11 Ekim 2017 Çarşamba

Söz Ağacımızın Panorama Sayfasının İşlevini Nasıl Oluşturdum


Blog sayfamın sağ üst köşesin de profil resmimin hemen altında söz ağacımızın haftalık duyuru panosu var.
Blog haritam takipçilerim, seriye bağladığım bir konu ile tekrar sizlerle birlikteyim. Söz ağacımızın dördüncü etap içeriğinde söz ağacımızın panorama sayfasını nasıl oluşturduğuma açıklık getirmek istedim.

Tasarrufumda ki düşüncelerimi görseller ve eklentiler aracılığı ile birleştirip oluşturmaya çalıştığım bir post yazısını hemen kısa kısa aktarayım.

Söz Ağacımızın Panorama Sayfasının İşlevini Nasıl Oluşturdum ?
1. Söz ağacımda ilk önceliğim kendi içimdeki iç huzuru ve mutluluğu oluşturmak oldu. Etkinliğin ve paylaşmanın keyfini yazarken perçinlemek mutluluğuma mutluluk kattı.
  Her salı okurlarıma ip uçları ile sesleneceğim
  2. Blog sayfamın sağ üst köşesin de profil resmimin hemen altında söz ağacımızın haftalık duyuru panosunun eklentisini oluşturdum.


  Söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğine rahatlıkla katılabilirsiniz.

  • Burada tıpkı yaşayan bir hayat gibi, duran yaşadıkça düşündüren, sorgulayan, empati kurduran, bilgi veren, kendime ait kelimelerin başlangıç noktasından ip uçları ile her salı okurlarına seslenen ben denizin bilgi panoramasından bilgiler almanız mümkün olacak.
  • Ayrıca söz ağacımızın haftalık duyuru panosunun içeriğinde söz ağacımızın panorama sayfası kimi temsil eder  başlığı bulunuyor. Bu yazıyı veya başlığı tıkladığınızda söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğine rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.
  Smile oylama duygu seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.
  3. Söz ağacımıza farklı bir şekilde katkı sağlamak isterseniz söz ağacımızın panorama sayfası kimi temsil eder post yazımın hemen altında smile oylama duygu seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.
  • Burada duygularınızı görsel olarak ifade edebilir, oyunuzu kullanabilir ve aynı zaman da sosyal ağ hesaplarımızdan paylaşabilirsiniz.
  Söz ağacımızın haftalık duyuru panosuna haftada bir gün salı günleri içerik eklemeyi hedefliyorum.

  4. Söz ağacımızın panorama sayfasında yapmış olduğunuz yorumların sayı değerini ana sayfada  görmeniz için söz ağacımızın yorumlayanı ve sözcüleri kimler eklentisi oluşturdum. Bu sayesinde her yorumunuz sayı değerini puanlama da görebileceksiniz.

  5. Engelsiz renkler blog sayfamdan çıkmak üzere iken bir kutucuk çıkıyor.
  • Bu kutucuğun amacı söz ağacımızın panorama sayfası kimi temsil eder içeriğine daha okumayan veya bilgisi olmayan okurlarımın olabileceğini var sayarak söz ağacımız hakkında bilgi vermek amaçlı yönlendirdiğim bir eklenti oluşturdum.
  6. Söz ağacımızın haftalık duyuru panosuna şimdilik haftada bir olmak üzere salı günleri içerik eklemeyi hedefliyorum.
  7. Söz ağacımızın içerik konularını başlıca şu şekilde oluşturdum.
  • Söz ağacımızın haftalık duyuru panosunda ilk önceliğim ip uçları ile açıklayacağım söz ağacımız hakkındaki düşüncelerimden oluşacak.
  • Etkinlikler, sürprizler, duyurular, ve kendime ait sözlerimin kısa kısa tanıtımı olacak.
  • Yazılarımın ve yorumlarımın paylaşımını bol bol resimler ve videolar eşliğinde oluşturmaya özen göstereceğim.
  • Blog dünyasına en az 6 ay katkı sağladığına inandığım ve iletişim kurduğum bütün blog yazarı dostlarımızın ( blog sayfalarına, paylaşmış oldukları konularına ve okumuş olduğum kitaplarına ) hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.
  • Bu post yazımdan sonra söz ağacımızın panorama sayfası kim temsil eder etkinliğine haftada bir salı günleri güncel tutup, düzenli ve planlı bir şekilde çalışıp, daha fazla vakit harcayıp, ilgi duyan bütün okurlarımla bütünleşip, ortak buluşma alanlarımızı belirleyip söz ağacımızın panorama sayfasının işlevliğini katkı sağlamak için mücadele edeceğim.
  Sizlerde söz ağacımızın panorama sayfasının işlevliğini katkı sağlamak isterseniz. Kendinize cesurca söz vermeniz yeterli. 
  • Şahsıma ait sormak istediğiniz veya öğrenmek istediğiniz her hangi bir konu olur ise bir iş günü içerisinde açık ve net bir şekilde cevap vereceğimden hiç bir kimsenin kuşkusu olmasın.

  Yola Devam ♿: Blog haritam takipçilerim,
  bir önceki ve bir sonra ki post yazılarımı takip ettiğiniz sürece
  daha fazla bir bilgiye sahip olabileceğinizi inanıyorum.
  Tek işim blog yazmak ek işim iletişim kurmak...
  Saygılarımla..

  Söz ağacımızın panorama sayfası ile ilgili diğer konuları okumak ister misiniz ?
  Abdullah Tığ
  Abdullah Tığ

  Ben Abdullah Tığ. Ben kimim diye merak edenler için, kendimle alakalı kısa bir bilgi vermek istiyorum. 1980 yılında güller diyarı Isparta'nın yedi renkli doğa harikası olan Eğirdir ilçesinde doğdum.

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder


  1. Engelsiz renkler kişisel web yolculuğunun kuruş amacı iletişimi yazarak, konuşarak ve deneyimlerimizin birimi sonucunda doğru bilinen yanlışlıkları hep beraber görmemize sağlamasıdır.
  2. Söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğinin kuruşu amacı ise kendinize vereceğiniz bir söz, paylaşacağınız bir konu, yapacağınız bir öz eleştiri, kendinize neler kattığınıza bildirir.
  3. Özelden veya blog sayfalarında sormuş olduğum ve yapmış olduğum yorumlara cevap vermeyenlere yada gelişi güzel cevap verenlere ben de dikkate almıyorum.

  4. Sevdiğiniz veya sevmediğiniz her konuya dilediğiniz ölçüde öz eleştiri yapma hakkınızın var olduğunu sakın unutmayın !
  a. Kendi özgün yorumunuz sizinle iletişim kurmamızı sağlar.
  b. Rica ediyorum yorum bölümüne veya özelden ben size takibime aldım size de blog sayfama beklerim demenize gerek yok !
  c. Karşılıklı yorum yapalım, takip edelim hem gelişimimizi hem de büyümemizi katkı sağlayalım demenize gerek yok ! Tanımak, iletişim kurmak ve okuma isteği olanlar zaten gereğini yapar.
  d. Demem o ki ilk önceliği blog sayfası olanlara, takip etmek için takip edenlere, yorum yapmak için yorum yapmaya arzulayan veya başka bir düşüncesi olan kişilerle mümkün oldukça iletişime geçmiyorum.
  e. Böyle düşüncesi olanlara saygı duyuyorum ! Kendi adıma kusura bakmayın diyorum ! Belkide blog dünyasında böylelerine ihtiyaç vardır onu bilemiyorum ! Herkese blog yaşamında başarılar diliyorum.
  Saygılarımla.