20 Ekim 2016 Perşembe

Beyaz Güvercin
  Perşembenin gelişi çarşambadan belli olur. Beyaz güvercin koyu karanlık gecede ortaya çıktı. Gecenin sorusu olarak mesafeden dolayı sevdiğiniz kişiden vazgeçer misiniz diye sordu. Tatlı bahar günlerinden hüzünlü sonbahar günlerine geçerken ömür saatim deli Dumrul olmuş. İnce düşüncelerimin acı bedelini ödemişim. Ölümü kafa tutum gözü kapalı yürümüşüm.


  Dost dediklerimin sözlerine inanmışım, yalanlarına kanmışım. Neyin sorusu bu beyaz güvercin bu saatten sonra vefa bilmeyene ayıracak zamanım, kıymet bilmeyene verilecek selamım yok. Çarşambayı sel aldı. Hayallerimi eller aldı. Kalp saatim tekrar açıldı. Anladın mı beyaz güvercin. Can yüreğim dimdik ayakta.Yaşama örnek olmak için puslu bulutların üzerinde.

  Bir soruda siz kendinize sorabilirsiniz. Sağlıklı, vefalı, güzel günler için. Hoş çakalın...


                                       

Abdullah Tığ
Abdullah Tığ

Ben Abdullah Tığ. Ben kimim diye merak edenler için, kendimle alakalı kısa bir bilgi vermek istiyorum. 1980 yılında güller diyarı Isparta'nın yedi renkli doğa harikası olan Eğirdir ilçesinde doğdum.

2 yorum:

  1. Güzel kararlar almışsınız daha ne olsun Uzun zamandır bu şekilde ilerlediğim için takılmayın sizde yine dönerler dönmeyenlere Hoşçakal demek en iyisi

    YanıtlaSil

1. Söz ağacımızın panorama sayfasına vereceğiniz bir söz, yapacağınız bir yorum, paylaşacağınız bir konu, kendinize neler kattığınıza bildirir.
2. İstediğiniz her konuya öz eleştiri yapma hakkınızın var olduğunu sakın unutmayın !
3. Rica ediyorum yorum yapmak için yorum yapmayın.
4. Ben takipteyim ve yorum yapıyorum size de beklerim demenize gerek yok ! zaten arif olan anlar ve gereğini yapar.
5. Kendi özgün yorumunuz sizinle iletişim kurmamızı sağlar.
Saygılarımla.