17 Eylül 2016 Cumartesi

Kurban Bayramının Adı Ve Tadı Başkaydı


  Kurban bayramı dünde kaldı bugün ise şimdi bitti. Benim için bu Kurban Bayramının adı ve tadı başkaydı. Güzellik katmaya çalışan aileme buradan teşekkür ederim. Bu bayram bayramlaşmaya gelen giden çok olmadı. Aslında büyük bir kalabalık vardı evimizde, bahçemizde sadeliğe ve huzuru misafir ediyordu. Evet bir şeylerin başlangıcı gibiydi. Yani ilklerin başlangıcı başlıyordu. İlk defa evimizin bahçesinde uzun bir masanın etrafında toplandık. Çaylar içip yemekler yedik. Misafir ağırladık.

   Bende sabahları erken kalkıp geç uyuyordum. Tabi ki benim bünye bu duruma daha fazla dayanamadı. Kurban Bayramının dördüncü günüydü. ikindi namazından sonra göz kapaklarım göz kırpar gibi açılıp kapanıyordu. Böylece istem dışı uyumama neden oldu. Gözlerimi bir anda yastığımda nasıl kapandı öyle nasıl kendinden geçmişim uyumuşum bilemiyorum. Taki abim ,beni cep telefonumdan arayıncaya kadar bu uyku halim devam etmiş. Telefonda abim bir şey söylüyor tamam abi olur abi diyorum ama zihnim hadi uyu artık diye beni uyarıyor. Neyse ki, abimin söyleyecekleri bitti sanırım telefonla konuşmamız sona erdi. Uyanmak için bir kaç denemede bulundum.  Bir baktım göz kapaklarım kapanıyor yine uyku kesmemiş beni. Bir daha saldık kendime uykunun kollarına hiç direnmeden, beklemeden küt uyumuşum.   Cep telefonum müzik eşliğinde bir daha çalıyor. Kırk yılın başında bir yorgunluk uykusuna yatalım dedim.:) Arayan arayana bu seferde teyzem nasılsın havadan sudan konuşuyoruz. Uyku haliyle sesim sert biraz kesik boğuk çıkıyor. Teyzem de ne oldu hasta mısın diyor. Yok uyuyordum ondandır dedim.:) Artık benim kisi uyku da telefonla konuşma haline aldı. Teyzemle telefonda vedalaştık sonra gözlerim cep telefonumun üzerindeki saate gidince birden bire bir daha uyandım sanki.

   Babam da çay var taze demledik annenle içiyorduk içer misin deyince hemen getir baba dedim.  Çaylar böreklerle birlikte annem ve babamla geldi. :) Uzun zamandır böyle bir uyku uyumadım sanırım. Bu uykunun tadı, rahatlığı telefon konuşmalarım mıydı. Yoksa Kurban Bayramının huzurlu, mutlu, sakin geçirmemden miydi bilemiyorum. Yalnız bu uykunun üzerine içmiş olduğum çaylar dilim damağımda kaldı. Hayat işte bir bayramla bir uyku halinin arasında geçip gitti. Unutmamak lazım bu dünyadan sadece geçiyoruz. Şimdi herkes için her şey için güzel olma zamanıdır. Sağlıklı, mutlu, bereketli yaşayıp nice bayramlar yaşamamız dileğimle.

   Saygılarımla Hoşça kalın.


                                                 
Abdullah Tığ
Abdullah Tığ

Ben Abdullah Tığ. Ben kimim diye merak edenler için, kendimle alakalı kısa bir bilgi vermek istiyorum. 1980 yılında güller diyarı Isparta'nın yedi renkli doğa harikası olan Eğirdir ilçesinde doğdum.

7 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. Evet aynen öyle oldu ve güzel oldu.:) Yorumunuz için teşekkür ederim.
   Saygılarımla.

   Sil
 2. Her günün bayram güzelliğinde olsun resimdeki koyunlar amma besili öyle :》

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin. Cümlemizin her günü bayram olsun. Bakıyorum koyunda da anlıyorsunuz.:)
   Saygılarımla.

   Sil
  2. Amin. Cümlemizin her günü bayram olsun. Bakıyorum koyunda da anlıyorsunuz.:)
   Saygılarımla.

   Sil
 3. Ah o gündüzün yorgunluk uykuları, baldan baklavadan tatlıdır. Geçmiş bayramınız hayırlı, eviniz hep böyle huzurlu, sizler sıhhatli olun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsan kendine geliyor tadı enerjisi farklı oluyor.Teşekkür ederim. Sizinde geçmiş bayramınız mübarek olsun her şey gönlünüze göre olsun.:)
   Saygılarımla.

   Sil


1. Engelsiz renkler kişisel web yolculuğunun kuruş amacı iletişimi yazarak, konuşarak ve deneyimlerimizin birimi sonucunda doğru bilinen yanlışlıkları hep beraber görmemize sağlamasıdır.
2. Söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğinin kuruşu amacı ise kendinize vereceğiniz bir söz, paylaşacağınız bir konu, yapacağınız bir öz eleştiri, kendinize neler kattığınıza bildirir.
3. Özelden veya blog sayfalarında sormuş olduğum ve yapmış olduğum yorumlara cevap vermeyenlere yada gelişi güzel cevap verenlere ben de dikkate almıyorum.

4. Sevdiğiniz veya sevmediğiniz her konuya dilediğiniz ölçüde öz eleştiri yapma hakkınızın var olduğunu sakın unutmayın !
a. Kendi özgün yorumunuz sizinle iletişim kurmamızı sağlar.
b. Rica ediyorum yorum bölümüne veya özelden ben size takibime aldım size de blog sayfama beklerim demenize gerek yok !
c. Karşılıklı yorum yapalım, takip edelim hem gelişimimizi hem de büyümemizi katkı sağlayalım demenize gerek yok ! Tanımak, iletişim kurmak ve okuma isteği olanlar zaten gereğini yapar.
d. Demem o ki ilk önceliği blog sayfası olanlara, takip etmek için takip edenlere, yorum yapmak için yorum yapmaya arzulayan veya başka bir düşüncesi olan kişilerle mümkün oldukça iletişime geçmiyorum.
e. Böyle düşüncesi olanlara saygı duyuyorum ! Kendi adıma kusura bakmayın diyorum ! Belkide blog dünyasında böylelerine ihtiyaç vardır onu bilemiyorum ! Herkese blog yaşamında başarılar diliyorum.
Saygılarımla.