10 Ekim 2017 Salı

Söz Ağacımızın Panorama Sayfasına Neden Katılayım

Böyle bir ortamı oluşabileceğini inanmanız ve güvenmeniz benim için önem teşkil ediyor.

Blog haritam takipçilerim, güzel bir günden sevgiler, saygılar dilerim. Bu güzel günde blog haritam kategorisinin konusu söz ağacımızın panorama sayfasına neden katılayım serisinin beşinci etabı ile birlikteyiz.

Söz ağacımızın panorama sayfasını neden katılayım veya bizlere ne katkısı olacak diye düşünen okurlarım için kısaca açıklamak istiyorum.
Söz Ağacımızın Panorama Sayfasına Neden Katılayım ?
 • Söz ağacımızın panorama sayfasına neden katılmalısınız mümkün olmayanı mümkün kılmak için katılmalısınız. Bir başka değişle bulunduğunuz noktadan yüreğinizin cesur, kararlı ve bilgeli atmasını hissediyorsanız katılmalısınız.
 • Cesur olmak bulunduğunuz noktadan geçmişe anımsamak geleceğe hissetmekle başlar.
 • Geçmiş hayatınızda olmaz dediğiniz ne var ise veya geçmişte yarım bıraktığınıza inandığınız bir şeyler var ise, ( sözleriniz, duygularınız, eylemleriniz ve hayalleriniz ) kaldığınız yerden tekrar harekete geçip eyleme dönüştürme şansını elde edebileceğinize inanıyorsanız katılmalısınız.
 • İlgili ve ilgisiz bütün okurlarım, evet bu satırları yanlış okumuyorsunuz öncelikle katılmak için her hangi bir sınır yok, şart yok, koşul yok, üyelik yok, onun yerine, saygı, sevgi, bilgelik, güven, birliktelik, bütünlük, paylaşmak var, sözlerimiz var, eylemlerimiz var, bölüşmek var, kıskançlıktan, fesatlıktan ve vefasızlıktan uzak bir  yaşam var.
 • Böyle bir ortamı oluşabileceğini inanmanız ve güvenmeniz benim için önem teşkil ettiğini belirtmeden geçemeyeceğim.
 • Engelsiz renkler kişisel web yolculuğu blog sayfasında söz ağacımızın panoramasında dilediğinizce bir daldan diğer dala sözlerinizi ve eylemlerinizi ahenkle uçurmanız ancak bu şekilde mümkün olabileceğini inanıyorum.
 • Kendi sözüne-özünüze güvenen, ilgi duyan, benimde kendime ve bu aleme bir sözüm var diyen, kendine ve sevdiklerine katkı sağlamak isteyen bütün okur ve yazar dostlarımız söz ağacımızın panorama sayfasına davetlisiniz.
 • Tabi ki tercih sizin, karar sizin, seçim sizin, önce kendinize sonra başkalarına katkı sağlamak veya sağlamamak sizin eliniz de ve inisiyatifiniz de bulunmaktadır.
 • Söz ağacımızın panorama sayfasına katılmak veya katkı sağlamamak istemeyen bütün okurlarıma saygı duyuyorum.
 • Söz ağacımızın panorama sayfasına katılmak ve katkı sağlamak isteyen okurlarım, sözünüz sözümüz olsun kendi söz ağacınızın panorama dalında sözünüzün konmasını şimdiden canı gönülden dilerim.
 • Sözünüzün sizin seçtiğiniz dalda asılı kalması için elimden gelen gayret ve çabayı göstereceğimden hiç bir kimsenin kuşkusu olmasın.
 • 7/24 söz ağacımızın panorama sayfasının yorum bölüme istediğiniz her şeyi özgür ve hür iradenizle yazabilir veya görsel olarak resim ve videolar paylaşabilirsiniz.
 • Söz ağacımızın panorama sayfasına vereceğiniz bir söz, yapacağınız bir yorum, paylaşacağınız bir konu, kendinize neler kattığınıza bildirir bunu sakın unutmayın.
 • Benden söylemesi idrak edebilene ne ala...
Not : Kendinize vermiş olduğunuz sözleri veya ertelemiş olduğunuz herhangi bir durumu veya olayı eyleme dönüştürmek isterseniz söz ağacımızın panorama sayfası kimi temsil eder içeriğinin yorumlar bölümde paylaşabilirsiniz.

Yola Devam ♿: Blog haritam takipçilerim,
bir önceki ve bir sonra ki post yazılarımı takip ettiğiniz sürece
daha fazla bir bilgiye sahip olabileceğinizi inanıyorum.
Tek işim blog yazmak ek işim iletişim kurmak...
Saygılarımla..

Bir önceki söz ağacımızın panorama sayfası ile ilgili paylaştığım konuları aşağıya bırakıyorum.

1. Söz ağacımızın panorama sayfası kimi temsil eder ?
2. Söz ağacımızın panorama sayfasını neden yazma ihtiyacı hissettim ?
3. Söz ağacımızın panorama sayfasının ana fikri nedir ?
4. Söz ağacımızın panorama sayfasının işlevini nasıl oluşturdum ?
5. Söz ağacımızın panorama sayfasının tümden tanımı

Bu içerik Engelsiz Renkler-Kişisel Web Yolculuğu tarafından hazırlanmıştır.
Abdullah Tığ
Abdullah Tığ

Ben Abdullah Tığ. Ben kimim diye merak edenler için, kendimle alakalı kısa bir bilgi vermek istiyorum. 1980 yılında güller diyarı Isparta'nın yedi renkli doğa harikası olan Eğirdir ilçesinde doğdum.

14 yorum:

 1. Henüz konuyu anlayamadım. Blogları okumayı ve içimden geldiğince yorum yapmayı seviyorum. "Söz ağacımızın panorama sayfası nerede?" Linki göremedim sanırım. Bu konuda çok yayın paylaşmışsınız fakat o belirttiğiniz sayfayı göremedim:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle yorumunuz ve ilginiz için teşekkür ederim. Evet söz ağacımızın panorama sayfası hakkında ayrıntılı bir çok konu yazdım ve her paylaşımım yazının altına diğer yazdığım konuların linklerini de paylaştım.

   Yazdığım her konu söz ağacımızın bizlere neler katabileceği konusunda idi. Yani önce kendimize sonra ailemize ve daha sonra da çevremize neler kattığımız ile ilgili konular. Burada her hafta salı günleri kendime ait sözlerimi, deneyim ve bilgilerimi eylemler olarak yazıp paylaşmayı hedefliyorum.

   Damla hanım, kendinize özgü paylaşım ve yorumlarda bulunduğunuzu biliyorum siz de isterseniz söz ağacımızın panorama sayfasında sizi ağırlamaktan mutluluk duyarım. Yani paylaşmak istediğiniz her konuyu paylaşabilirsiniz.

   Paylaşımlarınızı yapabileceğiniz sayfa söz ağacımızın panorama sayfası kimi temsil eder içeriğinin yorumlar bölümüne yapabilirsiniz.


   Ayrıca blog sayfamın sağ üst köşede profil resmimim altında söz ağacımızın haftalık duyuru panosu var.

   İster benim, ister başka bir arkadaşımın paylaşımlarını haftalık duyuru panosundan takip edebilirsiniz. Duyurunun içindeki yazıların üzerine tıkladığınız zaman direk söz ağacımızın panorama sayfası kimi temsil eder post yazıma yönlendiriliyorsunuz.

   Sormak istediğiniz veya kafanıza takılan bir sorunuz olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Keyifle, açık ve net bir şekilde cevap vereceğimden hiç kuşkunuz olmasın.
   Saygılarımla.

   Sil
 2. Bu sayfayı oluştururken sarf ettiğiniz emeği görebiliyorum. Yapım gereği ve emeğe saygımdan dolayı benim söyleyeceklerim ancak laf da kalır. Sadece kendi görüşlerimi iletebilirim o da yazıya bakınca anladıklarım ya da anlayamadığım hususlarda olabilir. Ağacın görüntüsü, renkleri ve kullanılan teknik bu uğurda epey emek harcadığındığını gösteriyor. İzahat konusunu gelince, deryada damla'nın yorumuna katılıyorum. Söz ağacı ne işe yarar? İşlevini ben de tam anlamıyla anlamadım. Üst yazıda ki farklı paragraflarda konuyu açıklamışsınız ama biraz daha sadeleşme yapılsa daha iyi olurdu sanki. İlk paragrafta konuyu ayrıntılı olarak yazdığınızdan bahsetmişsiniz. Söz ağacı nedir, ne işe yarar? Bunu biraz daha sade şekilde açıklarsanız, okuyan anlatmak istediklerinizi daha net anlar gibi geliyor bana.

  Umarım isteklerinizi hayata geçirebilirsiniz. Huzurlu bir Pazar günü dileklerim, esen kalın. Sevgi ve selamlarımla...

  YanıtlaSil
 3. Mukaddes kardeşim, öncelikle söz ağacımızın hakkında kendinize özgü görüşlerinizi bildirdiğiniz için müteşekkirim. Böyle bir etkinlikte okurumun ne düşündüğü benim için çok kıymetli hem Deryada Damlaya hanıma hem de size şükranlarımı sunuyorum.

  Aslında işlevsellik konusunda eksikliğim olduğunu biliyorum. Kod bilgi olmayınca düşündüklerinizi blog sayfanızda hayata geçirmekte sıkıntılar yaşıyorsunuz. Bende şuan onu yaşıyorum. Bu konuda gerçekten araştırmalar yapıyorum. Neredeyse bütün günümü bu iş için uğraş veriyorum.
  Söz ağacımızın panorama sayfası kimi temsil eder post yazımda küçük not ile eksikliklerim olduğunu ifade etmeye çalışmıştım.
  Şimdi daha iyi anladım ki, küçük bir eksiklik anlam karmaşasına dönüşebiliyor.

  Ne kadar konuları ayrı ayrı yazıp ifade etmeye çalışsam da istediğim şekilde ifade edemediğimi görüyorum. Şimdi tekrar tek tek bütün yazdığım post yazıları okuyup neleri eksik yapmışım, nasıl düzeltebilirim ve nasıl bir yol çizmem gerektiğini incelemeye çalışacağım.

  İşlevlik konusunda söz ağacımızın panorama sayfasına üç tane daha eklentiyi en kısa zamanda ekleyip güçlendirmeye çalışacağım. Bu konuda daha kapsamlı bir çalışma yaptıktan sonra hem Deryada Damla hanıma hem de Mukaddes kardeşim size açıklayıp tekrar ince görüşlerinizi almak isterim.
  Size de huzurlu ve musmutlu Pazar günü dilerim.
  Sevgi ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
 4. Senin tam olarak yapmak istediğin, bloğunda ayrı bölüm açıp başka bloggerların fikir ve duygularını paylaşacakları bir platform oluşturmak mı? Bu kadar uğraştığını bilmiyordum.
  İşine karışmak gibi olmasın fakat Google Plus'ta, etkinlik sayfası oluşturma imkanı var ya da topluluk. Bu tür bir çalışma orada daha kolay yapılabilir geliyor. Hem kod bilgisine de ihtiyaç yok. Elimden geldiğince destek olmaya da çalışırım. Tabii ki yine de sen bilirsin. Her şekilde de destek olmaya çalışacağımı belirtmek isterim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deryada damla hanım, öncelikle bu yorumunuzu şimdi gördüğüm için kusura bakmayın. O kadar takip ettim lakin gözümden nasıl olduysa bu yorumunu görememişim. Çok çok özür dilerim. Evet aynen öyle blog sayfamda ayrı bir bölüm oluşturup fikir ve duygularımı paylaşacağım bir platform oluşturmak istiyorum.
   Estağfurullah Google Plus'ta böyle bir etkinlik sayfası oluşturma imkanımız olduğunu bilmiyordum. Tabi ki destek almak isterim. Düşüncelerimi tam uygulayabileceğim bir yerse neden olmasın. Sizinle iletişime geçip bu konu hakkında bilgi almak istiyorum. Gerçekten yorumunuz, ilginiz, desteğiniz için teşekkür ederim.
   Saygılarımla.

   Sil
  2. Estağfurullah hiç sorun değil. Ben böyle şeylere takılmam. Biliyorum sizin bilerek böyle bir şey yapmayacağınızı.
   Plus'ta etkinlik oluşturma imkânı var evet. Gerçi daha sonradan bloğa katkısının az olabileceğini (görüntülenme sayısı açısından) düşündüm. Belki de bloğunuza direkt etki edecek türden bir faaliyet düşünüyorsunuz. Daha fazla kişi ya da bloggera duyurmak için ise katkısı olabilir. Plus'ta soldaki panelde etkinlikler bölümünden etkinlik oluşturulabiliyor. Yakın zamanda Derya (deryanın spor günlüğü) blog keşif etkinliğini Plus etkinliklerden oluşturmuştu. Örnek olarak ona da bakabilirsiniz. Bunun dışında da elimden geldiğince destek olmak isterim. Size başarılar.

   Sil
  3. Şimdi biraz inceledim google plus'da etkinliğe duyurmak için güzel olabilir. Lakin benim düşüncem daha detaylı ve daha kullanışlı bir ortam oluşturmak. Benim blog sayfamın olmasının dışında blog sayfası olsun yada olmasın herkesin kendine ait bir yeri olması yönünde sağlıklı bir ortam oluşturmak.
   Blog sayfama katkısı az olması önemli değil. Burada blog sayfama direk etki edecek bir faaliyetten ziyade blog sayfamın direk etki edebilecek kişilere yada bloggerlara duyurmak yönünde etkinliği düzenlemek istiyorum. Plustaki sol paneldeki etkinlikler bölümünden etkinlik oluşturulabildiğini sizden öğrendim aslında değerlendirebilirim. Etkinlik açısından sesimi duyurmak amaçlı. Ama benim yapmak istediğim etkinlik çok farklı ve sanırım o da zamanını bekliyor. Bu konuda bir çok araştırmalarım devam ediyor. Derya ( deryanın spor günlüğü ) blog keşif etkinliğin de baktım. Bunun dışında bir şeye ihtiyacım olursa mutlaka size sormak isterim. Zamanınızı ve fikirlerinizi benimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Güzel dileğiniz için de ayrıca teşekkür ederim. Bilmukabele size de başarılar dilerim.
   Saygılarımla.

   Sil
 5. Abdullah kardeşim, engelli faaliyetleri ile ilgili yoğun bir hafta geçiriyorum. O yüzden sitene ancak girdim. Umarım sağlık durumunda sıkıntı yoktur. Söz ağacı yapacağım diye fazla uğraşma. Gerektiği yerde bende yardımcı olurum. Ufak bir işi var zaten. O da birkaç kelimeyle geçiştirilir. Selam ve sevgilerimle, iyi günler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mukaddes kardeşim, engelli faaliyetleri ile ilgili yapabileceğim benimde bir şey olursa seve seve yapmak isterim. Çok şükür sağlık durumumda bir sıkıntı yok. Ancak ani gelişen olaylar ve durumlar silsilesi sağlıklı bir ortam bulup yazı yazmama engel oldu. Söz ağacımızın paylaşımlarını tek tek gözden geçirdim. Tam bitirmeye yaklaşıyorum. Bir şeyler çıkıyor. Bir de malum yaz ayındayız bir engelli için çok önemli ve kıymetli günler yaşamamıza neden oluyor. Son bir kaç işlemi kaldı sonra bir post yayını ile paylaşacağım ve gerçekten size minnettarım. Çok keyif alarak sanki yeniden paylaşıyormuş gibi geldi. Biraz geç kaldığım için kusura bakmayın umarım son haline sizde beğenirsiniz. Nazik düşünceleriniz ve nazik teklifiniz için inanın çok memnun oldum. Eğer bir yardıma ihtiyacım olduğunu hissedersem kesinlikle söyleyeceğim. Selam, sevgi ve saygılarımı sunarım. Hayırlı geceler dilerim.

   Sil
  2. Mukaddes kardeşim ve Deryada Damla hanım, sorularınızı dikkatte alıp söz ağacımız hakkında genel bir değerlendirme yaptım. Burada sizlere katılmamak mümkün değil. Her post yazımı okudukça eksiklerimin ve izah yönünün zayıf kaldığını gördüm. Tekrar bütün yazılarımı okudum.

   Günlerce yoğun bir çalışma sonucunda çok şükür bitirebildim. En son daha detaylı bir post yazısı ile sizlere düşüncelerimi aktarmak istedim.

   Bu postu okumak isterseniz
   söz ağacımızın panorama sayfasının tümden tanımına

   giriş yaparak okuyabilirsiniz.

   Sorularınıza biraz geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. Söz ağacımızın panorama sayfasına göstermiş olduğunuz ilgi ve sevgiden dolayı çok teşekkür ederim.
   Saygılarımla.

   Sil
 6. Söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğinde bu hafta neler var neler yok takipçilerim ve okurlarım, kısaca sizlere aktarmaya çalışacağım. Yeni güne ve yeni haftaya uzaktan ama bir o kadarda yakından gelecek bir güzel haber ile başlamak hem benim hemde ailemiz için çifte düğün, çifte bayram anlamına gelecekti. 0 güzel haber gelmeden ben erkenden uyandım. Sabah saat 07.00 yeni güne ve haftaya dualar eşliğinde başladım.
  Maalesef beklediğim haber geç ve olumsuz olarak geldi. Yani beklenen haber son baharın başka baharı Kasım ayına aktarılması sonucunda benim ve ailemin hayalleri, umutları, bir kez daha bozguna uğradı.
  Neyse herşey de vardır bir hayır vardır bir nasib deyip ikinci güzel haberi alma yolunda bakalım bu hafta ne kadar yol kat edebileceğiz. Umarım ikinci gelecek haber haftaya ve ömürümüzün diğer kalan yarısını sağlıklı, huzurlu, mutlu ve bereketli bir şekilde etki eder ve yeni bir yaşamın kapılarını açar.
  Bilgeiş Programı Hakkında Geniş ve Kapsamlı Bilgiler
  Geçen hafta söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğinde bilgeiş programından ve aldığım sertifikalardan görsel ve yazılı olarak bahsetmiştim. Ayrıca iki tane daha seçtiğim derslerin yarım kaldığını ve bu dersleri tamamladığım takdirde iki dersten de sertifika alabileceğimi düşündüğümü belirtmiştim. Şimdi sizlere bu dersler hakkında yaşadıklarımı, deneyimlerimi ve öğrendiklerimi geniş ve kapsamlı bir şekilde aktarmak istiyorum.
  Seçtiğim derslerden bir tanesi tasarım odaklı düşünmeye giriş hakkında bilgiler veriyordu.
  Tasarım ve iş hakkında aldığım bir ders olduğu için o dersi tamamlama şansımın şuan için olmadığını fark ettim. Çünkü o dersi tamamlamam için bir işimin olması gerekiyormuş.
  Ben de herhangi bir iş kolunda çalışmadığım için o dersten sertifika almam mümkün değil gibi gözüküyor. Sertifika almamış olsamda tasarım odaklı düşünmeye giriş dersinin bütün videolarını sonuna kadar seyrettim. Bu konuda gerek tasarım yönünde gerekse iletişim ve gelişimim için büyük katkı sağladığını söylemek istiyorum. İş dünyasında çalışan veya tasarıma meraklı olan okuyucularım var ise mutlaka almalarını tavsiye ederim.
  Sertifikasını alamadığım ikinci ders ise, kriz yönetimi hakkında idi. Derslerin videolarını anlayarak dikkatli bir şekilde seyrettim. Son derse kadar geldim. Soru ve cevap bölümünü geçtim. Lakin final proje ödevi dersini geçemedim. İnternetten indirmemiz gereken bir belge örneğini dosya halinde derse eklememiz gerekiyormuş.
  Bende teknoloji yönünden zayıf olduğumu için öğrenme döneminde her zaman ki gibi, bilgisayarımın ekranını olduğum yerde baka kaldım. Biraz daha bu konuda araştırmalar yapıp, neler yapabilir, neler öğrenebilirim kısmını geçtikten sonra sertifika almaya hak kazanıp kazanamayacağımı öğrenmiş olacağımı düşünüyorum.
  Bu haftada böyle gelip geçti değil mi ? söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğine takip eden okurlarım. Ne dersiniz ? kimileri yapayalnız, kimileri de sessizce ve usulca cümle alem birlikte yaşıyor.
  Satırlarımı burada son verirken bu hafta bol bol dinlediğim bir şarkı ile sizlere veda etmek istiyorum. Evet hemen şarkı gelsin o zaman Edip Akbayram'dan hava nasıl oralarda üşüyor musun şarkısı benden bütün okurlarıma gelsin. Sorunlarımın bol yolumun tek olduğu bu hayatta yanımda olmak isteyen veya isteyenler için şarkıyı açar, çalar ve gelecek hafta söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğinde görüşmek üzere diyerek kaçarım.
  Saygılarımla.
  :youtube:ZvJnlOC5-D8:eyoutube:

  YanıtlaSil
 7. Sevgili Abdullah, eğer sağlık durumunu etkilemeyecekse yazılarını okumayı bekliyorum. Yazmak, insanı ruhen de rahatlatıyor. Ara sıra birkaç yazı dahi yazarsan en azından sıkıntın geçer. Uzun olmasına hiç gerek yok.

  Sevgilerimle, iyi akşamlar kardeşim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saygı değer Mukaddes ablam,
   Öncelikle bu içten ilgili ve teşvik edici yorumunuz için teşekkür ederim. Gerek sağlık durumundan dolayı, gerekse yapmış olduğum plan dahilin de çok yoğun ve verimli günler geçiriyorum. Aslında blog sayfamda her hafta yazı yazıyorum.
   Ama bunu yayın olarak yazmadığım için belki fark edilemiyordur. Söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğinde her hafta salı günleri farklı konularda ve yapmış olduğum uğraşlar hakkında yazmaya özen gösteriyorum.
   Söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğine tam istediğim gibi oluşturamadığım için değerli okurlarımla, böyle bir durumla karşı karşıya geldiğimizi görüyorum.
   En kısa zamanda buna bir çözüm bulmak için elimden gelenin en iyisini yapamaya devam edeceğim. Mukaddes ablam, söz ağacımızın panorama sayfası kimi temsil eder paylaşımının yorumlar bölümüne her hafta salı günleri içerik ekliyorum.
   Söz ağacımızın etkinliğine takip ettiğiniz sürece buradan yazdığım konuları okuyabileceğinizi ümit ediyorum.

   Yazmayı ve yazma arzumu mümkün oldukça diri ve canlı tutmaya çalışıyorum. Lakin yaşam standartlarımın ve zamanın hızlı akmasından dolayı daha fazla yayın eklememe engel oluyor.
   Sevgili ablam, hayırlı günler dilerim.
   Saygılarımla.

   Sil


1. Engelsiz renkler kişisel web yolculuğunun kuruş amacı iletişimi yazarak, konuşarak ve deneyimlerimizin birimi sonucunda doğru bilinen yanlışlıkları hep beraber görmemize sağlamasıdır.
2. Söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğinin kuruşu amacı ise kendinize vereceğiniz bir söz, paylaşacağınız bir konu, yapacağınız bir öz eleştiri, kendinize neler kattığınıza bildirir.
3. Özelden veya blog sayfalarında sormuş olduğum ve yapmış olduğum yorumlara cevap vermeyenlere yada gelişi güzel cevap verenlere ben de dikkate almıyorum.

4. Sevdiğiniz veya sevmediğiniz her konuya dilediğiniz ölçüde öz eleştiri yapma hakkınızın var olduğunu sakın unutmayın !
a. Kendi özgün yorumunuz sizinle iletişim kurmamızı sağlar.
b. Rica ediyorum yorum bölümüne veya özelden ben size takibime aldım size de blog sayfama beklerim demenize gerek yok !
c. Karşılıklı yorum yapalım, takip edelim hem gelişimimizi hem de büyümemizi katkı sağlayalım demenize gerek yok ! Tanımak, iletişim kurmak ve okuma isteği olanlar zaten gereğini yapar.
d. Demem o ki ilk önceliği blog sayfası olanlara, takip etmek için takip edenlere, yorum yapmak için yorum yapmaya arzulayan veya başka bir düşüncesi olan kişilerle mümkün oldukça iletişime geçmiyorum.
e. Böyle düşüncesi olanlara saygı duyuyorum ! Kendi adıma kusura bakmayın diyorum ! Belkide blog dünyasında böylelerine ihtiyaç vardır onu bilemiyorum ! Herkese blog yaşamında başarılar diliyorum.
Saygılarımla.