2 Ocak 2018 Salı

Geriye Kalan Kitap Hediyesi İle Yeni Yıla Girdim

Her Senenin Sonunda Nedeni Bilmediğim Kitap Okuma Geleneği Kendiliğinden Oluşmaya Başladı

Söz ağacımızın etkinlik takipçilerim,
Yeni yılın ilk yazı dizisine blog haritam kategorisinin konu başlığı altında yazmak istedim. Başlıktan da anlaşıldığı gibi yeni yıla bir gün kala " Uçun Kuşlar Blog Sahibesi Makbule Abalı Hocam, " güzel ve bir o kadar da anlamlı bir kitap hediye etti.

Onun içinde ben de " geriye kalan kitap hediyesi ile yeni yıla girdim " içeriğini de bütün okurlarım için hazırlamak istedim.

Her Senenin Sonunda Nedeni Bilmediğim Kitap Okuma Geleneği Kendiliğinden Oluşmaya Başladı

Son üç senedir her sene sonunda nedenini bilmediğim bir şekilde internetten bir kutu kitap siparişi veriyorum ve yeni yılın ilk günlerinde, haftalarında ve aylarında internetten almış olduğum o kitapları okuma sıralarına belirledikten sonra kendime ayrı bir zaman ayırıp kitaplarımı okumaya özen gösteriyorum.

Sonra yine o senenin ortasında bir çok kitap okumaya çalışıyorum. Şimdi düşünüyorum da bu sanırım bende nedenini bilmediğim bir gelenek haline gelmeye başladı.

Blog Yazarlarının Kitap Tavsiyelerini ve Çıkarmış Oldukları Kitapları İlk Defa Bir Arada Okumak İstedim.

10 Aralık 2017 yılında internetten kitap siparişi listemi hazırlarken bu sefer bir değişiklik yapıp yeni bir bakış açısı ile bir ilke gerçekleştirmek istedim.

Bir blog okuru olarak daha önce bir blog yazarının tavsiye ettiği kitapları fazla ilgi duymuyor ve okuma ihtiyacı hissetmiyordum.

Zamanla kitap okuma alışkanlığı kazandıkça yavaş yavaş kitap konusunda tavsiye ve önerilerde bulunan blog yazarlarına ilgim ve merakım olmaya başladı.

Bir de sevdiğim ve takip ettiğim blog yazarları dostlarımızın çıkardıkları kitaplarını okumaya karar vermiştim. Bu düşüncemi  söz ağacımızın etkinliği çerçevesinde hayata geçirip yazılar yazacağımı da açıklamıştım.

Blog yazarları dostlarımızın çıkarmış oldukları kitapları okumak ve onları daha iyi tanımak ve neler anlatmak istediklerini daha hızlı bir şekilde anlayıp-kavramak için daha hızlı ve daha güzel iletişimler kurabileceğimizi kendi adıma düşünüyorum.

Blog yazarları arkadaşlarımızın tavsiye etmiş oldukları kitapları internetten aldım. Lakin blog yazarları dostlarımızın kendilerinin çıkarmış oldukları kitapları alma şansım maalesef olmadı.

Bu konuyu kitaplarını okumak istediğim dostlarımıza söylediğimde hemen ilgilendiler ve girişimlerde bulunduktan sonra kitapları şahsıma yollamak için harekete geçtiler.


Uçun Kuşlar Blog Sayfası

Makbule Abalı Hocam'ın Kitap Hediyesi Elime Ulaştı

İlk önce " Uçun Kuşlar Blog Sahibesi Makbule Abalı Hocam'ın Geriye Kalan Kitabı " elime ulaştı.

Makbule Hocam'ın çıkarmış olduğu " Geriye Kalan kitabını " okumak istediğimi ilk defa Makbule Abalılar Engel Tanımaz post yazımda dile getirmiştim.

" Makbule Hocam da Geriye Kalan Kitabını okumak isteyenler için ulaşabilecekleri iletişim adresini vermiş idi.

O postumu okuyan okurlarımın da hatırlayacaklarını ümit ediyorum. Ben de bu yazım vesilesi ile bilgisi olmayanlar okurlarımız için tekrar Makbule Hocam'ın Geriye Kalan kitabını okumak isterler ise iletişim adresini vermek istiyorum.
Türkiye Alzhiemer Derneği Mersin Şubesinden Sekreter Ayşe Hanımın, cep telefonu numarasından geriye kalan kitabı temin edebilirler.

Cep TelefonuNumarası : 05385166999
Not : " Geriye Kalan Kitabın geliri, Makbule Hocam'ın üyesi olduğu Alzheimer Mersin Şubesine aktarılıyor.

Sizinde bu güzel projede çorbada tuzumuz olsun isterseniz iletişim adresini arayarak temin edebileceğinizi umuyorum.

" Makbule Hocam, sağ olsun Geriye Kalan Kitabını şahsıma hediye etmek istedi. Ben de kendisine kıramadım ve bu güzel nazik ve içten hediye teklifini kabul ettim. "

Değerli blog okumayı seven okurlarım " Uçun Kuşlar Blog Sayfası Sahibesi Makbule Abalı Hocam'ı " ve kitabı " Geriye Kalan " hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum.

Uçun Kuşlar Blog Sayfası

 • Uçun Kuşlar blog sayfası  bir kuş edasında bir yerden-başka bir yere, bir gönülden-diğer bir gönülle, bir nehir gibi akıp gidiyor.
 • Kelimelerin bütünlüğü, zihinlerimizi ve yüreklerimizi insanlık adına doyuruyor.
 • Geçmişimizi ve geleceğimizi bugünün gözünden bakıp paylaşımlarla ve yorumlarla ışık saçıyor.

Makbule Abalı Hocamın Özellikleri

 • Makbule Abalı Hocam, yüreğinin samimi iç sesi ile deneyimlerini ve birikimlerini saf-yalın ve en doğru en güzel bir şekilde biz okurlarına yansıtmaya çalışıyor.
 • Tanıdığım ilk günden bu yana bir yıl geçti. Bu süre zarfında hiçbir şekilde çizgisini, yönünü ve yöntemini bozmadan paylaşımlarını yapmaya özen gösterdiğini söyleyebilirim.
 • Teknolojiye ve çağımızın iletişim yolları ile bir bütünlük kazanmaya özen gösteren naif, bilgili, hoşgörülü, yönlendirici, düşündürücü ve bir o kadarda insanlığa hizmet etmeye amaçlayan nadir blog yazarlarından bir tanesi olarak gönlümde yer etmiş bulunmaktadır.
 • Umarım tanıyan, tanımayan Uçun Kuşlar Blog Sahibesi Makbule Abalı Hocamın kelimelerinden ve bakış açısından feyiz alır-örnek alır iletişimin ve paylaşmanın doruğuna hep beraber ulaşabiliriz.

Makbule Abalı Hocamın Çıkardığı Kitap Geriye Kalan

 • Geriye Kalan kitabın ilk sayfasında Makbule Abalı Hocam'ın, benim hakkımda düşüncelerini aktarması beni çok mutlu ve onure etti.
 • Makbule Abalı Hocamın düşüncelerini benimle paylaşması şahsıma göstermiş olduğu ilgi-sevgi ve bırakmış olduğum güzel izleri aktarması yani onun gözünden kendimi görmek ayrıca bir mutluluk kaynağı oldu.
 • Geriye Kalan Kitabın içerisindeki konu başlıklarını okudum ve bazı konular dikkatimi ve ilgimi çekti.
 • Yeni yıl yoğunluğunda dolayı " Geriye Kalan " kitabın 43'üncü sayfasına kadar okuyabildim.
 • Geri Kalan kitabı anılarımızı anılarla anlatan güzel bir kitap olarak yüreklerimizde yer edeceğini ümit ediyorum.
 • Kitabın tamamını okuduktan sonra ayrı bir post yazısı ile düşüncelerimi aktarmaya çalışacağım.
 • " Makbule Abalı Hocam'a tekrar sizlerin huzurunuzda güzel ve anlamlı hediyesi için teşekkür ederim. Bir ömür boyu okumaya ve saklamaya özenle çalışacağım. "

 2018 Yılı Blog Dünyasına Hayırlı Uğurlu Olsun

 • Blog sayfası açmak isteyen, blog kullanan, blog okuyan, blog yazan bütün blog dostlarımıza sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunarım.
 • Umarım herkes için güzel paylaşımlar, güzel ilişkiler, iletişimler kurulur ve herkes kendi düşüncesini özgür ve hür bir şekilde dile getirebilir.
Yola Devam♿ : Engelsiz renkler kişisel web yolculuğu blog sayfası 2017 yılın için hedeflerini ve sürprizleri gerçekleştirmiş bulunmaktadır.
2017 yılının ilk post yayınını okumak isterseniz yeni yılın sürprizleri neler konu başlığı altında okuyabilirsiniz.

2018 yılı-2017 yılına göre sıhhatim ve zamanım el verir ise hem benim açımdan hem de okurlarım açısından çok farklı bir konsept, yeni ve geniş bir bakış açısı yolunda yürümeye başlayacağını şimdiden açıklamak istiyorum.

Yakından takip ettiğiniz sürece bu gelişmelerden ve yeniliklerden haberdar olabileceğinizi düşünüyorum.

Hepimiz için sağlıklı ve keyifli paylaşımlar dilerim.

Bu içerik Engelsiz Renkler-Kişisel Web Yolculuğu tarafından hazırlanmıştır.
Abdullah Tığ
Abdullah Tığ

Ben Abdullah Tığ. Ben kimim diye merak edenler için, kendimle alakalı kısa bir bilgi vermek istiyorum. 1980 yılında güller diyarı Isparta'nın yedi renkli doğa harikası olan Eğirdir ilçesinde doğdum.

6 yorum:

 1. Günaydın Abdullah, yeni yayınına bakmak için bloğuna girdiğimde Geriye Kalanile karşılaştım. Sürpriz oldu. Hakkımdaki güzel düşüncelerine, övgülerine çok teşekkür ederim.Okumak, yazmak çok güzel alışkanlıklar. Bu güzel alışkanlıklara erken başlaman sevindirici.Kendini sürekli geliştirmen, hep daha iyiye gitme çaban çok takdire değer.

  Geriye Kalan Kitabının gelir, benim de üyesi olduğum Alzheimer Derneği Mersin Şubesine aktarıldı. Annem 10 yıl Alzheimer hastalığıyla mücadele etti.Zor bir hastalık. Kitabın son 30-40 sayfası hastalıkta yaşananlarla ilgili.
  Bu yıl, hepimiz için geçmişten daha güzel bir yıl olsun.
  Esenlikler diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayırlı Günler Makbule Hocam, kitabınızın ilk sayfasında benim için yazmış oldukların güzel bir sürpriz olmuştu. Ben de böyle güzel bir sürpriz ile yeni yıla hep beraber girmemiz için başlamak istedim. Beğenmenizi sevindim. Makbule Hocam, blog dünyasında sizin yeriniz ve öneminiz benim için çok farklı düşünceleriniz hakeza bir o kadar değerli vaktim oldukça okumaya özen gösteriyorum.

   Makbule Hocam, sizi daha iyilerine layıksınız bence. Bu sene nasip olursa bol bol kitap okumayı amaçlıyorum. Yukarıdaki paylaşımında belirtim Geriye Kalan Kitabınızın geliri Alzheimer Derneği Mersin Şubesine aktarılıyor. O mücadelenizi son sayfalara aktarmışsınız içeriğini okuyunca daha geniş ve detaylı bilgi alabileceğimi düşünüyorum.
   Güzel dilekleriniz ve yorumunuz için teşekkür ederim.
   Saygılarımla

   Sil
 2. Yeni yıla henüz girmişken böyle güzel bir kitapla senin aracılığınla tanışmak çok güzel. Umarım hayatının kalan günleri giden günlerinden güzel olur:DDD

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nihal Ablam, güzel bir kitabı tanımaktan ve tanışmaktan ve tanıştırmaktan bende çok mutluyum. İlginiz, yorumunuz ve güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
   Yeni yıl sizin ve hepimiz için sağlıklı ve mutlu, huzurlu olur.
   Saygılarımla.

   Sil
 3. Güzel bir kitap tanıtım için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldiniz. Yorumunuz ve ilginiz için ben teşekkür ederim. Umarım bir katkı sağlayabiliriz hep beraber.
   Saygılarımla.

   Sil


1. Engelsiz renkler kişisel web yolculuğunun kuruş amacı iletişimi yazarak, konuşarak ve deneyimlerimizin birimi sonucunda doğru bilinen yanlışlıkları hep beraber görmemize sağlamasıdır.
2. Söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğinin kuruşu amacı ise kendinize vereceğiniz bir söz, paylaşacağınız bir konu, yapacağınız bir öz eleştiri, kendinize neler kattığınıza bildirir.
3. Özelden veya blog sayfalarında sormuş olduğum ve yapmış olduğum yorumlara cevap vermeyenlere yada gelişi güzel cevap verenlere ben de dikkate almıyorum.

4. Sevdiğiniz veya sevmediğiniz her konuya dilediğiniz ölçüde öz eleştiri yapma hakkınızın var olduğunu sakın unutmayın !
a. Kendi özgün yorumunuz sizinle iletişim kurmamızı sağlar.
b. Rica ediyorum yorum bölümüne veya özelden ben size takibime aldım size de blog sayfama beklerim demenize gerek yok !
c. Karşılıklı yorum yapalım, takip edelim hem gelişimimizi hem de büyümemizi katkı sağlayalım demenize gerek yok ! Tanımak, iletişim kurmak ve okuma isteği olanlar zaten gereğini yapar.
d. Demem o ki ilk önceliği blog sayfası olanlara, takip etmek için takip edenlere, yorum yapmak için yorum yapmaya arzulayan veya başka bir düşüncesi olan kişilerle mümkün oldukça iletişime geçmiyorum.
e. Böyle düşüncesi olanlara saygı duyuyorum ! Kendi adıma kusura bakmayın diyorum ! Belkide blog dünyasında böylelerine ihtiyaç vardır onu bilemiyorum ! Herkese blog yaşamında başarılar diliyorum.
Saygılarımla.