21 Kasım 2017 Salı

Söz Ağacımızın Etkinliği Son Demlerini Yaşıyor

Söz Ağacımızın Panorama Sayfası Etkinliğinin Katkısı Neler Oldu

Söz ağacımız ekinliğini takip eden okurlarım, başlıktan da anlaşıldığı gibi artık söz ağacımızın panorama sayfası kimi temsil eder etkinliğinin sonlarına yavaş yavaş gelmek üzreyim. Söz ağacımızın etkinliğini 25 Temmuz 2017 yılında start verip ilgi duyan bütün okurlarım ile buluşturmak istedim.

O günden bu zamana kadar her hafta salı günleri söz ağacımızın panorama sayfası kim temsil eder  sayfasının altında bulunan yorumlar bölümünde yapmış olduğum haftalık etkinlikleri ve hedeflerimi paylaşmaya çalıştım.

Fakat tasarım ve kod bilgim olmadığı için düşüncelerimi söz ağacımızın etkinlik sayfasına yansıtamadım. Görüyorum ki bu süreci kendi başıma daha fazla ileriye götürme şansım yok. Lakin söz ağacımızın etkinliğine hazırladığım için mutlu ve huzurluyum.

Cebime yeni bilgiler ve tecrübeler koyarak yoluma devam edeceğime inanıyorum. Severek düzenlediğim bir etkinliğin son demleri yaşaması beni yeni fikirleri ve yeni bir bakış açısına sevk etti.

Söz ağacımızın panorama sayfası etkinliği yaşam şeklime ve bakış acıma neler kattığını bütün okurlarımla paylaşmak istiyorum.

Söz Ağacımızın Panorama Sayfası Etkinliğinin Katkısı Neler Oldu

1. İyi ki söz ağacımız etkinliğini yapmışım, iyi ki her hafta salı günleri söz ağacımız etkinliğine zaman ayırmışım. Yaşam şeklime heyecan, mutluluk ve bilgi kattığı gibi ilk defa farklı bir çok güzel şeyleri denememe, tanımama, öğrenmeme ve yaşamama sağladığını söylemek istiyorum.
2. Söz ağacımız etkinliği ayrıca engelsiz renkler kişisel web yolculuğu blog sayfamızda ideallerimden ne kadar geride ve sönük kaldığımı fark etmeme sağladı. Yazı yazmanın ötesine geçemediği mi açık ve net gördüm.
3. Sevgili okurlarım gerek söz ağacımızın etkinlik sayfasını oluştururken gerek engelsiz renkler kişisel web yolculuğu blog sayfasını açmadan önce kendime, aileme, çevremdekilere, hayata, doğaya, engelli ve engelli ailelerine, engelli-engelsiz bireylere, ilgili-ilgisiz bütün topluma kucaklayan hiç bir kimseyi ayırt etmeden bilgi ve tecrübelerime ulaştığım herkesle paylaşacağıma ve gerektiği taktirde iletişim kurup aktarmaya çalışacağıma kendime söz verdim.
4. İdeallerimi  ve bu düşüncelerimi hem zihnimde hem de yüreğimde hep canlı ve diri tutmaya çalıştım. Lakin söz ağacımızın etkinliğini ve engelsiz renkler kişisel web yolculuğu blog sayfasının tecrübesiz ve yetersiz kaldığını şapkamı başımdan çıkarım önüme koyduğumda görebiliyor.
5. 3 yıla yakın bir süredir hem yaşamımda hem de blog dünyasında yer alıp bilgisiz ve tecrübesizliğim ile iyi veya kötü ayakta durmaya çalıştım.
6. İdealleri olan bir düşünceye sahip olmak bazen kendimizi ne kadar tanıdığımıza ve yaşadığımız mecranın, önemi ve konumu ne kadar kavramamızla başlıyor. Bütün olumsuzluklara karşı mücadele etmemiz gerektiğini zaman içerisinde öğreniyoruz.
7. Hayatta hiç bir şeyin kolay olmadığının bir gerçeği var. Ben bu düşüncelerimi hayata geçirmek için sağlığım, zamanım ve imkanlarım el verdiğince inşallah mücadelemi devam ettirip elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım.

 • Söz ağacımızın etkinliği hakkında bilgisi olmayan veya merak eden okurlarım, var ise söz ağacımızın etkinliği kategorisi sayfasını ziyaret ettiklerinde daha detaylı bir bilgi alabileceklerini umut ediyorum.
 • Söz ağacımızın panorama sayfası kimi temsil eder etkinliğine ilk günden bu zamana kadar önem veren şahsıma motife eden, inanan, güvenen, bir şeyler yapmam için tavsiye ve önerileri ile destek ve katkılar sağlayan değerli iki tane blogger dostlarımıza Mukaddes'çe konuşan satırlar ve Deryada Damla blog sahibelerine sizlerin aracılığı ile şükranlarımı ifade edip teşekkürlerimi sunuyorum.
 • Sizlerinde bu güzel iki yürekli hanımefendileri tanımanızı ve güzel bakış açılarını blog sayfalarına ziyaret edince fark edeceğinize inanıyorum.
 • Başta engelsiz renkler kişisel web yolculuğu blog sayfamız olmak üzere şahsıma, bakış açıma düşünlerini, fikirlerini yorumlar bölümünde benimle paylaşan bütün blog yazarlarına teşekkür ederim. Özellikle benimle iletişime geçen düşüncelerini paylaşan başta kankim olmak üzere bütün blog dostlarımıza teşekkür ederim.
 • Gönülleri güzel ve gerçek anlamda bloggerlara tanıma şansı elde ettiğim için mutlu ve huzurluyum. İyi ki sizleri tanımışım ve iyi ki bazı şeyleri anlamama yardımcı oldunuz.
Yola devam : Bakalım bundan sonra söz ağacımızın etkinliğinde ve engelsiz renkler kişisel web yolculuğu sayfasının değişimi, gelişimi ve var olan bakış acısını ve ideallerini gerçekleştirmek için neler yapacak yaşamında ve blog dünyasında hep beraber görüp yaşamak üzere hoş çakalın sağlıklı ve mutlu kalın...

Söz ağacımızın etkinliği son demini yaşıyor içeriğinden sonra okurları ile her hafta salı günleri blog sayfası üzerinden yayın yapmaya devam edecek...

Söz ağacımızın dallarını süslemek ister misiniz ?

Bir söz de sen ver !

Bu içerik Engelsiz Renkler-Kişisel Web Yolculuğu tarafından hazırlanmıştır.
Abdullah Tığ
Abdullah Tığ

Ben Abdullah Tığ. Ben kimim diye merak edenler için, kendimle alakalı kısa bir bilgi vermek istiyorum. 1980 yılında güller diyarı Isparta'nın yedi renkli doğa harikası olan Eğirdir ilçesinde doğdum.

2 yorum:

 1. Abdullah, merakla bekliyorum son halini. Kendini yorma diyeceğim ama azıcıkta yorsan sıkıntı olmaz herhalde:)

  Sen bu işin üstesinden gelirsin, projen çok hoş çünkü. Sevgi ve selamlarımla, her şey gönlünce olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mukaddes ablam, öncelikle söz ağacımızın etkinliğine başından beri takip edip her noktasında destek olup yorumlarınızla önerilerde bulunup katkı sağladığınız için çok teşekkür ederim. Bu inancınızı ve güveninize lakin olmak için daha fazla çalışacağım.

   İnanın her işimi gücümü bıraktım bu konuda neler yapabilirim diye her an araştırmalar da bulunuyorum. Çok farklı alternatifler var zihnimde benim duruma ve çalışma şeklime en uygununu yapmak istiyorum. Zamanımın kısıtlı olması yapacağım etkinliğin verimliliğini etkilememesi için ince eleyip sık dokuyorum. Ben yaptım oldu demek istemiyorum. Kendimi normalin çok çok üstünde yoruyorum. Bakalım hayırlısı artık.

   Bu projeye inancım sonsuz ve hiç bir şekilde olumsuz bir düşünceye girmedim. Etkinliğe fazla bir katılım olmaması bunun bir göstergesi olduğunu düşünüyorum.

   Söz ağacımızın ana fikri ile hareket edip genişletmeyi ve yenilemek için tasarım konusunda son noktayı koymaya çalışacağım. Sevgi ve selamlarımla, hepimiz için her şeyin hayırlısı gönlümüzce olsun.
   Saygılarımla.

   Sil


1. Engelsiz renkler kişisel web yolculuğunun kuruş amacı iletişimi yazarak, konuşarak ve deneyimlerimizin birimi sonucunda doğru bilinen yanlışlıkları hep beraber görmemize sağlamasıdır.
2. Söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğinin kuruşu amacı ise kendinize vereceğiniz bir söz, paylaşacağınız bir konu, yapacağınız bir öz eleştiri, kendinize neler kattığınıza bildirir.
3. Özelden veya blog sayfalarında sormuş olduğum ve yapmış olduğum yorumlara cevap vermeyenlere yada gelişi güzel cevap verenlere ben de dikkate almıyorum.

4. Sevdiğiniz veya sevmediğiniz her konuya dilediğiniz ölçüde öz eleştiri yapma hakkınızın var olduğunu sakın unutmayın !
a. Kendi özgün yorumunuz sizinle iletişim kurmamızı sağlar.
b. Rica ediyorum yorum bölümüne veya özelden ben size takibime aldım size de blog sayfama beklerim demenize gerek yok !
c. Karşılıklı yorum yapalım, takip edelim hem gelişimimizi hem de büyümemizi katkı sağlayalım demenize gerek yok ! Tanımak, iletişim kurmak ve okuma isteği olanlar zaten gereğini yapar.
d. Demem o ki ilk önceliği blog sayfası olanlara, takip etmek için takip edenlere, yorum yapmak için yorum yapmaya arzulayan veya başka bir düşüncesi olan kişilerle mümkün oldukça iletişime geçmiyorum.
e. Böyle düşüncesi olanlara saygı duyuyorum ! Kendi adıma kusura bakmayın diyorum ! Belkide blog dünyasında böylelerine ihtiyaç vardır onu bilemiyorum ! Herkese blog yaşamında başarılar diliyorum.
Saygılarımla.