Geç cevap yazdığım için kusura bakma.Dışarıdaydım bugün.Google hesabı olan herkesin aynı zamanda bir Youtube hesabı da açılmış oluyor.Youtube'da Apdullah Tığ olarak kanalın görünüyor.

   https://www.youtube.com/channel/UCB-0Z7-Fqml4OwM5TS1uPSQ

   Yukarıdaki linkten kanalını görebilirsin.1 abone olarak görünüyorum.

   Sil
  10. Merhaba Sibel Ablam,
   Önemli değil. Anladım. Benim gibi bilgisi olmayanlara da aydınlatmış olduğunuz için teşekkür ederim. Linkten giriş yaptım. Farkında olmadan bir youtube kanalım olmuş. İlerleyen günlerde daha geniş bir şekilde öğrenmeye çalışacağım. Ben özel olarak ayrı açılıyor sanıyordum. İlk üyemin de sizin olmanıza sevindim. Üyelik, bilgi ve yorumunuz için teşekkür ederim.
   Saygılarımla.

   Sil
  11. Rica ederim Abdullah kardeşim.Blog dünyasında yazıp,gelen yorumları cevaplayarak devam etmek en güzeli.Yoksa yaşananları düşünmek, insan sağlığını olumsuz etkiliyor.
   Hayırlı geceler.

   Sil
  12. Sibel Ablam, dediğiniz gibi blog dünyasında yaşanan olaylar sonucunda geldiğimiz nokta bu kadar ne bir fazla ne bir eksik. Blog yazarak kendimize zarar vermek ve sağlık sorunları yaşamak sadece özgün yazı yazanlara mahsus... Durum böyle olunca aslında yorum yapmaya da fazla bir gerek yok. Bu konuda sağlığımızı da olumsuz etkilediğini yaşayarak öğrendim. İlginiz ve yorumlarınız için teşekkür ederim. Hayırlı geceler dilerim.
   Saygılarımla

   Sil
 5. Ağabey boşver takma kafana boşver. Sanal ortamlara bu kadar kafa yormak, üzülmek kendine zarar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Recep Bey, öncelikle geç cevap verdiğim için özür dilerim. Bu konuda haklısınız blog dünyasına bu kadar kafa yormak, üzülmek kendimize zarar verdiğini bir çok şekilde deneyimleyerek öğrendim.

   O zaman da insan kendisine şu soruyu da sormadan edemiyor. O zaman yazmanın, paylaşmanın, doğru ve özgün bilgi vermenin ne önemi kalıyor. Biz bunları ayırt edemiyorsak bizim yazdıklarımızı okuyan okurlarımızın vakitlerini, hayallerini, umutlarını, almış olmuyor muyuz ?

   Blog okuyucusu yazdıklarımızı okurken ilgi duyduğu, merak ettiği, öğrenmek istediği konular için okumuyor mu ? Hem okunmak, yorumlanmak, paylaşılmak istiyoruz hem de eleştiriye, soruya, vaktimizi alacak konular hakkında bilgi vermekten, özel konuşmaktan, anlatmaktan çekiniyoruz. Herkesin anlama, algılama ve öğrenme düzeyi aynı olamaz.

   İnternet dünyası çok gelişen ve değişen bir ortam bilgi almak ve bilgi vermek çok kolay ama insan faktörü işin içine girince sorunlar, sıkıntılar ortaya çıkıyor. Herkes kendi çıkarını ve menfaatini düşündüğü için blog dünyası bir arpa boyu dahi ilerleyemiyor. Bunu da en çok belli başlı blog konusunda ve blogger konusunda bilgisi olan kişiler tarafından oluşuyor.

   Benim şimdiye kadar deneyimlediğim ve öğrendiğim blog dünyasında bilgiler bu kadar. Bazı blog yazarları arkadaşlarımız da, bu konuları gülüp geçimimizi tavsiye ediyorlar. Ben onlar gibi düşünmüyorum. Çünkü blog yazmanın bir anlamı olması lazım diye düşünüyorum.

   Belki de ben yanlış düşünüyor ve görüyorumdur. Recep Bey, ilginiz, düşünceleriniz ve yorumunuz için teşekkür ederim.
   Saygılarımla

   Sil
  2. Sevgili Abdullah sonuna kadar izledim ,öncelikle takılmadan çok düzgün konuşuyorsun tebrikler.
   Tespitlerin şahane, bana da gelmiş aynı davet ben kendim mi link bıraktım eklendim mi hatırlamıyorum ama bu tarz çatı oluşturma çabaları bloglarımız dışın da açılmış sosyal medya gruplarına şahsım adına yetişemiyorum ve o kadar çoğaldı ki yayınımımın sonun da belirtmiştim hiç birini takip edemeyeceğim kimseyi kırmamak adına blog ziyareti yapabildiğimi bile kar sayıyorum 30 ayrı gruba link bırakıp yeni yayın açtım diyemem her seferin de o kadar vaktim yok mümkün değil.Günlük yayın çok bana göre değil:))içeriğim yüzünden.
   Bir de ( kesinlikle karşı olduğum bir durum) toplama içerikli site ve bloglar var oradan buradan toplamışlar neymiş arayanlara kolay olsun o zaman biz niye yayın yapıyoruz anlamıyorum. Üstüne üstlük gelip bir de tanıtımlarının yapılmasını istiyorlar. Kızgınlığımı belirterek karşı çıktıklarım oldu.
   Biz hobi ve el emekleri üretenler zaten günlük yayın yapmamıza imkan yok ,üreteceğim ki yayınlayayım:)) elimden geldiğince takip yapıyorum sırf uğramış olmak için uğramam çok ara verdiysem gitmişken yayımlananlara mutlaka göz atarım. samimi olmak önceliğimdir , arkadaş dost kardeş gezmesine çıkmak gibi benim olayım yıllar önce böyleydi bu şekilde devam edenlerdenim ara ara kızgınlıklarım olsa da( yayın kopyalanmaları yüzünden ki ben bu konu da ballı olanlardanım:))) artık umursamıyorum .Herkesin terbiyesi kendine :))))
   Sevgiler. saygı ve sevgi hepimizin kesiştiği tek nokta olsun diliyorum:)

   Sil
  3. Hatice Ablam, öncelikle videoyu sonuna kadar izlediğiniz için teşekkür ederim. Doğru, düzgün bir üslup ile tespitlerimi aktarmaya çalıştım. Bunu fark etmenize ve beğenmiş olmanıza sevindim. Bloglarımız dışında bunları yetişmemiz sizin dediğiniz gibi gerçekten mümkün değil. Çok ayrı bir emek, sorumluluk ve özellikle zaman istiyor. Herkes bu işleri dışarıdan çok kolay gibi görüyor.
   Onun için de herkes bir hazıra konma, kolaya kaçma çabasına giriyor. Daha doğrusu buna da teşvik ediliyor. Biraz blog dünyasını incelense, araştırılsa, özgür ve hür irademiz ile düşüncelerimiz kolayca ifade edebilsek doğru şeyler yapıp, başarılı olmamız mümkün.
   Bir insanı takip edemediğimiz için kırılıyorsa zaten ona da söylenecek bir sözüm yok. Belli başlı blog yazarlarının dışında başka blog yazarlarının o kadar vakti yok. Nedense bunu sanki bütün yazarları yapıyormuş gibi yansıtılıyor. Yeni blog yazarlarına sözde teşvik yapıyoruz derken köstek oluyoruz.
   Bazı blog yazarları her gün bir tane post yazmak zorunda gibi ortaya bir kural koyuyorlar. Bunu da anlamış değilim isteyen istediği zaman, istediği gibi yazar önemli olan sadece düzenli yazmak. Blog yazmak isteyen isterse günde bir tane değil on tane yazsın. Kesinlikle doğru söylüyorsunuz Hatice Ablam, ben de sizinle hem fikirim bu durumlar blog yazarları iletişim kurmaktan ve yazmaktan soğutuyor. Bu tür etkinlik düzenleyenler yeni blog yazarlarının dikkatini ve zamanını dağıtıyor.
   Kendi istek ve amaçlarını belli bir süre sonra unutuyorlar. Kızmakta çok haklısınız aynı tepkileri bende verdim. Post yazılarını okumadan ya da son paragrafa okuyup yorum yapan blog yazarları var. Blog yazarlarının % 1 hariç herkes bunu yapıyor. İlk öncelik Google amcaya yaranmak olunca ve indeksleri yüksek olan blog yazarlarına gidip yorum yapmak bence samimiyeti ve özgünlüğü ortadan kaldırıyor. Hatice Ablam, dediğiniz gibi herkesin terbiyesi, anlayışı kendine… Umarım bir gün saygı ve sevgi hepimizin kesiştiği tek nokta olur. Bilgilendirici ve özgün yorumunuz için teşekkür ederim.
   Saygılarımla.

   Sil


1. Engelsiz renkler kişisel web yolculuğunun kuruş amacı iletişimi yazarak, konuşarak ve deneyimlerimizin birimi sonucunda doğru bilinen yanlışlıkları hep beraber görmemize sağlamasıdır.
2. Söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğinin kuruşu amacı ise kendinize vereceğiniz bir söz, paylaşacağınız bir konu, yapacağınız bir öz eleştiri, kendinize neler kattığınıza bildirir.
3. Özelden veya blog sayfalarında sormuş olduğum ve yapmış olduğum yorumlara cevap vermeyenlere yada gelişi güzel cevap verenlere ben de dikkate almıyorum.

4. Sevdiğiniz veya sevmediğiniz her konuya dilediğiniz ölçüde öz eleştiri yapma hakkınızın var olduğunu sakın unutmayın !
a. Kendi özgün yorumunuz sizinle iletişim kurmamızı sağlar.
b. Rica ediyorum yorum bölümüne veya özelden ben size takibime aldım size de blog sayfama beklerim demenize gerek yok !
c. Karşılıklı yorum yapalım, takip edelim hem gelişimimizi hem de büyümemizi katkı sağlayalım demenize gerek yok ! Tanımak, iletişim kurmak ve okuma isteği olanlar zaten gereğini yapar.
d. Demem o ki ilk önceliği blog sayfası olanlara, takip etmek için takip edenlere, yorum yapmak için yorum yapmaya arzulayan veya başka bir düşüncesi olan kişilerle mümkün oldukça iletişime geçmiyorum.
e. Böyle düşüncesi olanlara saygı duyuyorum ! Kendi adıma kusura bakmayın diyorum ! Belkide blog dünyasında böylelerine ihtiyaç vardır onu bilemiyorum ! Herkese blog yaşamında başarılar diliyorum.
Saygılarımla.