21 Mart 2016 Pazartesi

Organ Bağışı Bir Kültür Anlayışı Olmalı


   Organ nakli bekleyen hastaların hastane köşelerinde veya dünyanın en derin kuyularını indiklerinde derinliklerinde yaşarken herkesin kendisine göre bir yaşam hikayeleri  olması sebebi ile hayat bizlere bilmediğimiz bir yerlere sürükleyebiliyor, işte o an sabırlı bir şekilde beklememiz gerektiğinde zamanla adete savaşır hale gelip mücadele azmimizi önce koşullara sonra zaman dilimine ve daha sonrasında insanlığa karşı tek bir yürek olarak sürdürmek için sessiz kalınmışlığın bir köşesinde bekleme yaparken o nokta da çaresizlikle tanışan bir ümit  dünyasında yaşayıp bir yerlerden gelebilecek umut ışığını bir çantanın içinde sunulmasını beklerken zamanın akıp gitmesini dur duramamanın sessiz çığlıklarını duyar gibiyim ve hala  organ bağışçıları ile ihtiyaç sahibi insanlar arasında kurulamayan köprüler inşa etmeye devam ediyoruz ve bunun sonucunda her yıl 10 bin insanın gerekli organ bulunamadığı için ölmesine engel olunamıyor daha acı ve daha vahim  bir durum ise, Türkiye'de 80 bin hasta organ nakli bekliyor. 

   Oysa son iki yılda sadece 3 bin 194 kişi organ bağışladı. Halbuki organ ve doku nakli, canlıdan ve kadavradan olmak üzere iki şekilde gerçekleştirilebilmektedir. İlk olarak organ nakli kadavra donör (verici) yani kişinin ölümünden sonra bağış kabul edilebilecek organlar ve dokulardır. Bu organlar pankreas, deri, kalp, kalp kapakçıkları, damar, bağırsak, kulak kemikçikleri,gözün saydam tabakası, karaciğer, akciğer, böbrek, kemik dokusu, kıkırdak dokusu,  kas ve beyin zarının bir kısmı.Diğer bir organ nakli gerçekleştirme şekli ise canlı donör : Organ nakli gereken hastanın eşi veya yakın akrabaları  kan grubu, doku  vb. uyum mevcut ise organ bağışında bulunabilmektedir.Bunlar canlı donör olarak tanımlanmaktadır.Böbrek ve karaciğer canlıdan nakil yapılabilen organlardır.
Sizlere organ nakli hayat kurtarır sloganını hatırlatarak Kur'an-ı Kerim'de geçen bir ayeti paylaşmak istiyorum. "Kim bir insana hayat verirse onun tüm insanlara hayat vermişcesine sevap kazanacağı" beyan olunmaktadır.(Maide suresi,Ayet 32) 

   1979 tarih ve 2238 sayılı yasa gereği organ bağışı yapılabilmesi kanunda yerini almış fakat unutmamız gereken ve en çok dikkatli olmamız gereken şey organ bağışlarını bilinçli duyarlı bir şekilde bağışlamak kötü amelleri için kullanan kişilere birim vermeden sağlıklı bir şekilde organ bağışını gerçekleştirmek gerekir. Onun için ilk önce organ nakli nedir ? Organ nakli nasıl gerçekleşir organ bağışı yapabilmek için nerelere başvurmalıyız ve neden bu kadar önemlidir? Böyle bir hassas konuyu bir vido eşliğinde izlemek isterseniz belkide daha duyarlı ve bilinçli olabiliriz.


   3 Kasım ve 9 Kasım organ nakli haftası kutlanmaktadır bu konuda gerekli bir bilgi ve bilince toplum olarak sahip olmadığımızı düşündüğüm için sizlere madde madde yazmak yerine organ nakli hastaların sosyal olarak yaşamlarını yaşayamadıklarını ve üretemediklerini belirtilmesi, söylenmesi, konuşulması hatta tartışılması onlara destek olmak için yapacağımız her adım organ bağış bekleyen hastalar için harekete geçip hayallerini umutlarını sürdürmelerine yardımcı olabiliriz. Aslında  organ bağışından önce bir hasta olarak sonra hastanın ailesi, eşleri, dostları, yakın akrabaları, duyarlı bir birey, bir sivil toplum kuruluşların ve siyasetçilerin iş birliği ile toplum olarak konuşulmalı sorunlar karşısında ne gibi çözümler üretilmeli diye herkes kendi içinde mukayeseni yapmaya başlarsa işte o zaman yaşamlarımızda bir farklılık bir kültür oluşturmaya başlayabiliriz.

   Diye düşünüyorum bir engelli olarak bir duyarlı bir kişi olarak ve organ nakli bekleyen bir hastaya hasta yakınının mecburiyetten dolayı değil de bir kültürün simgesi olarak organ bağışı yapmanın zorunluluktan ve mecburiyetlerin ortadan kalkmasına imkan sağlayarak her zaman ve hangi koşulda olursa daha hızlı bir şekilde hayatların yaşamasını sağlayabiliriz böylelikle son olarak sizlere çok etkilendiğim ve bu yazımı yazmama sebep olan ve belki de nedemek istediğimi daha iyi anlatabilmek adına okumuş olduğum bir alıntıyı paylaşmak istiyorum .


  Araba mezara indirilir ve fotoğraflar çekilirken bir anda töreni durduruyor ve şu muhteşem konuşmayı yapıyor:'Milyonluk Arabamı Öbür Dünyada da Sürmek İçin Mezara Gömeceğim' Diyor Ama Aslında Amacı Bambaşka.
   
 Thane Chiquinho Scarpa, Brezilyalı zengin bir işadamı. Sosyal medyada yaptığı ilginç bir duyuruyla geniş kitlelerce tanınır hale geliyor. Scarpa, duyurusunda milyon Dolarlık Bentley arabasını bir mezar açıp gömeceğini belirtiyor. Mısır firavunlarına özendiğini, öbür dünyada da Bentley'ini kullanabilmek için böyle yaptığını söylüyor.
 Bunun için tarih de veriyor ve medyayı malikanesine davet ediyor. Hatta bununla da yetinmeyip bizzat mezar kazdığı fotoğrafları da sosyal medyada paylaşıyor.

  Tahmin edeceğiniz gibi bu adama sosyal medyadan oldukça sert ve olumsuz tepkiler geliyor. Birçokları tarafından deli olmakla itham edilen Scarpa'ya arabasını hayır kurumlarına bağışlaması için de çağrıda bulunuluyor.

 Scarpa bu eleştirilerden hiç etkilenmiyor ve baskılara rağmen töreni iptal etmiyor.Söylediği günde kalabalık bir gazeteci grubunun eşliğinde araba mezara indirilir ve fotoğraflar çekilirken bir anda töreni durduruyor ve şu muhteşem konuşmayı yapıyor:Milyon Dolarlık Bentley'imi gömeceğimi söylediğim için beni kınadınız.

  Halbuki birçok insan benim bu arabamdan çok değerli bir şeyi sürekli toprağa gömüyorlar. Kalpler, karaciğerler, akciğerler, gözler ve böbrekler toprağa gömülüyor. Bu aptalca. Dışarıda organ nakli bekleyen o kadar çok insan varken bu sağlıklı organları gömüyoruz. Bu dünyadaki en büyük israf. Bentley'im bununla karşılaştırıldığında hiç bir şey. 

  Bir organdan daha değerli hiç bir şey yok, çünkü insan hayatından daha değerli bir şey yok. Burada organlarımı bağışladığımı şu an resmen açıklıyorum.

   
   Peki bu "çılgınca" şey bir işe yarıyor mu? Bir ay içinde organ bağışları tam tamına %31,5 artıyor! Bu çılgın adamı alkışlıyoruz.


Kaynak ‪#‎OrganBağışıHaftası‬ (3-9 Kasım)


Abdullah Tığ
Abdullah Tığ

Ben Abdullah Tığ. Ben kimim diye merak edenler için, kendimle alakalı kısa bir bilgi vermek istiyorum. 1980 yılında güller diyarı Isparta'nın yedi renkli doğa harikası olan Eğirdir ilçesinde doğdum.

103 yorum:

 1. Korkmamak zorunda değilsin
  sen doğru yerde
  sadece inanmak ve güvenmek zorundasın
  doğrulama için kimlik belgenizi gönderiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Unknown öncelikle blog sayfama hoş geldiniz. Mesajlarınız ile ne demek istediğinizi daha açık ve net belirtirseniz sevinirim. Çünkü yazmış olduğum konu ile hiç bir alakası yok.
   Saygılarımla.

   Sil
  2. Приветствую всех на этом форуме, я Бурхан Алптекин из Турции, я не могу поверить, что Бог действительно существует до тех пор, пока я не был Искуплен и не спасен от Финансового рабства. Я был в финансовом кризисе и должен был оплатить некоторые счета. Я пытался обратиться за помощью к банкам, но все это безуспешно, я также пытался обратиться за помощью из интернета, чтобы встретить мошенников, которые притворились частным кредитором и ушли с моим 1000 долларов США и не получили мой кредит, пока Бог не представит меня Сьюзан Джеймс Лоан Компания через друга, который был спасен от финансовой проблемы и кредита в размере 250 000 долларов США, был предоставлен ему миссис Сьюзан Джеймс, поэтому я взял его совет и связался с миссис Сьюзен Джеймс Лоан Компани, и в течение одной недели мой кредит Мне был предоставлен доллар в 200 000 долларов. Также я советую всем, кто ищет кредит, с низкой процентной ставкой 3%. Я делаю это, потому что я так счастлив, что не вхожу в финансовое рабство и снова наполнен радостью, и жизнь легко благодаря Богу и миссис Сьюзан Джеймс. Вы можете связаться с компанией Website: https://susanjamesloanfirm.wixsite.com/loan-officer or via email: susanjamesloanfirml07@gmail.com or susanjamesloanfirml07@outlook.com или вы также можете отправить им массаж Whats-app :+1(587)206-1157

   Sil
 2. Lütfen dikkat,

  Bu, genel halkı bilgilendirmek için Sağlıklı ve% 100 ciddi olan Bay veya Bayan
  Böbreklerine bağışta bulunmak acilen Dr. Dr.
  Guray Doğan Sesçuk, Cerrahi Hastanesinde Nefroloğum ..
  Böbrek nakli için burada olan bir sürü hastamız olduğu için. Dır-dir
  Nedeniyle böbrekinizi para için bağışta bulunma fırsatı arıyorsanız
  Mali bozulma, Hastanemiz Böbrek Cerrahisi / nakilde uzmanlaşmıştır.
  Ve diğer organ tedavileri için de, böbreklerin satın alınması ve nakli ile ilgileniyoruz
  Yaşayan ve sağlıklı bir donörle birlikte. Böbreklerimiz için 500,000.00 USD teklif ediyor,
  Böbrek bağışıyla ilgileniyorsanız veya ilgileniyorsanız lütfen tereddüt etmeyin
  E-posta ile bize ulaşın: (drdogankidneyhospital@gmail.com)

  Saygılarımla ...
  Dr.Guray Dogan Sescuk
  drdogankidneyhospital@gmail.com
  Dr.Güray Doğan Sesçuk Cerrahi Hastanesi
  drdogankidneyhospital@gmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lütfen dikkat,
   Blog sayfamda bu ve buna benzer reklam ve yanlış bir bilgilendirmelere ben yer vermiyorum. Burada benim amacım bilgilendirmek, ne reklam yapmak nede bağış altında para kazanan kişilere rehberlik gibi bir niyetim yok. Lütfen bir daha böyle bir yorumlar yapmayınız.
   Saygılarımla.

   Sil
 3. Lütfen dikkat,

  Bu, genel halkı bilgilendirmek için Sağlıklı ve% 100 ciddi olan Bay veya Bayan
  Böbreklerine bağışta bulunmak acilen Dr. Dr.
  Guray Doğan Sesçuk, Cerrahi Hastanesinde Nefroloğum ..
  Böbrek nakli için burada olan bir sürü hastamız olduğu için. Dır-dir
  Nedeniyle böbrekinizi para için bağışta bulunma fırsatı arıyorsanız
  Mali bozulma, Hastanemiz Böbrek Cerrahisi / nakilde uzmanlaşmıştır.
  Ve diğer organ tedavileri için de, böbreklerin satın alınması ve nakli ile ilgileniyoruz
  Yaşayan ve sağlıklı bir donörle birlikte. Böbreklerimiz için 500,000.00 USD teklif ediyor,
  Böbrek bağışıyla ilgileniyorsanız veya ilgileniyorsanız lütfen tereddüt etmeyin
  E-posta ile bize ulaşın: (drdogankidneyhospital@gmail.com)

  Saygılarımla ...
  Dr.Guray Dogan Sescuk
  drdogankidneyhospital@gmail.com
  Dr.Güray Doğan Sesçuk Cerrahi Hastanesi
  drdogankidneyhospital@gmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lütfen dikkat,
   Blog sayfamda bu ve buna benzer reklam ve yanlış bir bilgilendirmelere ben yer vermiyorum. Burada benim amacım bilgilendirmek, ne reklam yapmak nede bağış altında para kazanan kişilere rehberlik gibi bir niyetim yok. Lütfen bir daha böyle bir yorumlar yapmayınız.
   Saygılarımla.

   Sil
 4. Lütfen dikkat,

  Bu, genel halkı bilgilendirmek için Sağlıklı ve% 100 ciddi olan Bay veya Bayan
  Böbreklerine bağışta bulunmak acilen Dr. Dr.
  Guray Doğan Sesçuk, Cerrahi Hastanesinde Nefroloğum ..
  Böbrek nakli için burada olan bir sürü hastamız olduğu için. Dır-dir
  Nedeniyle böbrekinizi para için bağışta bulunma fırsatı arıyorsanız
  Mali bozulma, Hastanemiz Böbrek Cerrahisi / nakilde uzmanlaşmıştır.
  Ve diğer organ tedavileri için de, böbreklerin satın alınması ve nakli ile ilgileniyoruz
  Yaşayan ve sağlıklı bir donörle birlikte. Böbreklerimiz için 500,000.00 USD teklif ediyor,
  Böbrek bağışıyla ilgileniyorsanız veya ilgileniyorsanız lütfen tereddüt etmeyin
  E-posta ile bize ulaşın: (drdogankidneyhospital@gmail.com)

  Saygılarımla ...
  Dr.Guray Dogan Sescuk
  drdogankidneyhospital@gmail.com
  Dr.Güray Doğan Sesçuk Cerrahi Hastanesi
  drdogankidneyhospital@gmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ediyorum,
   Kişisel blog sayfamda bu ve buna benzer reklam ve yanlış bir bilgilendirmelere yer vermiyorum. Benim, amacım bilgi birikimim ile ilgisi olanlara katkı sağlamaya çalışıyorum. Ne reklam yapmak nede bağış altında para kazanan kişilere rehberlik gibi bir niyetim var. Lütfen bir daha böyle bir yorumlar yapmayınız. Yoksa sizin için yasal yollara başvurmak zorunda kalacağım.
   Saygılarımla.

   Sil
 5. Lütfen dikkat,

  Bu, genel halki bilgilendirmek için Saglikli ve% 100 ciddi olan Bay veya Bayan
  Böbreklerine bagista bulunmak acilen Dr. Dr.
  Guray Dogan Sesçuk, Cerrahi Hastanesinde Nefrologum ..
  Böbrek nakli için burada olan bir sürü hastamiz oldugu için. Dir-dir
  Nedeniyle böbrekinizi para için bagista bulunma firsati ariyorsaniz
  Mali bozulma, Hastanemiz Böbrek Cerrahisi / nakilde uzmanlasmistir.
  Ve diger organ tedavileri için de, böbreklerin satin alinmasi ve nakli ile ilgileniyoruz
  Yasayan ve saglikli bir donörle birlikte. Böbreklerimiz için 500,000.00 USD teklif ediyor,
  Böbrek bagisiyla ilgileniyorsaniz veya ilgileniyorsaniz lütfen tereddüt etmeyin
  E-posta ile bize ulasin: (drdogankidneyhospital@gmail.com)

  Saygilarimla ...
  Dr.Guray Dogan Sescuk
  drdogankidneyhospital@gmail.com
  Dr.Güray Dogan Sesçuk Cerrahi Hastanesi
  drdogankidneyhospital@gmail.com


  YanıtlaSil
 6. Böbrekinizi satmak istiyor musun? Mali yıkım nedeniyle böbrekinizi para karşılığında satma fırsatı mı arıyorsunuz ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuzdur. İşte size 860.000 pound satmak için bir fırsat. bugün bize ulaşın, size Böbreğiniz için iyi miktar teklif edeceğiz. Benim adım (Dr Benson) KBTH Hastanesi Böbrek Bölümü'nden Nefrolog. Hastanemiz böbrek alım, satım ve nakline mukabil bir donörle yaşamaktadır. Böbrek satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin: korlebuteachinghospital33@gmail.com veya WhatsApp +2349066961990

  Teşekkürler,
  YÖNETİM.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dr Benson,
   Merhaba yapmış olduğunuz tutum ve davranışları tekrar edip devam ettirirseniz gerekli adli mercilere başvurarak yasal işlemlere başlatma başlayacağım. Engelsiz renkler kişisel web yolculuğu bilgi vermek ve bilinçlendirmek paylaşımlarını yapıyor. Görüyorum ki böyle bir yazı yazmak ile ne kadar doğru bir şey yapmışım. Sizi gibi kişiler ne prim veririm nede onlara çanak tutarım. İnsanların duygularını ve paralarını sömürmekten ne anlıyorsunuz. Yazıktır, günahtır. Bir daha bu blog sayfasında her kim iseniz bu şekilde yorumlarda yapmayın. Kendinizi adliye de bulabilirsiniz.
   Saygılarımla.

   Sil
 7. Dr Rex
  Merhaba yapmış olduğunuz tutum ve davranışları tekrar edip devam ettirirseniz gerekli adli mercilere başvurarak yasal işlemlere başlatma başlayacağım. Engelsiz renkler kişisel web yolculuğu bilgi vermek ve bilinçlendirmek paylaşımlarını yapıyor. Görüyorum ki böyle bir yazı yazmak ile ne kadar doğru bir şey yapmışım. Sizi gibi kişiler ne prim veririm nede onlara çanak tutarım. İnsanların duygularını ve paralarını sömürmekten ne anlıyorsunuz. Yazıktır, günahtır. Bir daha bu blog sayfasında her kim iseniz bu şekilde yorumlarda yapmayın. Kendinizi adliye de bulabilirsiniz.
  Saygılarımla.

  YanıtlaSil
 8. Böbrekinizi para karşılığında satmak istiyor musunuz? Hastanemiz Böbrek Cerrahisi / nakli ve diğer organ tedavileri konusunda uzmanlaşmış olup, pasaportlu veya pasaportsuz O + ve, A + ve ve B + böbrek vericilerine acilen ihtiyaç duyulacaktır ve size 850,000.00US $ tutarında yakışıklı bir miktar sunacağız. Herhangi bir ilgili kişi nazik davranmalıdır.
  e-posta yoluyla bize ulaşın: korlebuteachinghospital33@gmail.com veya WhatsApp +2349066961990

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siz veya sizler blog sayfamın bir reklam aracımı olduğunu sanıyorsunuz ? Bu şekilde davranıp yorum bölümüne meşgul ettiğiniz sürece savcılığa suç durusunda bulunmaya beni zorluyorsunuz.

   Ne yaptığınızın ve başınıza neler geleceğini sanırım farkında değilsiniz. Benden söylemesi size gmail yolluyorum cevap vermiyorsunuz buradan yorumlarınıza cevap yazıyorum yanıt vermiyorsunuz. Umarım bir daha beni ve okurlarımı rahatsız etmezsiniz.
   Saygılarımla

   Sil
 9. MERHABA
  acilen 1 börek ihtiyacı var,
  böbrekinizi bugün hastaneye satmaya hazırsanız.
  Böbrek 450.000 00 $ için size iyi bir miktar sunacak.

  iletişim e-posta bağlantısı:
  mayoclinichospital199@gmail.com, endişelenmeyin çünkü size yardımcı olmak için buradayım.

  Selamlar
  Prof,Dr,Rajski Tadeusz
  hastane

  YanıtlaSil
 10. MERHABA
  acilen 1 börek ihtiyacı var,
  böbrekinizi bugün hastaneye satmaya hazırsanız.
  Böbrek 450.000 00 $ için size iyi bir miktar sunacak.

  iletişim e-posta bağlantısı:
  mayoclinichospital199@gmail.com, endişelenmeyin çünkü size yardımcı olmak için buradayım.

  Selamlar
  Prof,Dr,Rajski Tadeusz
  hastane

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba
   sizler veya siz aklınız başınızda mı giriş yaptığınız blog sayfası bir kişisel blog sayfasıdır. Burada bu şekilde reklam yapılamaz en alta özlük haklarım yazıyor onu okumanızı rica ediyorum. Bir de kendinizi bir doktor olarak tanıtıyorsunuz ne bu aymazlık anlamış değilim.
   Saygılarımla

   Sil
 11. Merhaba,

  Hastalarımız için böbrek satın almak için bir kez daha buradayız ve onları kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi miktarda para ödemeyi kabul ettiler ve böylece bağışta bulunmak istiyorsanız veya bir Hayat kurtarmak istiyorsanız, lütfen aşağıda e-posta ile bize yazın.

  Bu sizin için zengin olmanız için bir fırsattır, biz temin ederim ve bizimle% 100 güvenli bir şekilde sizinle güvence altına alıyoruz, herşey yoluna giden böbrek bağışçılarına göre yapılmalıdır.
  Artık boşa harcamayın, lütfen irruaspecialisthospital20@gmail.com adresine bize yazınız.

  Irrua Uzman Eğitim Hastanesi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba
   sizler veya siz aklınız başınızda mı giriş yaptığınız blog sayfası bir kişisel blog sayfasıdır. Burada bu şekilde reklam yapılamaz en alta özlük haklarım yazıyor onu okumanızı rica ediyorum. Bir de kendinizi bir doktor olarak tanıtıyorsunuz ne bu aymazlık anlamış değilim.
   Saygılarımla

   Sil
 12. Bir böbrek satın almak istiyor musunuz yoksa bir böbrek satmak mı istiyorsunuz?
  böbrek? Sensin
  Böbrekinizi para karşılığında satma fırsatı arıyor
  Mali çöküş nedeniyle ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz
  Yapın, sonra bugün bize ulaşın, size iyi teklifler sunacağız
  Böbrekiniz için para miktarı. Benim adım Doktor GERD
  GERD Kliniğinde bir Nefrolog'um. Kliniğimiz
  Böbrek Cerrahisinde uzmanlaşmış ve biz de
  İle böbreklerin alımı ve nakli
  Karşılık verici donör
  Hindistan, Türkiye, Nijerya, Amerika Birleşik Devletleri, Malezya, Dubai, Kuveyt, Asya'da bulunmaktadırlar.
  Böbrekleri satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen
  E-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  E-posta: doctorgerdclinic@gmail.com

  İçtenlikle
  DR GERD

  YanıtlaSil
 13. Merhaba.

  Böbrekinizi para karşılığında satın almak veya satmak istiyor musunuz, Spimal Hastanesi acilen O $ ve B $ 'ya ve 500.000 $' lık bir orana ihtiyaç duyuyor. Kimse bağış veya satmak istiyorsa lütfen bize ulaşın: samuelstephen1009@gmail.com


  Orijinal Donörler Gerekiyor

  Yanıtlarınızı bekliyor

  Saygılarımla

  YanıtlaSil
 14. Merhaba, eğer böbrekinizi 500.000 $ 'lık bir miktara satmak istiyorsan, şimdi acil bağışçılara ihtiyacımız var.
  Eğer bir sperm, yumurta, böbrek veya karaciğer vericisi olmaya hazır iseniz hemen şu anda hastane doktoruyla irtibata geçin: drfredrickhospital@gmail.com
  böbrek satmak ve bağışlamak için doğru yer burasıdır.

  YanıtlaSil
 15. Merhaba bugün böbrek bağışçısı olmaya hazır olduğunuzu biliyorsanız (tüm seyahat masraflarıyla birlikte 450.000 $ ödeme yaparsanız), acilen böbrek bağışçısıyla sadece 9 kişiye ihtiyaç duyduğumuz için böbreğimi acilen hastanemize satarsınız.
  sadece sağlıklı% 100 kişilere uygundur.
  Doktorunuza talebinizi yazın: carolbobrekhastanesi@gmail.com derhal sizinle iletişime geçileceksiniz
  Not: ameliyat için seyahat etmeye hazır olmalısınız ve yalnızca sağlıklı kişiler

  Dr Robson.
  carolbobrekhastanesi@gmail.com

  YanıtlaSil
 16. Böbrekleri, 18 ila 45 yaşları arasındaki makul bir ücret karşılığında bağışlamak isteyen insanlara ihtiyacımız var. İlgili taraflar, daha fazla işlem için lütfen en kısa zamanda iletişime geçin. lütfen daha fazla bilgi için iletişime geçin: (samuelstephen1009@gmail.com)

  YanıtlaSil
 17. Yaşı 18 ila 45 yıl arasında olan makul bir ücret karşılığında böbrek bağışı yapmak isteyen insanlara ihtiyacımız var. İlgilenen taraflar, lütfen daha sonraki işlem için mümkün olan en kısa zamanda iletişime geçmelidir. lütfen daha fazla bilgi için iletişime geçin: (lucasgrantfirm@gmail.com)

  YanıtlaSil
 18. Merhaba, günümüzde böbrek bağışçısı olmaya hazır olduğunuzu biliyorsanız (tüm seyahat masraflarıyla birlikte 450.000 dolarlık ödeme yaparsanız), acilen böbrek bağışçısıyla sadece 9 kişiye ihtiyaç duyduğum için böbreğimi acilen hastanemize satarsınız.
  sadece sağlıklı% 100 kişilere uygundur.
  Doktorunuza talebinizi yazın: carolbobrekhastanesi@gmail.com derhal sizinle iletişime geçileceksiniz
  Not: ameliyat için seyahat etmeye hazır olmalısınız ve yalnızca sağlıklı kişiler

  Dr Robson.
  carolbobrekhastanesi@gmail.com

  YanıtlaSil
 19. Merhaba, günümüzde böbrek bağışçısı olmaya hazır olduğunuzu biliyorsanız (tüm seyahat masraflarıyla birlikte 450.000 dolar ödeyerek), acilen böbrek bağışçısıyla sadece 9 kişiye ihtiyaç duyduğum için böbreğimi acilen hastanemize satarsınız.
  sadece sağlıklı% 100 kişilere uygundur.
  Doktorunuza talebinizi yazın: carolbobrekhastanesi@gmail.com derhal sizinle iletişime geçileceksiniz
  Not: ameliyat için seyahat etmeye hazır olmalısınız ve yalnızca sağlıklı kişiler

  Dr Robson.
  carolbobrekhastanesi@gmail.com

  YanıtlaSil
 20. Bir böbrek satın almak istiyor musunuz yoksa bir böbrek satmak mı istiyorsunuz?
  ¿Böbrek? Sensin
  Böbrekinizi para karşılığında satma fırsatı arıyor
  Mali çöküş nedeniyle ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz
  Yapın, sonra bugün bize ulaşın, size iyi teklifler sunacağız
  Böbrekiniz için para miktarı. Benim adım Doktor UMAR
  UMAR Kliniğinde bir Nefrolog'um. Kliniğimiz
  Böbrek Cerrahisinde uzmanlaşmış ve biz de
  İle böbreklerin alımı ve nakli
  Karşılık verici donör
  Biz Hindistan, Türkiye, Nijerya, Amerika Birleşik Devletleri, Malezya, Dubai, Kuveyt'deyiz.
  Böbrekleri satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen
  E-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  E-posta: doctorumarclinic@gmail.com

  dikkatle
  DR UMAR.

  YanıtlaSil
 21. Bir böbrek satın almak istiyor musunuz yoksa bir böbrek satmak mı istiyorsunuz?
  ¿Böbrek? Sensin
  Böbrekinizi para karşılığında satma fırsatı arıyor
  Mali çöküş nedeniyle ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz
  Yapın, sonra bugün bize ulaşın, size iyi teklifler sunacağız
  Böbrekiniz için para miktarı. Benim adım Doktor UMAR
  UMAR Kliniğinde bir Nefrolog'um. Kliniğimiz
  Böbrek Cerrahisinde uzmanlaşmış ve biz de
  İle böbreklerin alımı ve nakli
  Karşılık verici donör
  Biz Hindistan, Türkiye, Nijerya, Amerika Birleşik Devletleri, Malezya, Dubai, Kuveyt'deyiz.
  Böbrekleri satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen
  E-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  E-posta: doctorumarclinic@gmail.com

  dikkatle
  DR UMAR.

  YanıtlaSil
 22. Merhaba darı, Günümüzde sağlıklı mısınız, böbrek bağışına hazır olduğunuzu biliyorsanız (birincil masraflarla 500.000 dolar ödersiniz), hayatınızı kurtararak maddi hayatınızı değiştirmek ister misiniz, bağış yapın ve bağış yapın. Acilen 17 böbrek bağışı için acilen böbrek hastanemize acele ediyoruz.
  Talebinizi doktorunuza yazın: doktoryekterkidneytransplant@gmail.com
  Değil: ameliyat için seyahat etmeye hazır ve sadece sağlıklı insanlar

  Hasan Yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlaSil
 23. Merhaba, günümüzde böbrek bağışçısı olmaya hazır olduğunuzu biliyorsanız (tüm seyahat masraflarıyla birlikte 450.000 dolarlık ödeme yaparsanız), acilen böbrek bağışçısıyla sadece 19 kişiye ihtiyacım olduğu için böbreğimi acilen hastanemize satarsınız.
  sadece sağlıklı% 100 kişilere uygundur.
  Doktorunuza talebinizi yazın: carolbobrekhastanesi@gmail.com derhal sizinle iletişime geçileceksiniz
  Not: ameliyat için seyahat etmeye hazır olmalısınız ve yalnızca sağlıklı kişiler

  Dr Robson.
  carolbobrekhastanesi@gmail.com

  YanıtlaSil
 24. MİLLÎ BÖBREK VAKFI

  Hastanemizin şu anda böbrek organlarını bağışa hazır olan böbrek bağışçılarına ihtiyacı var ve biz 500.000 için alacağız. Bağışçı 18 yaşın üzerinde olmalı ve klinik olarak sağlıklı olmalıdır.

  Ameliyat başlamadan önce hastanemiz yarısı öder.

  Paraya ihtiyacın var mı?
  Yoksa sadece yaşamak mı istiyorsun?

  Sorularınız için şimdi (nationalkidneyfoundation156@gmail.com) adresinden bize e-posta atın, WhatsApp +1 (559) 744-3171 numaralı telefondan bizi arayın veya bize yazın ...

  YanıtlaSil
 25. Merhaba.

  Böbrekinizi para karşılığında satın almak veya satmak istiyor musunuz? Samuel Hastanesi Acil olarak O & B ve A ve AT $ 400,000,00 oranında bir ihtiyaç duyuyor. Kimse bağış veya satmak istiyorsa lütfen bize ulaşın: samuelstephen1009@gmail.com


  Orijinal Donörler Gerekiyor

  Yanıtlarınızı bekliyor

  Saygılarımla

  YanıtlaSil
 26. Böbrek bağışı yapmak istiyorum Ailemi yapan ve güvenle ve acele içinde gurur duyduğum Dr Benson Raphael'in şahsında müthiş bir tıp doktoruna teşekkür etmek istiyorum, böbreklerimden birini hastasına müthiş miktarda para karşılığında satın aldı. dolar, internette bir Michel ve Lopez tarafından yayınlanan korlebuteachinghospital33@gmail.com isimli internet adresine rastladım ve kendisine teşekkür ederek böbreklerini stres yaratmadan maddi olarak kurtarmaya nasıl başladıklarını dünyaya anlattım. e-posta yoluyla ve doktor tarafından bir haftadan daha kısa sürede ihtiyaç duyduğum tüm dikkatleri verdim, tüm şartları yerine getirdim ve nakilden önce banka hesabıma girdiğimde yarısı para rüyanın bir rüyası gibiydi, üzerinde sizinle iletişim kurmam için teşvik ediyorum Dr.Benson aracılığıyla; korlebuteachinghospital33@gmail.com maddi ihtimalleriniz için birkaç ay önce benimkilere gelsin. Sonunda ilerleyince bunu yapacağıma söz verdim.
  korlebuteachinghospital33@gmail.com ya da via_ +1'de onu neaspp) 2533923198

  Ben Bayan Lee.
  Moğolistan'dan yorumlar

  YanıtlaSil
 27. Böbrek almak mı istiyorsunuz yoksa böbrekinizi mi satmak istiyorsunuz? Mali yıkım nedeniyle böbrekinizi para karşılığında satma fırsatı arıyorsanız ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, o zaman bugün bize ulaşın, size birinci sınıf tıbbi tedavide uzmanlaştığımız Böbreğiniz için iyi miktarda para teklif edeceğiz Kalp Cerrahisi, Kanser Bakımı, Spinal füzyon cerrahisi, sleeve mastektomi ameliyatı ve diğer büyük ameliyatlar gibi. Şu anda bize ulaşın: (samuelstephen1009@gmail.com). Saygılarımla

  YanıtlaSil
 28. Böbrek almak mı istiyorsunuz yoksa satmak mı istiyorsunuz?
  böbrek? Sen
  böbrekinizi para karşılığında satma fırsatı bulmaya çalışmak
  Mali yıkım nedeniyle ve ne yapacağını bilmiyorsun
  yapın, sonra bugün bize ulaşın, size iyi teklifler sunacağız
  Böbrekiniz için para miktarı. Benim adım Doktor MACPHERSON
  ben
  MACPHERSON KLİNİĞİNDE nefrolog. Kliniğimiz
  Böbrek Cerrahisinde uzmanlaşmış ve biz de
  alış
  ve böbreklerin yaşayan biriyle transplantasyonu
  karşılık gelen donör.
  Biz Hint, Türkiye, Nijerya, ABD, Malezya, Hindistan bulunmaktadır
  Böbrek satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız lütfen
  e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  E-posta: doctormacphersonclinic@gmail.com

  Saygılarımla
  DR MACPHERSON.

  YanıtlaSil
 29. 18 ila 45 yaşları arasında makul bir ücret karşılığında böbrekleri bağışlamak isteyen insanlara ihtiyacımız var. İlgili taraflar, daha fazla işlem için en kısa zamanda irtibata geçiniz. Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz: (samuelstephen1009@gmail.com)

  YanıtlaSil
 30. Bir böbrek almak ister misiniz yoksa satmak ister misiniz
  ¿Böbrek? Bu sensin
  Paranızı para için satmak için bir fırsat arıyoruz
  Mali çöküş nedeniyle ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz
  Yapın, bugün bize ulaşın ve size iyi teklif edeceğiz
  Böbrek için para miktarı. Benim adım Doktor UMAR
  UMAR Kliniğinde nefrologum. Kliniğimiz
  Böbrek Cerrahisinde uzmanlaştık ve tedavi ediyoruz.
  Böbreklerin satın alınması ve transplantasyonu
  Karşılık gelen donör
  Biz Hindistan, Türkiye, Nijerya, Amerika Birleşik Devletleri, Malezya, Dubai, Kuveyt'te bulunmaktadır
  Böbrekleri satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız lütfen
  E-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  Email: doctorumarclinic@gmail.com

  dikkatle
  DR UMAR.

  YanıtlaSil
 31. 18 ila 45 yaşlarında makul bir ücret karşılığında bir böbrek bağışlamak isteyen yeterli insanlara ihtiyacımız var. İlgili taraflar, daha fazla işlem için en kısa sürede iletişime geçmelidir. Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz: (lucasgrantfirm@gmail.com)

  YanıtlaSil
 32. 18 ila 45 yaşlarında makul bir ücret karşılığında bir böbrek bağışlamak isteyen yeterli insanlara ihtiyacımız var. İlgili taraflar, daha fazla işlem için en kısa sürede iletişime geçmelidir. Daha fazla bilgi için lütfen iletişime geçiniz: (lucasgrantfirm@gmail.com)

  YanıtlaSil
 33. Bugün bir Böbrek Donörü ol
  Herkese merhaba, Bugün sağlıklı olduğunuzu biliyorsanız, böbrek bağışına hazırsınız (ödeme birincil masrafla 500.000 $), bir hayat kurtararak maddi hayatınızı değiştirmek ister misiniz, bugün bağışçı olun. Acil olarak 11 böbrek bağışına ihtiyacımız var.
  İsteğinizi doktorunuza yazın: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: ameliyat için hazır ve sadece sağlıklı insanlar

  Hasan Yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlaSil
 34. Merhaba.

  Paranızı para almak ya da satın almak istiyor musunuz, Samuel Hospital acilen ihtiyacı olan O ve B ve A ve AT $ 400,000,00. Herhangi biri bağış yapmaya veya satmaya istekliyse lütfen bizimle iletişime geçin: samuelstephen1009@gmail.com


  Orijinal Donörlere Gerek

  Cevaplarınızı bekliyorum

  Saygılarımla

  YanıtlaSil
 35. Bugün bir Böbrek Donörü ol
  Herkese merhaba, Bugün sağlıklı olduğunuzu biliyorsanız, böbrek bağışına hazırsınız (ödeme birincil masrafla 500.000 $), bir hayat kurtarıp maddi hayatınızı değiştirmek ister misiniz, bugün bağışçı olun. Acil olarak 11 böbrek bağışına ihtiyacımız var.
  İsteğinizi doktorunuza yazın: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: ameliyat için hazır ve sadece sağlıklı insanlar

  Hasan Yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlaSil
 36. Merhaba, bugün bir böbrek donörü olmaya hazır olduğunu biliyorsanız (tüm seyahat masrafları ile 450.000 $ ödeme), acilen 11 kişiye sadece böbrek donörü ihtiyacımız olduğu için böbreklerini acil servise satmak.
  Sadece% 100 uygun olan sadece sağlıklı insanlar.
  İsteğinizi doktora yazınız: carolbobrekhastanesi@gmail.com hemen sizinle iletişime geçeceksiniz
  Not: Cerrahiye ve sadece sağlıklı insanlara seyahat etmeye hazır olmalısınız.

  Robson
  carolbobrekhastanesi@gmail.com

  YanıtlaSil
 37. Merhaba, bugün bir böbrek donörü olmaya hazır olduğunu biliyorsanız (tüm seyahat masrafları ile 450.000 dolarlık ödeme), acilen 10 böbrek vericisine ihtiyaç duyduğumuzdan böbreğinizi hastanemize acil olarak verin.
  Sadece sağlıklı% 100 uygun kişi.
  İsteğinizi doktora yazınız: carolbobrekhastanesi@gmail.com hemen sizinle iletişime geçeceksiniz
  Not: Ameliyat ve sadece sağlıklı kişiler için seyahat etmeye hazır olmalısınız.

  Dr Robson.
  carolbobrekhastanesi@gmail.com

  YanıtlaSil
 38. Bugün bir Böbrek Donörü ol
  Herkese merhaba, Bugün sağlıklı olduğunuzu biliyorsanız, böbrek bağışına hazırsınız (ödeme birincil masrafla 500.000 $), bir hayat kurtarıp maddi hayatınızı değiştirmek ister misiniz, bugün bağışçı olun. Acil olarak 11 böbrek bağışına ihtiyacımız var.
  İsteğinizi doktorunuza yazın: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: ameliyat için hazır ve sadece sağlıklı insanlar

  Hasan Yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlaSil
 39. Bugün bir Böbrek Donörü ol
  Herkese merhaba, Bugün sağlıklı olduğunuzu biliyorsanız, böbrek bağışına hazırsınız (ödeme birincil masrafla 500.000 $), bir hayat kurtararak maddi hayatınızı değiştirmek ister misiniz, bugün bağışçı olun. Acil olarak 11 böbrek bağışına ihtiyacımız var.
  İsteğinizi doktorunuza yazın: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: ameliyat için hazır ve sadece sağlıklı insanlar

  Hasan Yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlaSil
 40. Dikkat: Eğer bugün bir böbrek donörü olmaya hazır olduğunu biliyorsanız (tüm seyahat masrafları için 450.000 dolarlık ödeme), acilen 10 böbrek vericisine ihtiyaç duyduğumuz için böbreğinizi hastanemize acil olarak verin.
  Sadece sağlıklı% 100 uygun kişi.
  İsteğinizi doktora yazınız: carolbobrekhastanesi@gmail.com hemen sizinle iletişime geçeceksiniz
  Not: Ameliyat ve sadece sağlıklı kişiler için seyahat etmeye hazır olmalısınız.

  Dr Robson.
  carolbobrekhastanesi@gmail.com

  YanıtlaSil
 41. Herkese merhaba.


  Adım Adam Adams, Adams Hastanesinde bir Phrenolog'um. Bizim hastanemiz
  Böbrek Cerrahisi uzmanlaşmıştır ve biz de bir karşılık gelen bir verici ile böbreklerin satın alma ve nakli ile ilgileniyoruz. Biz Dubai, Türkiye, ABD, Malezya Nijerya'da bulunmaktadır. Böbrek satın almak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle e-posta yoluyla iletişime geçmekten çekinmeyin: kateadams946@hotmail.com

  Saygılarımla

  Dr Kate Adams

  YanıtlaSil
 42. Herkese merhaba.


  Adım Adam Adams, Adams Hastanesinde bir Phrenolog'um. Bizim hastanemiz
  Böbrek Cerrahisi uzmanlaşmıştır ve biz de bir karşılık gelen bir verici ile böbreklerin satın alma ve nakli ile ilgileniyoruz. Biz Dubai, Türkiye, ABD, Malezya Nijerya'da bulunmaktadır. Böbrek satın almak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle e-posta yoluyla iletişime geçmekten çekinmeyin: kateadams946@hotmail.com

  Saygılarımla

  Dr Kate Adams

  YanıtlaSil
 43. Dünyadaki herhangi bir finansal çöküşten dolayı paranızı para için satma fırsatını mı arıyorsunuz ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz, o zaman bugün bizimle iletişime geçin ve Böbrekleriniz için size iyi bir miktar sunacağız. Adım (DR Burak) Bize e-posta gönder (burakguvener606@gmail.com)

  YanıtlaSil
 44. Dikkat: Eğer bugün bir böbrek donörü olmaya hazır olduğunu biliyorsanız (tüm seyahat masrafları için 450.000 dolarlık ödeme), acilen 10 böbrek vericisine ihtiyaç duyduğumuz için böbreğinizi hastanemize acil olarak verin.
  Sadece sağlıklı% 100 uygun kişi.
  İsteğinizi doktora yazınız: carolbobrekhastanesi@gmail.com hemen sizinle iletişime geçeceksiniz
  Not: Ameliyat ve sadece sağlıklı kişiler için seyahat etmeye hazır olmalısınız.

  Dr Robson.
  carolbobrekhastanesi@gmail.com

  YanıtlaSil
 45. Herkese merhaba.


  Adım Adam Adams, Adams Hastanesinde bir Phrenolog'um. Hastanemiz, Böbrek Cerrahisi'nde uzmanlaşmıştır ve aynı zamanda, karşılık gelen bir verici ile birlikte, böbreklerin satın alınması ve transplantasyonu ile de ilgilenmekteyiz. Biz Dubai, Türkiye, ABD, Malezya bulunmaktadır. Böbrek satın almak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle e-posta yoluyla iletişime geçmekten çekinmeyin: kateadams946@hotmail.com

  Saygılarımla  Dr Kate Adams

  YanıtlaSil
 46. Dünyayı bir arada düşürmek için paranızı paranızı paranızı ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, o zaman için lütfen geçin geçin ve Böbrekleriniz için boyut iyi bir miktar sunacağız. Adım (DR Burak) Bize e-posta gönder (burakguvener606@gmail.com)

  YanıtlaSil
 47. Dünyayı bir arada düşürmek için paranızı paranızı paranızı ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, o zaman için lütfen geçin geçin ve Böbrekleriniz için boyut iyi bir miktar sunacağız. Adım (DR Burak) Bize e-posta gönder (burakguvener606@gmail.com)

  YanıtlaSil
 48. Dünyayı bir arada düşürmek için paranızı paranızı paranızı ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, o zaman için lütfen geçin geçin ve Böbrekleriniz için boyut iyi bir miktar sunacağız. Adım (DR Burak) Bize e-posta gönder (burakguvener606@gmail.com)

  YanıtlaSil
 49. Dünyayı bir arada düşürmek için paranızı paranızı paranızı ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, o zaman için lütfen geçin geçin ve Böbrekleriniz için boyut iyi bir miktar sunacağız. Adım (DR Burak) Bize e-posta gönder (burakguvener606@gmail.com)

  YanıtlaSil
 50. 800.000USD için böbrek satmak ister misiniz? Sensin
  Paranızı para için satmak için bir fırsat arıyoruz
  Mali çöküş nedeniyle ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz
  Yapın, bugün bize ulaşın ve size iyi teklif edeceğiz
  Böbrek için para miktarı. Benim adım Doktor UMAR
  UMAR Kliniğinde nefrologum. Kliniğimiz
  Böbrek Cerrahisinde uzmanlaştık ve tedavi ediyoruz.
  Böbreklerin satın alınması ve transplantasyonu
  Karşılık gelen donör
  Biz Hindistan, Türkiye, Nijerya, Amerika Birleşik Devletleri, Malezya, Dubai, Kuveyt'te bulunmaktadır
  Böbrekleri satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız lütfen
  E-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  Email: doctorumarclinic@gmail.com

  İçtenlikle
  DR UMAR.

  YanıtlaSil
 51. bir hayat kurtarın, böbrek donörü olun ve iyi para kazanın

  Merhaba herkes, ben Doctor Hassan ve eğer size mali durumunuzu değiştirmek istiyorsanız, bir böbrek donörü olmak ve bir hayat kaydetmek ve hala iyi ödenen bilmek izin istiyorum. Eğer sağlıklı olduğunu biliyorsanız, satmak ya da sadece bir böbrek bağışı (ödeme tüm giderleri seyahat bilet ödenen $500.000 dolar), bugün benim hastanede bir donör haline hazır. Biz acilen biz daha fazla yaşam günlük tasarrufu olarak böbreklerin bağış gerekir.
  Bana bugün e-posta isteğinizi yazın: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: cerrahi ve sadece sağlıklı insanlar için seyahat etmeye hazır

  Doktor Hassan yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlaSil
 52. Bir hayat kurtarmak, böbrek donörü olmak ve iyi ücret almak

  Herkese merhaba, ben Doktor Hassan'ım ve finansal durumunuzu değiştirmek, bir böbrek donörü olmak ve bir hayat kurtarmak ve hala iyi bir ücret almak isteyeceğinizi bilmenizi isterim. Sağlıklı olduğunuzu biliyorsanız, sadece bir böbrek satmaya veya bağış yapmaya hazırsınız (ödeme, seyahat masrafları için ödenen tüm masraflarla birlikte 500.000 dolar), bugün hastanemde bir bağışçı haline gelir. Daha fazla hayatın her gününü kurtardığımız için acilen böbreklerden bağışlara ihtiyacımız var.
  Talebinizi bana bugün yazın e-posta: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: ameliyat ve sadece sağlıklı insanlar seyahat etmeye hazır

  Doktor Hassan Yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com....

  YanıtlaSil
 53. Dünyanın her yerinden 800.000.00, EUROS cinsinden acilen böbrek vericilerine ihtiyacımız var.
  böbrek prosedürleri hakkında daha fazla bilgi için dr daniels başvurun:

    E-posta; danielshospital55@gmail.com

  Naber; +2348181726727

  Teşekkür ederim..

  YanıtlaSil
 54. Politik ve ekonomik güç için İlluminati'ye katılın. Evet, üyelerimizin zenginlik, güç ve manevi güce sahip olduğu doğru ama bir hedefimiz var. İlluminati'nin hedeflerini kendiniz yapmaya hazır mısınız.
  İlluminati emri, dünyadaki işleri, hükümet ve iş dünyasındaki etkili pozisyonlarda, dünyanın dört bir yanındaki gizli üyeler ağı aracılığıyla kontrol eder. Zengin ve ünlü olmanıza yardımcı olmak için ömür boyu üyelik için İlluminati'ye katılın.
  Üyelik soruları için iletişim e-posta adresi: worldfameilluminati@gmail.com

  YanıtlaSil
 55. Herkese merhaba, Bir daha hastalarımız için böbrek almak için buradayız
  ve onları kurtarmak için bir böbrek yapmak isteyen herkes
  Eğer para kazanmak istiyorsanız ya da bir böbrek satın almak istiyorsanız para iyi miktarda
  Bir Yaşam, lütfen bize ulaşın, e-posta yoluyla: pujabsurgeons@gmail.com
  Bu zengin olman için bir fırsat, tamam, garanti ediyoruz, ve
  Bizimle% 100 güvenli bir anlaşma yaparsak, her şey
  yasal böbrek vericisi.

  YanıtlaSil
 56. Bir hayat kurtarmak, böbrek donörü olmak ve iyi ücret almak

  Herkese merhaba, ben Doktor Hassan'ım ve finansal durumunuzu değiştirmek, bir böbrek donörü olmak ve bir hayat kurtarmak ve hala iyi bir ücret almak isteyeceğinizi bilmenizi isterim. Sağlıklı olduğunuzu biliyorsanız, sadece bir böbrek satmaya veya bağış yapmaya hazırsınız (ödeme, seyahat masrafları için ödenen tüm masraflarla birlikte 500.000 dolar), bugün hastanemde bir bağışçı haline gelir. Daha fazla hayatın her gününü kurtardığımız için acilen böbreklerden bağışlara ihtiyacımız var.
  Talebinizi bana bugün yazın e-posta: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: ameliyat ve sadece sağlıklı insanlar seyahat etmeye hazır

  Doktor Hassan Yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlaSil
 57. Bir hayat kurtarmak, böbrek donörü olmak ve iyi ücret almak

  Herkese merhaba, ben Doktor Hassan'ım ve finansal durumunuzu değiştirmek, bir böbrek donörü olmak ve bir hayat kurtarmak ve hala iyi bir ücret almak isteyeceğinizi bilmenizi isterim. Sağlıklı olduğunuzu biliyorsanız, sadece bir böbrek satmaya veya bağış yapmaya hazırsınız (ödeme, seyahat masrafları için ödenen tüm masraflarla birlikte 500.000 dolar), bugün hastanemde bir bağışçı haline gelir. Daha fazla hayatın her gününü kurtardığımız için acilen böbreklerden bağışlara ihtiyacımız var.
  Talebinizi bana bugün yazın e-posta: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: ameliyat ve sadece sağlıklı insanlar seyahat etmeye hazır

  Doktor Hassan Yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlaSil
 58. Bir hayat bul, bir böbrek donörü al ve iyi para kazan

  Herkese merhaba, ben Dr. Hassan'ım ve finansal durumunuzu değiştirmek, bir böbrek donörü olmak ve bir hayat kurtarmak ve hala iyi bir ücret almak isteyeceğinizi bilmenizi istiyorum. Sağlıklı olduğunuzu biliyorsanız, sadece bir böbrek satmaya veya bağış yapmaya hazırsınız (ödeme, seyahat masrafları için ödenen tüm masraflarla birlikte 500.000 dolar), bugün hastanemde bir bağışçı haline gelir. Daha fazla hayatın her gününü kurtardığımız için acilen böbreklerden bağışlara ihtiyacımız var.
  Talebinizi bana bugün e-posta ile gönderin: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: ameliyat ve sadece sağlıklı insanlar seyahat etmeye hazır

  Doktor Hassan Yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlaSil
 59. Merhaba, şu anda acilen bir böbrek vericisine ihtiyacımız var.
  tutar: 220.000,00 $.
  geçerli bir belge ile başvurunuz.
  lütfen bu yazıyı görür görmez uygulayın.

  Bu hikaye% 100 doğrudur, bizimle iletişime geçin ve gerçek hakkında daha fazla bilgi edinin:
  SOUTHAMPTON -

  Evre 5 böbrek yetmezliği olan bir Southampton kadından, donörün korkunç ihtiyacı var.
  Gelecek ay 67 yaşında olan Phyllis Katz, Temmuz 2017'den bu yana haftada üç gün diyaliz geçirdi.
  Ekim 2016'da yorucu bir hastanede kaldıktan sonra iki böbreğinde yüzde 15'in altında işlevsellik kaldı.
  Doktorlar vaktinin tükendiğini söylüyor, çünkü böbrek almak altı yıla kadar sürebilir. Ve Katz yalnız değil - ülke genelinde tahmini 90.000 kişi böbrek için bir bekleme listesinde.
  Ailesi uyum nedenlerinden ötürü böbreklerini bağışlayamadığı için halka ulaşıyor.
  Potansiyel bir bağışçı olarak taranmak isteyen herkes, 631-444-6944 numaralı telefondan Stony Brook Transplant Ofisi ile irtibata geçebilir. Bu e-posta adresinden bize ulaşın: prof.johankidney@consultant.com

  YanıtlaSil
 60. Aninda çevrimiçi kredi, bugün% 100 güvenli / garantisi bana e-posta. Privateloaninvestment@hotmail.com whatsapp'da beni ekle +917338386140

  YanıtlaSil
 61. Aninda çevrimiçi kredi, bugün% 100 güvenli / garantisi bana e-posta. Privateloaninvestment@hotmail.com whatsapp'da beni ekle +917338386140

  YanıtlaSil
 62. Bir hayat kurtarmak, böbrek donörü olmak ve iyi ücret almak

  Herkese merhaba, ben Doktor Hassan'ım ve finansal durumunuzu değiştirmek, bir böbrek donörü olmak ve bir hayat kurtarmak ve hala iyi bir ücret almak isteyeceğinizi bilmenizi isterim. Sağlıklı olduğunuzu biliyorsanız, sadece bir böbrek satmaya veya bağış yapmaya hazırsınız (ödeme, seyahat masrafları için ödenen tüm masraflarla birlikte 500.000 dolar), bugün hastanemde bir bağışçı haline gelir. Daha fazla hayatın her gününü kurtardığımız için acilen böbreklerden bağışlara ihtiyacımız var.
  Talebinizi bana bugün yazın e-posta: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: ameliyat ve sadece sağlıklı insanlar seyahat etmeye hazır

  Doktor Hassan Yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlaSil
 63. Böbreklerinizi 300.000 dolar karşılığında satmayı düşünüyorsanız, çünkü
  Böbrek satın almak artık lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin
  E-posta: coloradohospital@gmail.com
  Tel: +16025620498
  Whatsapp: +16025620498
  Teşekkürler,
  YÖNETİM.

  YanıtlaSil
 64. Bir hayat kurtarmak, böbrek donörü olmak ve iyi ücret almak

  Herkese merhaba, ben Doktor Hassan'ım ve finansal durumunuzu değiştirmek, bir böbrek donörü olmak ve bir hayat kurtarmak ve hala iyi bir ücret almak isteyeceğinizi bilmenizi isterim. Sağlıklı olduğunuzu biliyorsanız, sadece bir böbrek satmaya veya bağış yapmaya hazırsınız (ödeme, seyahat masrafları için ödenen tüm masraflarla birlikte 500.000 dolar), bugün hastanemde bir bağışçı haline gelir. Daha fazla hayatın her gününü kurtardığımız için acilen böbreklerden bağışlara ihtiyacımız var.
  Talebinizi bana bugün yazın e-posta: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: ameliyat ve sadece sağlıklı insanlar seyahat etmeye hazır

  Doktor Hassan Yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlaSil
 65. Bir hayat kurtarmak, böbrek donörü olmak ve iyi ücret almak

  Herkese merhaba, ben Doktor Hassan'ım ve finansal durumunuzu değiştirmek, bir böbrek donörü olmak ve bir hayat kurtarmak ve hala iyi bir ücret almak isteyeceğinizi bilmenizi isterim. Sağlıklı olduğunuzu biliyorsanız, sadece bir böbrek satmaya veya bağış yapmaya hazırsınız (ödeme, seyahat masrafları için ödenen tüm masraflarla birlikte 500.000 dolar), bugün hastanemde bir bağışçı haline gelir. Daha fazla hayatın her gününü kurtardığımız için acilen böbreklerden bağışlara ihtiyacımız var.
  Talebinizi bana bugün yazın e-posta: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: ameliyat ve sadece sağlıklı insanlar seyahat etmeye hazır

  Doktor Hassan Yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlaSil
 66. Bir Böbrek satın almak mı yoksa satmak mı istiyorsunuz?
  böbrek? Sen
  paranızı para için satmak için bir fırsat arıyor
  finansal çöküş nedeniyle ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz
  o zaman bugün bize ulaşın ve size iyi teklif edeceğiz
  Böbrek için para miktarı 400.000 dolar. Benim adım Doktor MOHAMMED
  FRANCISCO HASTANESİ'nde Nefrolog. Bizim hastanemiz
  Böbrek Cerrahisi uzmanı ve aynı zamanda
  yaşamak ile böbreklerin alınması ve transplantasyonu
  karşılık gelen donör.
  Biz Hint, Türkiye, ABD, Malezya, Dubai bulunmaktadır
  Böbrek satın almak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen
  e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.
  Email: franciscohospital1988@gmail.com

  Saygılarımla

  DR MOHAMMED

  YanıtlaSil
 67. Hayat kurtarın, böbrek vericisi olun ve iyi bir ödül alın

  Herkese merhaba, ben Dr. Hassan, finansal durumunuzu değiştirmek istiyorsanız, böbrek bağışçısı olmanız, hayatınızı kurtarmanız, yine de iyi bir ödül alabileceğinizi bilmenizi isterim. Sağlıklı olduğunuzu biliyorsanız, bir böbrek satabilirsiniz ya da bağışta bulunabilirsiniz (ödeme 500.000 $ 'dır, tüm masraflar seyahat için ödenir) ve bugün hastanem için bağışçı olur. Her gün daha fazla hayat kurtardığımız için acilen böbrekleri bağışlamamız gerekiyor.
  Bana bugün yazdığım email: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: Ameliyat için hazırlanıyor, sadece sağlıklı insanlar

  Hassan Yekter.
  Doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlaSil
 68. merhaba biz böbrek hastalığımı bugün hastanemize satmak için hazırsanız merhaba biz 1 böbrek vericisi ihtiyacı acilen bugün size 250,000 00 $ için böbrek için iyi bir miktar sunacak. iletişim e-posta bağlantısıdır:
  comcalimehmet221@gmail.com, size yardımcı olmak için buradayım gibi bir endişeniz olsun.

  Selamlar
  Dr, Comcali Mehmet
  hastane

  YanıtlaSil
 69. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 70. Herkese merhaba.


  Adım Adam Adams, Adams Hastanesinde bir Phrenolog'um. Hastanemiz, Böbrek Cerrahisi'nde uzmanlaşmıştır ve aynı zamanda, karşılık gelen bir verici ile birlikte, böbreklerin satın alınması ve transplantasyonu ile de ilgilenmekteyiz. Biz Dubai, Türkiye, ABD, Malezya bulunmaktadır. Böbrek satın almak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle e-posta yoluyla iletişime geçmekten çekinmeyin: kateadams946@hotmail.com

  Saygılarımla  Dr Kate Adams  Telefon Numarası: +2348146161694

  YanıtlaSil
 71. bir hayat kurtarmak, bir böbrek donör olmak ve iyi ödenmiş olsun

  Merhaba herkes, ben Doktor Hassan ve size mali durumu değiştirmek, bir böbrek donör olmak ve bir hayat kaydetmek ve hala iyi ödenen olsun isterseniz size bildirin istiyorum. Eğer sağlıklı olduğunu biliyorsanız, satmak veya sadece bir böbrek (ödeme seyahat bileti ödenen tüm masraflar ile $500.000 dolar) bağış hazır, benim hastanede bugün bir donör haline. Biz acilen daha fazla yaşam günlük kaydetmek gibi böbrekler bağışlar gerekir.
  Bana bugün e-posta isteği yazın: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: ameliyat ve sadece sağlıklı insanlar seyahat için hazır

  Doktor Hassan yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlaSil
 72. Dikkat: Eğer bugün bir böbrek donörü olmaya hazır olduğunu biliyorsanız (tüm seyahat masrafları için 450.000 dolarlık ödeme), acilen 10 böbrek vericisine ihtiyaç duyduğumuz için böbreğinizi hastanemize acil olarak verin.
  Sadece sağlıklı% 100 uygun kişi.
  İsteğinizi doktora yazınız: carolbobrekhastanesi@gmail.com hemen sizinle iletişime geçeceksiniz
  Not: Ameliyat ve sadece sağlıklı kişiler için seyahat etmeye hazır olmalısınız.

  Dr Robson.
  carolbobrekhastanesi@gmail.com

  YanıtlaSil
 73. Herkese merhaba bu forumda, ben Türkiye'den Burhan Alptekin'im, Tanri'nin gerçekten kurtarildigina ve Mali esaretten kurtarilmayacagina inanamiyorum. Finansal krize girdim ve bazi faturalari ödemek zorundaydim. Ben bankalardan yardim aramayi denedim ama hepsi bosuna, ben sadece özel borç veren gibi davrandim ve 1000 $ dolari ile yapilmis ve benim kredi almak degil, tanri beni tanitmak için beni aldim dolandiricilarla tanismak için internetten yardim aramayi denedim Susan James Loan Sirketi, finansal sorundan kurtarilan bir arkadasiyla ve Bayan Susan James tarafindan 250.000 dolarlik bir borç verilmis bir arkadasiyla anlasti, bu yüzden onun tavsiyesini aldim ve Bayan Susan James Loan Company ile temasa geçtim ve bir hafta içinde Bana% 3'lük düsük faiz oraniyla kredi arayan herkese tavsiyem 200.000 dolardi. Bunu yapiyorum çünkü mali kölelikten dolayi çok mutluyum ve bir kez daha sevinçle doluyum ve hayat Tanri'ya ve Bayan Susan James'e tesekkürler. Sirketle iletisime geçebilirsiniz Website: https://susanjamesloanfirm.wixsite.com/loan-officer or via email: susanjamesloanfirml07@gmail.com or susanjamesloanfirml07@outlook.com ya da onlara Whats-app Masaji gönderebilirsiniz :+1(587)206-1157

  YanıtlaSil
 74. Bir hayat kurtarmak, böbrek donörü olmak ve iyi ücret almak

  Herkese merhaba, ben Doktor Hassan'ım ve finansal durumunuzu değiştirmek, bir böbrek donörü olmak ve bir hayat kurtarmak ve hala iyi bir ücret almak isteyeceğinizi bilmenizi isterim. Sağlıklı olduğunuzu biliyorsanız, sadece bir böbrek satmaya veya bağış yapmaya hazırsınız (ödeme, seyahat masrafları için ödenen tüm masraflarla birlikte 500.000 dolar), bugün hastanemde bir bağışçı haline gelir. Daha fazla hayatın her gününü kurtardığımız için acilen böbreklerden bağışlara ihtiyacımız var.
  Talebinizi bana bugün yazın e-posta: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: ameliyat ve sadece sağlıklı insanlar seyahat etmeye hazır

  Doktor Hassan Yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlaSil
 75. Bir hayat kurtarmak, böbrek donörü olmak ve iyi ücret almak

  Herkese merhaba, ben Doktor Hassan'ım ve finansal durumunuzu değiştirmek, bir böbrek donörü olmak ve bir hayat kurtarmak ve hala iyi bir ücret almak isteyeceğinizi bilmenizi isterim. Sağlıklı olduğunuzu biliyorsanız, sadece bir böbrek satmaya veya bağış yapmaya hazırsınız (ödeme, seyahat masrafları için ödenen tüm masraflarla birlikte 500.000 dolar), bugün hastanemde bir bağışçı haline gelir. Daha fazla hayatın her gününü kurtardığımız için acilen böbreklerden bağışlara ihtiyacımız var.
  Talebinizi bana bugün yazın e-posta: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: ameliyat ve sadece sağlıklı insanlar seyahat etmeye hazır

  Doktor Hassan Yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlaSil
 76. bir hayat kurtarmak, bir böbrek donör olmak ve iyi ödenmiş olsun

  Merhaba herkes, ben Doktor Hassan ve size mali durumu değiştirmek, bir böbrek donör olmak ve bir hayat kaydetmek ve hala iyi ödenen olsun isterseniz size bildirin istiyorum. Eğer sağlıklı olduğunu biliyorsanız, satmak veya sadece bir böbrek (ödeme seyahat bileti ödenen tüm masraflar ile $500.000 dolar) bağış hazır, benim hastanede bugün bir donör haline. Biz acilen daha fazla yaşam günlük kaydetmek gibi böbrekler bağışlar gerekir.
  Bana bugün e-posta isteği yazın: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: ameliyat ve sadece sağlıklı insanlar seyahat için hazır

  Doktor Hassan yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlaSil
 77. Bir hayat kurtarmak, böbrek donörü olmak ve iyi ücret almak

  Herkese merhaba, ben Doktor Hassan'ım ve finansal durumunuzu değiştirmek, bir böbrek donörü olmak ve bir hayat kurtarmak ve hala iyi bir ücret almak isteyeceğinizi bilmenizi isterim. Sağlıklı olduğunuzu biliyorsanız, sadece bir böbrek satmaya veya bağış yapmaya hazırsınız (ödeme, seyahat masrafları için ödenen tüm masraflarla birlikte 500.000 dolar), bugün hastanemde bir bağışçı haline gelir. Daha fazla hayatın her gününü kurtardığımız için acilen böbreklerden bağışlara ihtiyacımız var.
  Talebinizi bana bugün yazın e-posta: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: ameliyat ve sadece sağlıklı insanlar seyahat etmeye hazır

  Doktor Hassan Yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlaSil
 78. Dikkat: Eğer bugün bir böbrek donörü olmaya hazır olduğunu biliyorsanız (tüm seyahat masrafları için 450.000 dolarlık ödeme), acilen 10 böbrek vericisine ihtiyaç duyduğumuz için böbreğinizi hastanemize acil olarak verin.
  Sadece sağlıklı% 100 uygun kişi.
  İsteğinizi doktora yazınız: carolbobrekhastanesi@gmail.com hemen sizinle iletişime geçeceksiniz
  Not: Ameliyat ve sadece sağlıklı kişiler için seyahat etmeye hazır olmalısınız.

  Dr Robson.
  carolbobrekhastanesi@gmail.com

  YanıtlaSil
 79. Bir hayat kurtarmak, böbrek donörü olmak ve iyi ücret almak

  Herkese merhaba, ben Doktor Hassan'ım ve finansal durumunuzu değiştirmek, bir böbrek donörü olmak ve bir hayat kurtarmak ve hala iyi bir ücret almak isteyeceğinizi bilmenizi isterim. Sağlıklı olduğunuzu biliyorsanız, sadece bir böbrek satmaya veya bağış yapmaya hazırsınız (ödeme, seyahat masrafları için ödenen tüm masraflarla birlikte 500.000 dolar), bugün hastanemde bir bağışçı haline gelir. Daha fazla hayatın her gününü kurtardığımız için acilen böbreklerden bağışlara ihtiyacımız var.
  Talebinizi bana bugün yazın e-posta: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: ameliyat ve sadece sağlıklı insanlar seyahat etmeye hazır

  Doktor Hassan Yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlaSil
 80. Merhaba
  Ben St lukes hastanesi doktor robson (carolbobrekhastanesi@gmail.com) şimdi gördüğünüz bu sayfanın yöneticisiyim. Bir böbrek donörü olmak isteyen veya bir hayat kurtarmak için böbrek satmak isteyen herkes, şimdi sadece doktor robson e-posta gönderin. Başka insanlar için herhangi bir kurban düşmeyin.
  İletişim E-posta: carolbobrekhastanesi@gmail.com
  Fiyat parası 450.000 dolar ve zengin olmak isteyenlere bir fırsat ve sağlıklı olmanız gerekiyor. şimdi bize e-posta gönderin.
  haberleri paylaş

  YanıtlaSil
 81. Merhaba
  Ben St lukes hastanesinin doktoru Robson (carolbobrekhastanesi@gmail.com) Şu an gördüğünüz sayfanın yöneticisiyim. Bir böbrek donörü olmak isteyen veya bir hayat kurtarmak için böbrek satmak isteyen herkes, şimdi sadece doktor robson e-posta gönderin. Başka insanlar için herhangi bir kurban düşmeyin.
  İletişim E-posta: carolbobrekhastanesi@gmail.com
  Fiyat parası 450.000 dolar ve zengin olmak isteyenler için bir fırsat ve sağlıklı olmalısınız. şimdi bize e-posta gönderin.
  haberleri paylaş

  YanıtlaSil
 82. BILLYWILLFRED ÖĞRETİM HASTANESİ'ne hoş geldiniz.

  Tüm finansal sorunlarınızın üstesinden gelmek için böbreğinizi satmakla ilgileniyorsanız, uluslararası hastalara tedavi aramak için ücretsiz ve zorunlu yardım sunmuyoruz.
  dünya standartlarında doktor. Bir böbrek almak ister misin
  böbreğini satmak? Böbreğini satmak için bir fırsat bulun
  paranın paranın büyük olması ve ne yapacağımı bilmiyorum, bugün bizimle iletişime geçin ve böbrekleriniz için iyi miktarda para sunacağız.
  Biz kalp cerrahisi, omurga füzyon cerrahisi, mastektomi sleeve ameliyatı ve diğer büyük ameliyatlar gibi birinci sınıf tıbbi tedavi için uzmanlaşmak. Via E-posta ile iletişime geçerek kendinize yardımcı olun: Billywillfred39@gmail.com
  Acil cevabınızı bekleriz İyi şanslar

  YanıtlaSil
 83. Haber Saati Başlığı:

  Hastane palmiyelerimiz genel hoapital (delacruzsurgeryhospital@gmail.com) şu anda bu hastanede böbrek / karaciğer donörü olmak için herhangi bir sağlıksız formda özel insanlar arıyor. Verici,% 100 çok sağlıklı olmalı ve gerekirse seyahat etmeye hazır olmalıdır. Her böbrek vericisi için ödeme (400.000 Euro para birimi).
  Yani bu tanıya uygun ve bu fırsatı yakalamaya hazır olan herkes derhal şu anda emi yoluyla şu anda hospittal doktora yazmalıdır: (delacruzsurgeryhospital@gmail.com)
  ve hemen kabul edileceksiniz
  şartlar ve koşullar geçerlidir.
  daha fazla bilgi için şimdi doktora yaz

  Doktor Renato Cambria
  hastane resmi doktoru.
  delacruzsurgeryhospital@gmail.com

  YanıtlaSil
 84. Bir böbrek satmak Hayat kurtarmak para kazanmak Hayat kurtarmak için onun böbreğini satmak istiyor? İyi bir fiyat için bir böbrek satmak için bir fırsat mı arıyorsunuz? Bu, 300.000 dolarlık dolara satılmak için bir fırsat. ilgilenen tedarikçiler DR ile iletişime geçmelidir. Samuel Stephen ve nefrolog danışmanı. Daha fazla bilgi için e-posta ile bize ulaşın: samuelstephen1009@gmail.com

  YanıtlaSil
 85. Bugün siz nasılsınız?
  Her zaman iyi bir vatandaş olarak bir hayatı kurtarmak ister misin?
  böbrek vericisi olabilir misin?
  Şimdi sağlıklı ve hazır olan herkese açıktır, şimdi böbrek veya karaciğer donörüne ihtiyacımız var. Her bağışçıya 400.000 dolar ödüyoruz.
  Eğer finansal hayatı değiştirmeye ve riski almaya ve bir hayat kurtarmaya ve ödeme almaya hazırsanız, böbreğinizi satmak için hemen doktorla iletişime geçmeniz iyi olur.
  % 100 risksiz güvenebilirsiniz
  bugün bize e-posta: methodisttransplanthospital@gmail.com

  Dr Fernando E Membreno
  methodisttransplanthospital@gmail.com
  https://methodisttransplan.wixsite.com/drfernando

  YanıtlaSil
 86. Ben Irrua Uzman Hastanesi'nden Dr. Rex Kelvin, hastanede yönetimin internette nasıl çalıştığını ve bu yıl insan organlarını alıp sattığımız için tekrar başlamış olduğumuzu söyleyebilirim. Bu teklifle ilgilenen var, Lütfen aşağıdaki e-posta adresinden hastaneye başvurmaktan çekinmeyin: Irrua uzmanı hastanesi, organlar konusunda uzmanlaşmış ve bir donör olarak risk yoktur.
  Ve bu daha fazla bilgi için e-postamız.
  irruaspecialisthospital20@gmail.com

  YanıtlaSil
 87. DR LUCAS, BIDNEY ALINAN EN İYİ HASTANE'DİR.
  BUGÜN UYGULAYIN VE PARA'NIZI ALIN.
  18 ila 45 yaşlarında makul bir ücret karşılığında bir böbrek bağışlamak isteyen yeterli insanlara ihtiyacımız var. İlgili herhangi bir kişi, daha fazla işlem için en kısa sürede iletişime geçmelidir. Daha fazla bilgi için lütfen e-posta: (lucasgrantfirm@gmail.com) 0r webs: https://doctorlucashospital.webs.com/

  Adı: Dr Lucas
  Hastane Adı: Lucas Grant Hastanesi
  Email: lucasgrantfirm@gmail.com
  ağlar: https://doctorlucashospital.webs.com/

  YanıtlaSil
 88. Merhaba.

  Paranızı para almak ya da satın almak istiyor musunuz, Samuel Hospital acilen ihtiyacı olan O ve B ve A ve AT $ 400,000,00. Herhangi biri bağış yapmaya veya satmaya istekliyse lütfen bizimle iletişime geçin: samuelstephen1009@gmail.com


  Orijinal Donörlere Gerek

  Cevaplarınızı bekliyorum

  Saygılarımla

  YanıtlaSil
 89. DR LUCAS, BIDNEY ALINAN EN İYİ HASTANE'DİR.
  BUGÜN UYGULAYIN VE PARA'NIZI ALIN.
  18 ila 45 yaşlarında makul bir ücret karşılığında bir böbrek bağışlamak isteyen yeterli insanlara ihtiyacımız var. İlgili herhangi bir kişi, daha fazla işlem için en kısa sürede iletişime geçmelidir. Daha fazla bilgi için lütfen e-posta: (lucasgrantfirm@gmail.com) 0r webs: https://doctorlucashospital.webs.com/

  Adı: Dr Lucas
  Hastane Adı: Lucas Grant Hastanesi
  Email: lucasgrantfirm@gmail.com
  ağlar: https://doctorlucashospital.webs.com/

  YanıtlaSil
 90. Bugün böbreğini satmak istiyorsan. Hemen bize mesaj atın. En fazla bir miktar için bir böbrek satın alınır, Ulusal vakıf şu anda sağlıklı böbrek satın alıyor. Robert Hospital böbrek Cerrahisinde bir Nefrolog ve biz de bir karşılık gelen bir donör yaşayan böbreklerin alım ve nakli ile ilgileniyoruz. Biz Hindistan, Kanada, İngiltere, Türkiye, ABD, Malezya, vb. Bulunmaktadır. Böbrek satma ilgileniyorsanız lütfen bize e-posta yoluyla ulaşın: robertjerry859@gmail.com

  YanıtlaSil
 91. 18 ila 45 yaşlarında makul bir ücret karşılığında bir böbrek bağışlamak isteyen yeterli insanlara ihtiyacımız var. İlgili taraflar, daha fazla işlem için en kısa sürede iletişime geçmelidir. lütfen iletişime geçin (lucasgrantfirm@gmail.com)

  YanıtlaSil
 92. 18 ila 45 yaşlarında makul bir ücret karşılığında bir böbrek bağışlamak isteyen yeterli insanlara ihtiyacımız var. İlgili taraflar, daha fazla işlem için en kısa sürede iletişime geçmelidir. lütfen samuelstephen1009@gmail.com ile iletişime geçin

  YanıtlaSil
 93. Bir hayatı kurtarmak için bir böbrek satmak isteyen 18 yaşından büyük ciddi böbrek vericileri arıyoruz ve her bağışçı için iyi bir teklif ve diğer tazminatlarımız var.
  Bizim sürecimiz hızlı ve güvenliğiniz garantilidir.
  Lütfen bize ulaşın iowalutheranhospital@gmail.com
  Ayrıca, 1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bize ulaşabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 94. Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin.
  Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

  NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışı yapmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.

  YanıtlaSil


1. Engelsiz renkler kişisel web yolculuğunun kuruş amacı iletişimi yazarak, konuşarak ve deneyimlerimizin birimi sonucunda doğru bilinen yanlışlıkları hep beraber görmemize sağlamasıdır.
2. Söz ağacımızın panorama sayfası etkinliğinin kuruşu amacı ise kendinize vereceğiniz bir söz, paylaşacağınız bir konu, yapacağınız bir öz eleştiri, kendinize neler kattığınıza bildirir.
3. Özelden veya blog sayfalarında sormuş olduğum ve yapmış olduğum yorumlara cevap vermeyenlere yada gelişi güzel cevap verenlere ben de dikkate almıyorum.

4. Sevdiğiniz veya sevmediğiniz her konuya dilediğiniz ölçüde öz eleştiri yapma hakkınızın var olduğunu sakın unutmayın !
a. Kendi özgün yorumunuz sizinle iletişim kurmamızı sağlar.
b. Rica ediyorum yorum bölümüne veya özelden ben size takibime aldım size de blog sayfama beklerim demenize gerek yok !
c. Karşılıklı yorum yapalım, takip edelim hem gelişimimizi hem de büyümemizi katkı sağlayalım demenize gerek yok ! Tanımak, iletişim kurmak ve okuma isteği olanlar zaten gereğini yapar.
d. Demem o ki ilk önceliği blog sayfası olanlara, takip etmek için takip edenlere, yorum yapmak için yorum yapmaya arzulayan veya başka bir düşüncesi olan kişilerle mümkün oldukça iletişime geçmiyorum.
e. Böyle düşüncesi olanlara saygı duyuyorum ! Kendi adıma kusura bakmayın diyorum ! Belkide blog dünyasında böylelerine ihtiyaç vardır onu bilemiyorum ! Herkese blog yaşamında başarılar diliyorum.
Saygılarımla.